Milani, mbrojtja e re e Piolit: zgjedhjet e bëra! E ardhmja e paracaktuar

Koha leximit:1 Minute, 49 Second

Shfaqjet e shkëlqyera të Pierre Kalulu tashme i kane parë të gjithë. Mbrojtësi francez, edhe një herë, u përgjigj i pranishëm ne apelin e therritur nga trajneri i tij: ish-futbollisti i Lyon ishte super ndaj Napolit, duke arritur të kufizojë sa më shumë Osimhen, me bashkëpunimin e Fikayo Tomorit.

Milani, nga tani deri në fund të sezonit, mund të mbështetet te çifti franko-anglez, me një vështrim nga e ardhmja. Si ish-Chelsea ashtu edhe klasi i vitit 2000 do të jenë padyshim pjesë e projektit të kuqezinjve, si Simon Kjaer, të cilin Stefano Pioli e pret krahëhapur.

Megjithatë, shpërthimi i Kalulu nuk do ta bëjë Milanin të ndryshojë planet e tyre mbrojtëse. Ideja vazhdon të jetë blerja e një qendermbrojtesi të madh, për të plotësuar sa më sipër.

Mbrojtja e re
Nuk është sekret, siç ju kemi thënë prej javësh tashmë, që objektivi numër 1 është Sven Botman. Tashmë është arritur një marrëveshje me holandezin mbi bazën e tre milionë eurove neto në sezon dhe bonuseve.

Holandezi i datelindjes 2000 dhe agjentet e tij kanë refuzuar ofertat nga Newcastle dhe Tottenham, duke i thënë po Milanit.

Marrëveshja me Lille duhet gjetur qartë: disa milionë euro mungojne ende, me Djallin, sipas Tuttosport, që nuk do të donte të kalonte 25 dhe me kërkesën që është 30.

Gjithçka sugjeron që një marrëveshje, për të mirën e të gjithëveve, do të gjenden por në prapavijë mbetet emri i Bremer, i cili ka një vlerësim të ngjashëm por për të cilin konkurrenca është edhe më e fortë. Në Itali praktikisht e pëlqejnë të gjithë, që nga Interi, duke kaluar te Juventus dhe Napoli.

Jashtë vendit, klubet spanjolle dhe angleze dhe Bayern Munich mbeten në prapavijë. Sic dihet, Milani nuk merr pjesë në ankande: nuk ka gjasa që lojtari torinez të jetë vërtet përforcimi i mbrojtjes!

Alessio Romagnoli dhe Matteo Gabbia janë me valixhet në duar. Për kapitenin, Milani paraqiti një ofertë më pak se tre milionë euro.

Një ofertë që duket se nuk është e mjaftueshme dhe Lazio është gjithnjë e më shumë një ide e vlefshme. Për produktin e Akademise, megjithatë, mund të ketë një huazim për të qenë në gjendje të rritet me më shumë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %