Shtypni ballin tuaj për 60 sekonda dhe vini re se çfarë ndodh

Koha leximit:1 Minute, 4 Second

Ka shumë teknika masazhi, të cilat realisht mund të na relaksojnë kur kemi nevojë. Problemi është se për shumicën na duhet shumë kohë, para dhe ndihma e një specialisti.

Për fat të mirë, ekziston një metodë e thjeshtë, e cila duket se ka efekte të dobishme në trup, pa pasur nevojë të shpenzoni para. Jo duket, por ka vërtet.

Besoj se e keni ndjerë ndonjëherë, qoftë edhe në mënyrë të pandërgjegjshme, se keni nevojë për një masazh mes vetullave. Eshtë një ndjesi që ju vjen natyrshëm.

Masazhi në këtë zonë përmirëson përqendrimin, ul tensionin, ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve të kokës dhe relakson sytë (sidomos nëse qëndroni ulur për shumë orë para kompjuterit).

Çfarë duhet të bëni? – Thjesht ushtroni butësisht presion në zonën midis vetullave, duke lëvizur gishtin lart për rreth 3 cm në një vijë vertikale. Shtypni këtë pikë për 45-60 sekonda. Nuk do të duhet të prisni gjatë për rezultatin.

Ky proces aktivizon një zonë të trurit e cila nga ana tjetër ndihmon në uljen e tensionit. Gjithashtu përmirëson pamjen e lëkurës, veçanërisht rreth syve dhe gojës, dhe ndihmon në procesin e rigjenerimit.

Pra, nëse papritmas ndjeni një dhimbje koke ose sytë tuaj janë të lodhur pas një dite të vështirë, ju e dini se çfarë të bëni tashmë, apo jo?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %