“Nëse bëjmë si ndaj Milanit, askush nuk do të na kujtojë…”

Koha leximit:1 Minute, 14 Second

Ndeshja e fundit ndaj një skuadre të madhe me fanellën e Napolit është shumë e hidhur për Lorenzo Insigne. Kapiteni blu nuk luan më së miri në ndeshjet e tij kundër Milanit, duke u zëvendësuar në pjesën e dytë pas golit vendimtar të Olivier Giroud dhe u shfaq i pikelluar për ‘Dazn’ në fund të ndeshjes ne ‘Maradona Stadium’.

Gara për Scudetton është ende e gjatë, por humbja e mundësisë për të shkuar i vetëm në krye të renditjes e hidhëron sulmuesin, veçanërisht për faktin se nuk e ka shlyer entuziazmin e tifozëve që u kthyen masivisht në stadium:

“E dinim. ishte një mundësi e madhe, por e humbëm. Luftuam deri në fund, jemi shumë të pikëlluar. Mbi të gjitha, na vjen keq për tifozët tanë që na mbështetën”

Për Insigne ishte një natë e gjatë keqardhjeje: “A folem në dhomat e zhveshjes? Në këto momente është më mirë të shmanget, trishtimi dominon gjithçka. Ne do të flasim për ndeshjen duke analizuar ndeshjen me trajnerin diten e stervitjes”.

Në prag të Luciano Spalletti kishte inkurajuar grupin duke folur për “parjetesine” për ata që fitojnë një kampionat në Napoli. Insigne mbledh konceptin dhe përpiqet t’u japë kurajo shokëve të skuadrës dhe mjedisit:

“Nëse bëjmë si ndaj Milanit, askush nuk do të na kujtojë, të gjithë duhet të punojmë më shumë, duke filluar nga vetja.

Le të mendojmë të fillojmë nga gjërat e mira dhe dhjetë ndeshjet e ardhshme. Ne nuk mund të ndjejmë keqardhje për veten tonë”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %