NGA SPANJA | Afron 55 mln euro investim, Elliott jep “ok”. Milani blindon mbrojtjen?!

Koha leximit:1 Minute, 56 Second

Milani po i afrohet gjithnjë e më shumë nënshkrimit të parë të seksionit të ardhshëm të merkatos së verës. Drejtuesit vijojnë të ndjekin nga afër lojtarin që Maldini dhe Massara e pëlqejnë shumë. Tashmë ka pasur kontakte me agjentë, gjithçka sugjeron se negociatat do të jenë të suksesshme!

Mediat e huaja janë të sigurta. Së shpejti lojtari që luan në Ligue 1 do të veshë fanellën e Milanit. Do të ishte një nënshkrim vërtet i mrekullueshëm, duke pasur parasysh se ai është një djalë i ri dhe një perspektivë që kuqezinjtë e kanë ndjekur prej disa kohësh. Përshpejtimi ka ardhur në javët e fundit, mbetet për të gjetur një marrëveshje me klubin e tij, Lille.

Pioli së shpejti mund të ketë në dispozicion një mbrojtës të ri. Me rikthimin e Kjaer sezonin e ardhshëm, qendërmbrojtësit e mirë mund të rriten në tre dhe të gjithë të gatshëm për të luftuar për një vend titullari.

Padyshim që po flasim për Sven Botman, mbrojtësin holandez që aktualisht luan te Lille. Sipas Todofichajes.com, është bërë që lojtari të bashkohet me kuqezinjtë. Ja dhe shifrat: 2.5 milionë në sezon. Progres është bërë edhe mes dy kompanive. Një marrëveshje që mund të mbyllet në bazë të një shifre prej rreth 30 milionë eurosh për kartonin e Botman, i cili mund të lidhet me kuqezinjtë duke filluar nga sezoni i ardhshëm dhe për pesë vitet e ardhshme. Pra, karton dhe rroge, duke shtuar vleren bruto, preken 55 mln eurot!

Me ardhjen tashmë të mundshme të Sven Botman te kuqezinjtë, niveli cilësor i mbrojtjes së Milanit rritet ndjeshëm. Vërtetë, ai me siguri do t’i thotë lamtumirë Romagnolit, por do të zëvendësohet me një lojtar edhe më premtues. Karakteristikat në përputhje me atë që është filozofia e kompanisë: profile të reja por cilësore. Dhe Maldini e pëlqen Botmanin dhe mbi të gjitha e pëlqen Pioli.

Me të mund të mendohej edhe një mbrojtje me 3 lojtarë së bashku me Tomori dhe Kjaer, me Kalabrinë dhe Kalulu menjëherë pas tyre. Sigurisht që tani po fantazojmë, por asgjë nuk mund të përjashtohet. Ndërkohë, ne presim konfirmim të mëtejshëm për një negociatë që po ecën me shpejtësi dhe që mund t’i japë mjedisit milanez një lojtar të ri me shumë dëshirë dhe ambicie, në përpjekje për të vazhduar zhvillimin e këtij projekti të rritjes kolektive.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %