Parashikim 100% i saktë, Giroud falënderon legjendën franceze (VIDEO)

Koha leximit:1 Minute, 15 Second

Ashtu si një vit më parë, Milani ka ndërtuar rekordin e tij larg shtëpisë dhe mureve mike… Siç raporton Tuttosport, në fakt, ne transferte kuqezinjtë kanë shënuar 33 pikë, rezultat i 10 fitoreve, tre barazime dhe vetëm një humbje.

Skuadra e Piolit është e para në këtë klasifikim special (Interi është i katërti me një ndeshje më pak, Napoli i treti) me një mesatare prej 2.36 pikësh për ndeshje.

Nga ana tjetër, rrugëtimi drejt San Siros ishte më i vështirë: në këtë rast Milani është i treti me 27 pikë! Eshte rritur ne krahasim me vitin e shkuar, sigurisht, por ende duhet dicka me shume…

Nje nder meritat kryesore per te rritur rendimentin brenda fushe eshte Olivier Giroud, qe ka shenuar shume gola ne San Siro. Francezi, megjithate, arriti te tregoje veten edhe larg San Siro-s ku kishte shenuar gjithashtu ne derbi jashte fushe (pasi quhet Giuseppe Meazza kur luan Interi)

VIDEO E GIROUD

Përmes profilit të Milanit në Instagram, Olivier Giroud, vendimtar ne ndeshjen e zhvilluar ne Maradona Stadium, ka falënderuar legjenden Jean Pierre Papin për fjalët e bukura:

“Jean Pierre, më solle fat! Faleminderit JJP! The se do të isha i rendesishem ne ndeshje te madhe. Të dërgoj një puthje, kam menduar për ty dhe shpresoj të jesh mirë”.

Ne fakt, Papin perpara ndeshjes tha se Giroud duhet pare ne ndeshjet e medha ku le gjurme gjithmone dhe do te ndodhte si ne derbi ashtu edhe ne Napoli. Fjali me e vertete sa nuk ka!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %