Pse Arbana vendosi të shfaqet me gjarpër në qafë? Ja legjenda misterioze ilire, ja çfarë tregon

Koha leximit:32 Second

Po shkon në transmetin “BBV” dhe është finalja e një prej shouve televiziv me shikueshmëri apsolute.

Gjatë matër muajve, një punë të jashtëzakonshme ka bërë prezantuesja tradicionale e këtij programi, Arbana Osmani.

Arbana edhe sonte po duket shik, por nuk dihet se përse ajo vendosi që si aksesor në qafën e saj ta vë gjarprin, shkruan “Kosovarja”.

Çka po dëshiron të thotë Arbana? Sipas legjendes ilire, iliret e mbanin gjarprin per shume arsye.

Është interesant të përmendet rasti i mbrojtjes nga magjia nëpërmjet kokës se gjarprit.

Vajzat e bukura dhe nuset , me qëllim që të mbrohen nga magjia, e mbartin në qafë dhe midis gjinjve kokën e gjarprit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %