Skriniar çlirohet pas duelit ndaj Rafa Leaos: “Kur të sfidon duhet të kesh parasysh 3 gjëra..”

Koha leximit:1 Minute, 1 Second

Milan Skriniar, mbrojtësi i Interit, ka folur për Inter TV pas barazimit 0-0 ndaj Milanit. Deklaratat e tij preken edhe Rafa Leaon…

Keni arritur të mos pesoni dhe kjo është e rëndësishme.
“Sigurisht që ishte dhe kjo është ajo që na lejoi të mbajmë gjithçka të hapur. Ne u mbrojtëm mirë, nuk mendoj se Milani krijoi shumë, kështu që kjo është një gjë pozitive.

Tani ne duhet të gjejmë forcë përpara, por kjo skuadër e ka dhe jam i sigurt se ai do të kthehet. Unë kam besim te grupi”

Çfarë ndeshje do të jetë kundër Salernitana?
“Momenti në të cilin jetojmë nuk është perfekt, ata po luajnë për shpëtim dhe nuk do të jetë e lehtë…

Por ne duam ta fitojmë këtë ndeshje që do të na jepte një shtysë të madhe dhe do të na kthente atje ku meritojmë të jemi”.

Mbrojtësi i Interit pati pune me Rafael Leaon e derbi dhe në Sky Sport në fund të ndeshjes pranoi:

“Ai po kalon një sezon të mrekullueshëm, është i fortë, teknik dhe i shpejtë. Është shumë e vështirë për t’u përballur!

Jam shumë i lumtur që nuk kemi pësuar një gol. Ne do të luajmë për fitore në ndeshjen e kthimit.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %