“Një burrë që nuk të jep lumturi nuk të duhet”, Adriana Matoshi me super mesazh për 8 mars

Koha leximit:55 Second

Ditën e sotme (e martë) shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas. Kjo festë fillimisht u shfaq si një protestë politike e grave nga e gjitha bota për të kërkuar të drejtat e tyre.

Me kalimin e kohës u shndërrua në një festë zyrtare e gjinisë femërore. Një reagim për 8 Marsin e ka bërë edhe aktorja e deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi.

jo bën me dije se duhet kuptuar që lumturia është me qenë e lirë dhe e pavarur, ndërkohë që të punojnë sa më shumë për veten e tyre. Postimi i plotë i Adrianës (pa ndërhyrje):

“GRA, duheni me kuptu e me ia shti vetit n’kry qe LUMTUNIA osht me kon e lire, e pavarun, e suksesshme! Ni BURR i dhun.shem e tradh.tare nuk te duhet sen.

“JETA osht shume ma e mire se sa dhuna psiqike e fizike. Mos duroni,po punoni e gjallnoni, keshni, veshnu e ndreqnu.

“Jo veç per 8 mars, po per dite t’lume qe na ka fale e na fale i lumi Zot. Gezuar per ton jeten zemrat e mia”. /Telegrafi/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %