Leao bëhet “serioz” dhe befason të gjithë në Milanello. Giroud, Messias dhe Maignan nuk u besojnë syve

Koha leximit:2 Minute, 22 Second

Edhe dy ditë dhe më pas do të jetë Napoli-Milan. Është një përplasje e vërtetë kokë më kokë në krye të renditjes, prandaj të dielën në mbrëmje do të luhet një pjesë e madhe e fitores finale të kampionatit.

Një nga edicionet me te dyluftuar te Serie A, me të paktën katër ekipe ende duke luftuar për të fituar Scudetton, ka surpriza nga java ne jave…

Mes këtyre skuadrave është edhe Milani i Stefano Piolit, i cili pavarësisht se ka pasur pak vështirësi në periudhën e fundit është ende në krye të renditjes edhe pse Interi, pas tyre, ka një lojë ende per te zhvilluar.

Me kuqezinjtë janë lojtarët e Luciano Spalletti: Napoli nuk u dorëzua dhe rinis me fitoren në javen e fundit të kampionatit në fushën e Lazios.

Milani, i cili duhet të rifitojë qartësinë, duhet të bëjë më pak gabime. Disa hapa përpara duket se janë parë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë kundër Interit, e cila përfundoi 0-0.

Një ndeshje ku kuqezinjtë e merituan ta fitonin, por gjithçka mbetet në ekuilibër për ndeshjen e kthimit, ku goli jashte fushe mund te peshoje dhe barazimi mund t’i jape finalen…

Tani është koha për t’u kthyer për t’u fokusuar në Serinë A. Ndeshja e së dielës kundër Napolit do të jetë një nga vendimtaret.

Skuadra e Piolit po punon vazhdimisht që të përpiqet të përgatitet sa më mirë për sfidën, edhe nëse me shumë gjasa trajnerit emilian do t’i duhet të bëjë pa Alessio Romagnolin, i cili doli në pjesën e parë me Interin për shkak të një problemi fizik (edhe pse nuk duket shumë serioz) dhe Zlatan Ibrahimovic, i cili sot u rikthye në stërvitje në fushë duke bërë një punë të personalizuar: suedezi po përpiqet në çdo mënyrë që të kthehet në dispozicion të paktën për stol!

Është e vërtetë, përqendrimi maksimal nuk lëviz këto ditë sepse nuk mund të gabohet me Napolin. Por kjo nuk do të thotë se nuk mund të ketë momente argëtimi, këto shërbejnë edhe për të ulur tensionin për një moment.

Dhe pikërisht kështu ndodhi mëngjesin e sotëm, kur në Milanello Maignan la dorezat për disa minuta me Rafael Leaon që u bë portier.

Portugezi, lider absolut i Milanit në këtë periudhë, ishte protagonist i një pritje te bujshme dhe klubi publikoi foton në llogaritë e tyre në rrjetet sociale.

Fytyra e shokëve, veçanërisht e Magic Mike dhe Giroud, si dhe ajo e Messias, është e habitur dhe për këtë arsye është e këndshme.

Të dy e kanë të vështirë ta besojnë atë që po shohin, ndërsa Leao për herë të parë nuk po buzëqesh por duket shumë i koncentruar në gjestin teknik: e çuditshme sepse tashmë jemi mësuar me buzëqeshjen e tij.

Në çdo rast, duket se atmosfera në Milano është e qetë dhe kjo është shumë e rëndësishme.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %