MilanNews | Jehona e Maldinit në vesh të shurdhër: episodet kundër Milanit nuk ndalen! Po falsohet sezoni…

Koha leximit:1 Minute, 55 Second

Duket se pothuajse do te kalojne pa u vene re dy episode që mund të kishin drejtuar qartë ecurinë e derbit të mbrëmshëm dhe në përgjithësi të kualifikimit në finalen e Kupës së Italisë.

Episodet në fjalë janë të dyja në pjesën e dytë dhe ndodhin në dy zonat e penalltisë. E para është perqafimi i Skriniar kundër Giroud. I dukshem, i ekzagjeruar, me arbitrin Mariani që ka një pamje të plotë të asaj që ka ndodhur.

Por as për të dhe as për Var nuk ka pasur asgjë. Megjithatë, sulmuesi i Milan është zhytur në zemër të zonës së penalltisë mes protestave nga stadiumi dhe lojtarët kuqezi, sepse nuk mundi dot as te kercente…

Episodi i dytë zhvillohet në zonën e Milan dhe është goditja e Lautaro Martinez ndaj Mike Maignan. Këmba e argjentinasit është e niveluar me takat që godasin doren e portierit, kur topi është larg dhe i paarritshem.

Ka të verdhë, por për sa i përket dinamikës dhe ndikimit, ngjyra e kartonit mund të ishte një tjetër, pra e kuqe. Kjo do te thoshte qe Interi te luante me dhjete shume minuta dhe te rezistonte…

Pas ndeshjes ndaj Udinese dhe golit me dore te Udogie, Paolo Maldini do te shfrynte keq: “Luajtëm keq, e nis kështu! Analizat teknike i bën trajneri. Por, tani do flas me personat përgjegjës mbi një tjetër temë.

Milani kryeson renditjen dhe po i dërgojnë çdo javë arbitra debutues. Presioni është i madh, ndeshjet janë të vështira dhe për ta në debutim është e vështirë.

Ne të gjithë kemi bërë fillimet tona dhe këto situata menaxhohen gjithmonë nga ata me përvojë. Nuk është luajtur kurrë sot…

Ne kemi një mjet që duhet të heqë dyshimin dhe të përdoret kështu të dhemb, sepse nuk është hera e parë.

Është kaq e dukshme saqë është vetëm çështje të jesh i kujdesshëm, të kuptosh lojën e futbollit. Kushdo që vendos duhet të kuptojë futbollin dhe gjyqtarët janë përgjegjës për këto vlerësime”

Por, nuk mjafton Udinese, por edhe Spezia duhet permendur me arbitrin Serra qe ndaloi golin e Messias dhe pastaj kerkoi falje publikisht…

Ne fund, shtohet edhe goli i Kessie ndaj Napolit i anuluar per pozicion jashte loje gjeografik te Giroud, qe zhytet ne toke nga Juan Jesus dhe nuk mundet te levize e jo me te nderhyje ne aksion…

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %