Napoli-Milan, shpresa për Ibrahimovic: zbulimi i Sky në stërvitjen e sotme!

Koha leximit:1 Minute, 18 Second

Gjithçka sugjeronte qe Zlatan Ibrahimovic do të mungonte me siguri mbrëmjen e së dielës në ndeshjen e madhe kundër Napolit. Në filtrimin e lajmeve të sotme nga Milanello thuhej se suedezi ka bërë një punë të personalizuar në fushë dhe jo në palestër…

Prandaj u përjashtua mundesia që sulmuesi i Milan mund të ishte në stol ne Maradona Stadium, thjesht sa për të mbështetur dhe ngarkuar shokët e tij të skuadrës.

Pas kësaj, ka ardhur një lajm shumë më pozitiv. Sky Sport në fakt ka komunikuar se tani shpresat për ta parë Ibrahimovicin në dispozicion të Stefano Piolit janë shumë më të mëdha!

Këtë e ka raportuar Peppe Di Stefano, korrespondenti i Sky në Milanello. Gazetari tha se seanca stërvitore e Zlatanit ishte e ndarë në dy pjesë. Lojtari bëri disa punë te programuara vecmas dhe më pas iu bashkua grupit për pjesën tjetër të seancës. Një risi që sigurisht ringjall shpresat!

Është e qartë se Zlatan Ibrahimovic nuk do të mund të përdoret nga Stefano Pioli që në minutën e pare. Atij i mungojnë minuta në këmbë dhe në frymëmarrje.

Por mund të jetë shumë i dobishëm gjatë ndeshjes. Në periudhën e fundit, skuadrës kuqezi i ka munguar shumë lideri teknik dhe karizmatik.

Vështirësitë e ndryshme para portës e dëshmuan plotësisht këtë. Sido që të jetë, duket se vendimi për thirrjen e Ibrahimovic do të merret në momentin e fundit dhe për rrjedhojë nesër.

Por shenjat, siç nënvizon Sky Sport, janë vërtet shumë pozitive. Mbetet vetëm të presim për të mësuar për listën e skuadrës së Stefano Piolit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %