Pulpa e prerë, Giroud qetëson tifozin e vogël dhe ndalon makinën: “Jam një luftëtar” – VIDEO

Koha leximit:1 Minute, 7 Second

Olivier Giroud është protagonisti i momentit te Milan. Pas dygolëshit në derbi, sulmuesi francez i dha skuadrës së Stefano Piolit një tjetër sukses thelbësor ndaj rivalit tjetër të Scudetto-s, Napolit.

Pasi shënoi ne Maradona Stadium, francezi u detyrua të largohej nga fusha për shkak të dëmtimit. Në pjesën e parë ai kishte pësuar edhe një ndërhyrje të keqe nga mbrojtësi napolitan Koulibaly, i cili i kishte shkaktuar një plagë të thellë.

Pas ndeshjes, vetë Giroud tregoi në Instagram foton e prerjes së keqe ne pulpe, duke komentuar: “Pa dhimbje, nuk ka përfitim”. Me atë rast arbitri Orsato vetëm e kishte paralajmëruar me te verdhe senegalezin per nderhyrjen e ashper.

Ditën e sotme sulmuesi është ndalur për të folur me tifozët, siç ndodh shpesh, dhe është treguar shumë i sjellshëm me një fëmijë që shqetësohej se si ishte gjendja e tij.

Sulmuesi u përgjigj: “Jam mirë, jam stërvitur dhe kam vrapuar, jam një luftëtar”. Episodi u përjetësua në një video, të postuar në Twitter nga gs.graphics01.

Qendërsulmuesi i kuqezinjve u tregua edhe një herë shumë i dobishëm me tifozët. Ndaj duket se dëmtimi nuk mund ta pengojë të kthehet menjëherë në fushë: një aksident pa pasoja të rënda.

Një lajm shumë pozitiv për Milanin që po mbështetet në golat e tyre për momentin, pavarësisht rikthimit të Ibrahimovic.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %