Pazzini mbron Milanin nga kritikat: “Ju nuk dini se çfarë flisni” Mbi kapitenin e ardhshëm kuqezi…

Koha leximit:1 Minute, 12 Second

“Milani nuk është në rënie dhe nuk po dorëzohet sepse ata kanë punuar mirë për dy vjet. Nuk jam fare dakord kur lexoj dhe degjoj cfare thuhet”… Eshte i bindur ish futbollisti kuqezi, Giampaolo Pazzini.

Ai ka folur per DAZN dhe ka shpjeguar kendveshtrimin qe ka per ekipin e Piolit dhe per sfiden ndaj Napolit qe po afron.

“Ata po bëjnë gjëra të shkëlqyera pavarësisht dy barazimeve kundër Salernitana dhe Udinese, të cilat i zhgënjyen pak tifozët dhe klubin. Napoli ka bërë një fitore thelbësore ndaj Lazios jashtë shtëpisë. Do të jetë një lojë për t’u shijuar”.

Giampaolo Pazzini foli për Milanin dhe Rafael Leaon duke thënë: “Leao është një lojtar ndryshe nga Victor Osimhen sepse duke u nisur nga krahu krijon epërsi.

Osimhen është një lojtar zonë dhe për momentin Milani ka më shumë nevojë për Leaon sesa Napoli për Osimhen. Megjithatë, ata janë dy lojtarë themelorë me hapësirë ​​të mjaftueshme për përmirësim”.

“Ideja e Scudettos? Sipas mendimit tim, Pioli po përpiqet të mbajë presionet e ulëta. Milani ka bërë shumë mirë për dy vjet. Është normale që lojtarët të mendojnë për Scudetton, në barazimin e Salernos kishte pak zhgënjim por ata ende jane aty lart”.

“Tonali kapiteni i ardhshëm po iku Romagnoli? Ndoshta është një pyetje për t’i bërë trajnerit Pioli. Ai i meriton të gjitha komplimentet që merr. Mund të jetë e gabuar, duhet ta lini të rritet në heshtje. Këtë vit po korr rezultate, ka besim!”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %