PSG nuk do më Icardin, gjen zëvendësuesin e tij

Koha leximit:27 Second

PSG po negocion me ekipin e Evertonit që të blejë në mënyrë përfundimtare sulmuesin Moise Kean. 20-vjeçari ka arritur të bëjë mjaft mirë me ekipin francez dhe dëshiron kalimin në Paris.

Drejtori Leonardo dëshiron të paguajë rreth 31 milionë euro për shërbimet e lojtarit. Futbollisti duket i rilindur në Francë, aty ku ka shënuar disa gola.

Kalimi nga Juventusi tek Evertoni nuk ishte i duhuri nga futbollisti i ri. Kean nuk mori shumë minuta dhe tashmë ndihet më mirë. Italiani pati fat sepse është i dëmtuar dhe Icardi.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %