Prapaskena nga Anglia: “Conte dhe Paratici i hapën rrugë drejtuesve të Milanit për supergoditjen”

Koha leximit:1 Minute, 35 Second

Vetëm konfirmime. Goditja e parë e Milanit për sezonin 2022/2023 është praktikisht e paketuar. Ditët e fundit lajmi është rikthyer me forcë duke pushtuar faqet e para të gazetave sportive dhe faqet e faqeve të internetit.

Milani po përgatitet të siguroje lojtarin, duke paguar një shifër afër 30 milionë euro. Po flasim për Sven Botman. Në orët e fundit kanë mbërritur konfirmime të rëndësishme për negociatat që duhet të sjellin në Milano klasen holandeze të vitit 2000.

Djalli ka arritur praktikisht një marrëveshje me lojtarin dhe agjentet e tij: Botman ka rikthyer mbrapsht, edhe një herë, ofertën, sigurisht më të pasur, që vjen nga Newcastle për t’u bashkuar me projektin e Milanit.

Një premtim që do ta çojë mbrojtësin të fitojë më shumë se tre milionë euro neto në sezon dhe që do të ketë tym pasi të arrihet një marrëveshje përfundimtare me Lille.

Siç u përmend, Milani duhet të paguajë një shumë afër 30 milionë eurosh në arkën e klubit francez. Gjithçka sugjeron – duke pasur parasysh edhe marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy klubeve – se së shpejti çdo pjesë do të jetë në vendin e saj!

Vetëm konfirmime
Konfirmime të tjera vijnë nga Anglia. Sven Botman nuk u ndoq vetëm nga Newcastle, por edhe nga Tottenham, me Fabio Paratici dhe Antonio Conte, të cilët e kishin identifikuar qendrën holandeze si përforcimin ideal për të përmirësuar cilësinë e repartit mbrojtës.

Ideja e Botman-it, megjithatë, do të ishte lënë përfundimisht në sirtar: sipas asaj që raporton ‘Daily Express’, Spurs do të kishin ndryshuar mendje, duke vendosur të vënë bast gjithçka për Josko Gvardiol, i lindur në vitin 2002 nga Kroacia, i cili po tregon klasin e tij me fanellën e Leipzig-ut..

Kostoja e kartonit të lojtarit 20-vjeçar është tashmë e lartë, por Tottenham do të ishte i gatshëm të provonte seriozisht. Pista që do ta çonte klubin londinez te Pau Torres i Villarrealit ishte gjithashtu interesante…

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %