“Mos e hiqni më nga formacioni dhe kurseni paratë…” | Tifozeria e dashuruar

Koha leximit:1 Minute, 28 Second

Problem për Milanin dhe Stefano Piolin në Derbin e Kupës së Italisë ndaj Interit, e vlefshme për ndeshjen e vajtjes. Në fakt, Alessio Romagnoli u detyrua të kërkonte zëvendësimin për shkak të një problemi muskulor.

Sipas asaj që u pa nga pamjet, mbrojtësi dhe kapiteni i kuqezinjve ka pasur një problem me aduktorin e djathte. Lojtari thirri menjëherë zevendesimin dhe në vend të tij u fut Pierre Kalulu.

Asgjë për të bërë për Romagnolin, i cili duhej të kërkonte ndryshimin. Në vend të tij Kalulu, i cili zëvendësoi në mënyrë të shkëlqyer Tomorin gjatë dëmtimit të tij në janar.

Pierre konsiderohet si titullar nga Milan dhe për këtë arsye e konsideron atë një element shumë të besueshëm.

Në fakt, francezi ka pasur një rritje vërtet të pabesueshme muajt e fundit dhe kjo ka bërë që ai të bëhet një element themelor i skuadrës, aq sa Maldini dhe Massara, gjatë tregut të merkatos, preferuan të mos blinin askënd për të mos i hequr hapësirë.

As atij dhe as Matteo Gabbia, i cili madje ka rinovuar. Lëndimi i Romagnolit është një lajm i keq dhe shpresojmë që periudhat e rikuperimit të mos jenë shumë të gjata pasi po hyjmë në fazën më të rëndësishme të sezonit.

Por, sonte Pierre Kalulu ka qene monumental. I hedhur ne fushe ende i ftohte pas demtimit te Romagnolit, mbylli cdo burim sulmi te Interit duke anuluar Lautaro ne fillim dhe me pas Correa dhe Sanchez.

I jashtezakonshem francezi. Tifozeria e dashuron dhe dhuron siguri. Nje investim 300 mije euro qe sot vlen me shume 50-fish…

“Mos e hiqni nga formacioni” ishin mesazhet e shumta, teksa ka nga ata qe keshillojne klubin: “Kurseni parate, bleni sulmues ose fantazist, por mbrojtes kemi Kalulu qe bashke me Tomorin bejne super dyshe”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %