MN | Zbulohet problemi i Romagnolit, por kapiteni bëri veprimin e zgjuar dje! Tani ndaj Napolit…

Koha leximit:1 Minute, 38 Second

Reparti i mbrojtjes, siç shkruhet në këto orë, e ka përballuar mirë ndikimin e sulmit të Interit. Prandaj Milan dhe tifozët e tij mund të buzëqeshin për provat më shumë se bindëse të Pierre Kalulu, Fikayo Tomori, Theo Hernandez dhe Alessandro Florenzi.

I vetmi problem është një tjetër dëmtim sezonal: dje Alessio Romagnoli duhej të ngrinte flamurin e bardhë në minutën e 26-të të pjesës së parë. Diagnoza e parë, mbrëmë, fliste për një problem në aduktorin e majtë.

Analizat që ai iu nënshtrua mëngjesin e sotëm – sipas MN – përjashtuan dëmtimet muskulore-tendine në regjionin aduktor të majtë. Evolucioni klinik do të vlerësohet dita-ditës.

Është e vështirë të parashikohet rikthimi i tij në fushë. Prania e tij ndaj Napolit duket e komplikuar por mungesa e tij nuk duhet të zgjasë shumë. Prandaj Romagnoli arriti të ndalojë në kohë problemin dhe Stefano Pioli së shpejti do të mund të llogarisë tek ai.

Është radha e Kalulu
Për ndeshjen e së dielës mbrëma që vlen Scudetto kundër Azzurri, gjithçka sugjeron se radha do të jetë sërish e Pierre Kalulu.

Çifti me Fikayo Tomori dje bindi shumë. Asnjë defekt për francezin e lindur në vitin 2000, i cili edhe me këtë rast u përgjigj i pranishëm, siç kishte bërë në fillim të janarit, kur urgjenca e mbrojtjes e kishte shtyrë Piolin të fokusohej tek ai.

Dëshmitë bindëse kundër Juventusit, vetë Interit por edhe kundër Lazios në Kupën e Italisë, e shtynë klubin të vinte fort bast për Kalulu, duke shtyrë blerjen e një qendërmbrojtësi në verë.

U vendos që të mos blihej një përforcim, por t’i besohej francezit, i cili është rritur aq shumë sa që konsiderohet me të gjitha qëllimet një mbajtës i skuadrës së Milanit.

Ishte Stefano Pioli ai që e pranoi gjatë konferencës. Tani i takon sërish atij, së bashku me Fikayo Tomori, Theo Hernandez dhe një mes Kalabrisë dhe Florenzi-t, t’i japin një dorë Mike Maignan për të mbajtur portën e paprekur…

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %