Spageti me salmon, një recetë që do e pëlqejë gjithë familja juaj

Koha leximit:59 Second

Përbërësit: 1 pako spageti, 1/2 qepë të kuqe, 1 karafil hudher, e grirë, 1/4 filxhan verë e bardhë, 3/4 filxhan krem pana, lëng 1/2 limon, kripë, piper i zi, 1/2 kuti salmon i tymosur, i prerë në copa të madhësisë së kafshimit, 1/4 filxhan kaper, 2 lugë çaji kopër e copëtuar

Në një tenxhere të madhe me ujë të valuar të kripur gatuani makaronat sipas udhëzimeve të paketimit. Kullojini dhe rezervoni ½ filxhan ujë nga pastat.

Në një tigan të madh mbi ngrohjen mesatare, vendosni vajin të ngrohet. Shtoni qepët dhe gatuajini deri sa të zbuten 5 minuta, pastaj shtoni hudhër dhe gatuajini 1 minutë më shumë.

Shtoni verën dhe gatuajeni 5 minuta. Shtoni kremin dhe lëngun e limonit dhe gatuajeni edhe 5 minuta. Marinojeni me kripë dhe piper.

Shtoni salmon, kaper dhe kopër dhe gatuajeni 2 minuta, pastaj hidhni salcën dhe makaronat së bashku. Shtoni ¼ filxhan nga uji i rezervuar nëse salca është shumë e trashë. Hidhni më shumë kopër për servirje.

Uroj që kjo recetë t’ju pëlqejë dhe ta përgatisni për familjet tuaja. Nëse po, mos harroni të më tregoni përshtypjet apo vërejtjet tuaja, me mesazhe ose komente.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %