Një pjatë me fasule në javë: Cila është arsyeja kryesore e këtij zakoni familjar?

Koha leximit:1 Minute, 6 Second

Fasulet kanë përfitime të shumta shëndetësore. Ato janë të mbushura me fibra, proteina dhe lëndë ushqyese thelbësore si acidi folik, kaliumi, zinku dhe magnezi.

Ushqimi i shëndetshëm sigurisht që nuk duhet të jetë i shtrenjtë. Fasulet mund të kontribuojnë në një vakt plot me lëndë ushqyese për një çmim të mirë dhe të përballueshëm për familjet.

Fasulet mund të ndikojnë që të jetoni më gjatë. Gjithashtu ka edhe shumë përfitime të tjera shëndetësore që vijnë prej tyre, të cilat mund t’i lexoni më poshtë në këtë artikull.

Ngrënia e një diete të mbushur me fibra, si në rastin e fasuleve, është treguar se ul rre.zikun e sëmun.djeve të zemrës, diabetit dhe madje edhe problemeve në tru, pra shqetësime që mund të shkurtojnë jetëgjatësinë tonë.

Fasulet ndihmojnë edhe në rënien në peshë. Janë ushqim shumë i ngopshëm falë sasisë së lartë të fibrave dhe proteinave, kështu që mund të na ndalojë të arrijmë për ushqime të ëmbla të mbushura me kalori më vonë gjatë ditës.

Gjithashtu, është ushqim i mbushur me proteina. Një tenxhere me fasule përmban 18 gram proteina. Ndryshe, një nga mineralet e shumta që gjendet në fasule është edhe zinku, i cili është një mikronutrient kyç që i nevojitet trupit tonë për një sërë rolesh, nga mbështetja e rritjes dhe zhvillimit te ndihma e funksioneve neurologjike.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %