“Unë e mund Edi Ramën”, Ermal Mamaqi thotë se ka marrë oferta për t’u futur në politikë

Koha leximit:1 Minute, 11 Second

Presidenti Zelensky është bërë hit në rrjete sociale jo vetëm për qëndrimet e tij, por gjithashtu dhe për faktin se më parë ka qenë aktor humori.

Njerëzit në Shqipëri kanë nisur aludimet se kush nga aktorët tanë të humorit do të bënte më së miri rolin e liderit. Mes shumë emrave, ndjekësit kanë përmendur dhe Ermal Mamaqin. Por si e shikon ai këtë gjë?

Aktori foli për mundësinë e përfshirjes në politikë gjatë intervistës në “Abc-ja e mëngjesit”, ku tregoi se ka pasur disa oferta disa vite më parë.

“Nuk është çudi. Kam pasur oferta para shumë vitesh nga të dyja kahet e politikës, por i kam refuzuar. Mendoj se është një terren që nuk e njoh, por ku i dihet vjen një moment dhe bëhem kryeministër i këtij ose atij vendi”, u shpreh Ermali për Alban Musën.

A do t’i fitonte zgjedhjet nëse do të ishte përballë Ramës? “Mendoj se po ta kisha marrë si qëllim do kishim dalë shumë afër. Do e kisha mundur, do ta kisha lënë që të ishte afër meje”, tha Ermali.

A do t’i rikthehej Ermali muzikës? Kësaj pyetjeje iu përgjigj gjatë intervistës për “Abc-ja e mëngjesit” kur e pyeti moderatori Alban Musa. “Këndoj shpesh pasi kam një piano në shtëpi. Aty është momenti ku shfryj dëshirën për të kënduar. Dj Benito po bën një remix të këngës Ditën e Verës dhe do ta sjellë me 14 Mars.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %