Nxorri shëtitje mbrojtjen e Napolit dhe turpëroi Di Lorenzo-n, tifozeria napolitane ofendon Leao-n (VIDEO)

Koha leximit:1 Minute, 36 Second

Gola, asistime dhe më shumë. Kontributi i Rafael Leaos për Milanin është i plotë dhe driblimi është padyshim një nga cilësitë e tij më të mira…

Për Leaon, shifra stratosferike: 67 driblime të suksesshme në 24 ndeshje të luajtura, mesatarisht 3 për lojë. I dyti në këtë renditje, Caprari i Verona, është 15 prapa…

Driblimi i Leaos ndaj Di Lorenzo

Edhe ndaj Napolit, Leao nxorri shetitje mbrojtjen e Spallettit me Di Lorenzon qe e perjetoi me keq, pasi i kaloi topi mes kembeve shume lehtesisht edhe kur ishte i ndihmuar nga nje shok ekipi.

Finalizimi mungon ashtu si edhe pasimi i fudit, por sa here kap topin ne kembet e tij Leao pritet te ngjalle panik, ashtu si dje, ne disa momente. Paraqitja e tij ka qene pozitive, por jo ashtu si e presin milanistet me gol, asist…

Fyerjet ndaj Leaos jashte stadiumit

Por, ai ka pasur nje incident aspak te kendshem jashte stadiumit. Ne fakt, teksa priste qe autobusi kuqezi te nisej, disa tifoze te Napolit e kane therritur disa here duke e bezdisur dhe pastaj dikush madje e ka provokuar…

Kurioziteti i Maradona Stadium

Pas fitores së sezonit 2020/2021 (1-3), të nënshkruar nga Zlatan Ibrahimovic dhe Jens Petter Hauge, Milani rikthehet për të fituar në Napoli. Në stadiumin që ndërkohë është riemërtuar “Diego Armando Maradona”, kuqezinjtë fitojnë për dy vite radhazi.

Fakti kurioz është se nuk ka ndodhur që nga viti 1981. Kjo, megjithatë, ka nevojë për një të veçantë, sepse në sezonin e mesëm mes atyre dy ndeshjeve pozitive jashtë, Milani ishte në Serinë B.

Nëse flasim për vite të njëpasnjëshme, kemi për t’u kthyer pas: referenca është në 1953 -1955. Milani fitoi në San Paolo 0-1 në tetor 1953, dhe doli sërish fitues një vit më vonë, kur triumfuan 0-2.

Distanca në kohë në krahasim me ato sezone futbolli tani të largëta në mënyrë të pashmangshme i bën tifozët të shpresojnë dhe të ëndërrojnë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %