Stefano Pioli mund të humbasë një “besnik” | Vlerësohen ofertat!

Koha leximit:2 Minute, 2 Second

Milani me 99% do të humbasë Franck Kessie në fund të sezonit dhe do të jetë interesante të shihet se si do ta zëvendësojë. Është folur shumë për Renato Sanches dhe kontaktet janë konfirmuar nga burime të shumta.

Mesfushori i Lille ka një kontratë që skadon në qershor 2023 dhe për këtë arsye paraqet një mundësi të madhe, pasi nuk dëshiron të rinovojë. Blerja e tij mund të kushtojë më pak se 25 milionë euro.

Për nga karakteristikat, ish-lojtair i Bajern Mynihut është i ndryshëm nga Kessie, por cilësitë e tij sigurisht që do të ishin një vlerë e shtuar për Stefano Piolin.

Është për t’u kuptuar nëse Paolo Maldini dhe Stefano Pioli do të tentojnë të marrin edhe një mesfushor të talentuar fizikisht me më shumë karakteristika, duke qenë se ka shumë mundësi që huazimi i Tiemoué Bakayoko të ndërpritet.

Me lamtumirën e Kessie dhe gjithashtu Bakayokos, një mesfushor më “mbrojtës” do t’i vinte në ndihmë edhe Piolit.

Mesfusha e Milanit: tre largime nga Milanello?
Milani në fund të sezonit do të mirëpresë Tommaso Pobega dhe Yacine Adli të rikthyer nga huazimet e tyre përkatëse.

I pari është pjekur shumë në Torino dhe vetëm një ofertë veçanërisht tërheqëse ekonomike mund të tundonte drejtuesit për ta shitur atë për të bërë një fitim kapital.

Deri më sot, ideja është ta mbajnë dhe t’i japin një shans. Francezi padyshim do t’i bashkohet grupit pasi ka kaluar një vit rritjeje të mëtejshme me Bordeaux.

Si Adli ashtu edhe Pobega i ofrojnë Piolit më shumë zgjidhje në planin taktik, pasi dinë të luajnë edhe si mesfushor qendrore dhe sulmues. Sot trajneri ka në organike një tjetër mesfushor që është treguar shumë fleksibël taktikisht dhe për të cilin ka vënë bast disa herë: Rade Krunic.

Boshnjaku kishte ardhur nga Empoli për të luajtur mesfushor krahu te 4-3-1-2 e Marco Giampaolo-s, më pas me ardhjen e Piolit dhe ndryshimin e formës ai u përshtat për të luajtur më shumë role. Ai luajti mesfushor, mesfushor sulmues dhe gjithashtu anësor i majtë.

Sipas asaj që raporton Tuttosport, nuk përjashtohet mundësia që Krunic të largohet në seancën e ardhshme verore të merkatos. Duke marrë parasysh rikthimet e Pobega dhe Adli, Milani mund ta shesë atë.

Tashmë në vitin 2020 kishte mundësi të arkëtoheshin rreth 8 milionë euro, por klubi kuqezi refuzoi ofertën e bërë nga Freiburg. Ka mundësi që në fund të sezonit të vlerësohet çdo propozim që do të arrijë!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %