Nuk e paskemi ditur, por Pioli e fliska rrjedhshëm frëngjishten! Kjo shpjegon merkaton… (VIDEO)

Koha leximit:1 Minute, 4 Second

Stefano Pioli, në fundin e ndeshjes Napoli-Milan, dje u intervista edhe nga mikrofonat e beIN Sports, qe kishin shkuar ne San Siro me shume edhe per te pare paraqitjen e Giroud, i cili realizoi gol.

Ajo qe habit eshte se Pioli flet nje frengjishte te paster dhe per kete arsye e ka te lehte te flase me Bein Sport. Kjo shpjegon edhe shume gjera ne fakt, duke nisur nga fakti se francezet jane ambjentuar mire te Milani si Maignan, Giroud dhe Kalulu, pa harruar Theo Hernandez, qe sigurisht tani e njeh italishten perfekte…

Pra, Pioli flet anglisht dhe frengjisht, dicka qe ndoshta shpjegon se Milani sheh ne France shume lojtare, ne kete rast i ndihmuar edhe nga Ricky Massara qe gjithashtu di nje frengjishte te paster.

Për ndeshjen: “Ishte një ndeshje e vështirë, Napoli luajti mirë. Ne punuam, fituam me sakrificë dhe cilësi. Është një fitore e rëndësishme.”

Për Giroud: “Olivier është një lojtar i madh dhe një person i madh. Jam shumë i lumtur që e stërvis. Ai duhet të vazhdojë kështu. Ai është një sulmues që ende bën diferencën. Dëmtimi? Mori një goditje, asgjë serioze”.

Për garën e Scudettos: “Kanë mbetur edhe 10 ndeshje, ka ende shumë pune. Duhet të mendojmë vetëm për ndeshjen e radhës”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %