Milani, propozohen tre sulmues me zero! | Jo vetëm Belotti, por Maldini “u përplas derën”

Koha leximit:1 Minute, 59 Second

Sezoni nuk ka mbaruar por gjithmone duhet pasur parasysh se fundi i tij vjen shpejt dhe merkato gjithashtu ne vere duhet te jete e mire dhe jo “0” si ne janar (vetem Lazetic, edhe ai per te zevendesuar Pellegrin qe u largua)

Kuqezinjtë duhet të fillojnë të marrin në konsideratë edhe hipotezën se Ibrahimovic mund të vendosë të mos rinovojë, prandaj është e detyrueshme të merren masa paraprake në kohë.

Në janar Maldini ka përforcuar tashmë repartin duke marrë serbin Marko Lazetic nga Zvezda, por tani për tani klasa 2004 mbetet objekt misterioz dhe Pioli do të ketë nevojë për garanci në zonën e portës nëse suedezi nuk do të jetë më pjesë e skuadrës nga vitin e ardhshem.

Në muajt e fundit Maldini dhe Massara janë përqendruar te mbrojtja, me çështjen e Botman-it që tani duket e mbyllur, pa harruar mesfushen ku mund te kete afrime…

Por tani është e nevojshme të fillohet vlerësimi i hipotezave për sulmin. Në javët e fundit, drejtuesve të kuqezinjve i janë propozuar profile të ndryshme në këtë kuptim. Përveç Belottit, kontrata e te cilit skadon me Torinon, do të ishin ofruar edhe dy sulmues të tjerë që luajnë jashtë vendit dhe kontratat e të cilëve mbarojnë në verë.

I pari është belgu i Liverpool-it, Divock Origi, i lindur në vitin 1995, i cili nuk po gjen hapësira me të kuqtë, sidomos pas ardhjes së Diogo Jota-s dhe Luis Diaz. Vetëm 5 paraqitje në Premier League për të këtë vit, edhe pse me 2 gola.

Emri tjetër është ai i Andrej Kramaric, sulmuesi kroat i Hoffenheim. Pas 20 golave ​​të sezonit të kaluar, këtë vit 31-vjeçari nuk po përsëritet në nivelet e viteve të fundit. Dy emra interesantë, por që nuk e ndezin imagjinatën e Maldinit.

Milani vazhdon të synojë të fokusohet te një sulmues i ri me potencial të shkëlqyer për të ardhmen. Nëse Ibra nuk vazhdon me kuqezinjtë, djalli do të donte të kombinonte përvojën e Giroud me një djalë të gatshëm, por ende të mundshëm.

Ëndrra ndoshta do të ishte Gianluca Scamacca i Sassuolos, i cili megjithatë për momentin duket shumë i vështirë për shpenzimet, ashu si kanadezi Davidi i Lille apo Isak i Real Sociedad.

Klubi do të vlerësojë ende emrat e propozuar, të cilët në mungesë të zgjidhjeve më të mira mund të rezultojnë të jenë shartesa të shkëlqyera me kosto të ulët.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %