“Ju kemi mësuar mirë! Nuk e di ku i patë rastet e Milanit sepse Interi sonte…” | Inzaghi revoltohet

Koha leximit:1 Minute, 38 Second

Në fund të ndeshjes së Kupës së Italisë, barazuar 0-0 ndaj Milanit, trajneri i Interit, Simone Inzaghi, u paraqit në konferencën për shtyp për të analizuar ndeshjen:

“Të gjithë i kishin mësuar mirë, por jam i qetë sepse tani i kemi në dispozicion të gjithë sulmuesit dhe mendoj se së shpejti mund të kthehemi për të bërë atë që dimë me mire, pra golat”

Mendoni se në këtë moment duhet të kembengulet te Lautaro?
“Mendoj se të gjithë kanë luajtur nga pak këtë sezon, tani i kemi në dispozicion të gjithë sulmuesit dhe herë pas here do të zgjedh dy më të përshtatshmet për lojëra të ndryshme”.

Tani është koha për të menduar për Salernitana.
“Tani ne duhet të shkojmë në shtëpi dhe të rikuperojme energji, pastaj do të jetë koha të mendojmë për Salernitana.

Këtë vit të gjithë jemi mësuar me një mënyrë të caktuar, kështu që të shohësh një ekip si yni që nuk shënon për katër ndeshje është lajm…”.

Vetëm një gol në pesë ndeshjet e fundit, keni një shpjegim?
“Mendoj se ishte një derbi më pak spektakolar se dy të tjerët. Skuadrat nuk u shpërndanë.

Gjithsesi ne do të mendojmë për ndeshjen e kthimit në prill, duam finalen dhe të fitojmë në një tjetër trofe duke e ditur se jemi në ndeshjen e 36-të kete sezon… Duhet të rikuperojmë shkëlqimin, por po punojmë”.

Interi dukej se kishte vështirësi të mbante distancën që dukej normale.
“Duhet ta rishikoj ndeshjen, por mendoj se përveç një pritjeje të Handanovic nuk rrezikuam shumë. Romagnoli i hoqi një gol Dzekos.

Kishte vështirësi në frenimin e kundersulmeve të Milan. A ka nevojë dikush të marrë frymë?
“Mendoj se është një rënie fiziologjike. Ne luajtëm shumë, ky është një moment në të cilin nuk luajmë si më parë. Në derbin e kampionatit për 75 minuta dolëm shumë mirë dhe humbëm. Këtë herë ishte më pak spektakolare, por luhet per finale dhe të dy duan të arrijnë atje.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %