“Po vjen pandemi tjetër” sa herë që Bill Gates hap gojën, i dalin vetëm viruse dhe pandemira

Koha leximit:43 Second

Miliarderi i Microsoft, Bill Gate, ka folur sërish. Sipas tij kovidi është “ulur në mënyrë drastike”, por një tjetër pandemi është e sigurt se po vjen.

Duke folur për CNBC në Konferencën vjetore të Sigurisë në Mynih, Gates, bashkëkryetar i Fondacionit Bill & Melinda Gates, tha se një pandemi e re e mundshme ka të ngjarë të vijë nga një patogjen tjetër nga familja e koronavirusit.

Ai shtoi, megjithatë, se përparimet në teknologjinë mjekësore do duhet t’i ndihmojnë njerëzit ta luftojnë atë, nëse bëhen investime tani.

“Do të kemi një tjetër pandemi. Do të jetë një patogjen tjetër herën tjetër.”-tha manjati i Microsoft.

Është bërë “modë” të flitet për pandemi e më tepër sidomos nga ata që “ia ndjenë lezetin” në aspektin monetar.

Bill Gates është një nyje akoma e pashpjegueshme dhe figura e tij lidhet me këtë pandemi që rruzulli tokësor sapo kaloi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %