Categories
Lajme

8 ushqime fantastike që ndihmojnë për tretjen dhe problemet me zorrën

Nëse jeni duke luftuar me probleme kronike të tretjes, sëmundje autoimune ose inflamacion kronik, atëherë ka shumë të ngjarë që zorrët tuaja të dëmtohen. Të gjitha sëmundjet fillojnë në zorrë dhe përhapen në zona të tjera të trupit. Pra, nëse jeni duke vuajtur nga dhimbje koke kronike, sëmundje lëkure, depresioni, apo problemet e tretjes, duhet së pari të zhdukni dhimbjen në zorrë.

Lajm i mirë është se ju mund të filloni ta bëni këtë menjëherë me ushqimet që hani. Më poshtë janë vetëm disa ushqime që mund të ndihmojnë shumë në zvogëlimin e inflamacionit, qetësojnë sistemin tuaj të tretjes dhe shërojnë zorrët.

1.Proteinat e kafshëve
Proteina e kafshëve, mundësisht organike, të ushqyera me bar janë jashtëzakonisht shëruese ndaj zorrëve. Është një burim fantastik për aminoacidet dietetike siç janë glutamina, glutamati dhe arginina, të cilat zgjedhin funksionet imune të zorrëve. Ajo gjithashtu nxit prodhimin acid në stomak, i cili është kritik për tretje të shëndetshme.

2.Limoni
Ushqimet astringente si limoni janë të duhurat për stimulimin e prodhimit biliar, i cili ndihmon në tretje. Limoni gjithashtu ndihmon për të ç’helmua trupin. Provoni të pini një gotë me ujë të ngrohtë me limon në mëngjes.

3.Ananasi
Ananasi është një burim i shkëlqyer i bromelain enzimë proteolytic. Bromelain mbështet tretjen duke thyer dhe tretur proteinat.

4. Kokosi
Kokosi është një superushqim i vërtetë dhe ka kaq shumë përfitime shëndetësore. Një karakteristikë e rëndësishme është se ka veti antibakteriale dhe anti-fungale. Kokosi mund të mbështesë shërimin e zorrëve duke luftuar patogjenët e mundshëm. Provoni të gatuani me vaj kokosit, duke e shtuar atë në smoothie-t tuaj, ose të hani një lugë gjelle në vetvete.

5.Shafran i Indisë
Shafrani i Indisë është një ushqim i fuqishëm anti-inflamator. Përfitimet e tij shëndetësore janë të shumta. Shtimi i shafranit të Indisë në ushqimin tuaj ose marrja e saj në formë kapsule mund të ndihmojë në reduktimin e inflamacionit në zorrën tuaj dhe të nxisë shërimin.

6.Bimët aromatike
Bimët aromatike si rigoni, xhenxhefili, karafili dhe rozmarina janë të shkëlqyera për shëndetin e tretjes sepse ato posedojnë veti antibakteriale. Gatimi me këto bimë të shijshme jo vetëm që i jep shije ushqimeve tuaja, por ndihmon në shërimin dhe mbrojtjen e zorrëve gjithashtu.

7.Ushqime të fermentuara
Ushqimet e fermentuara janë të rëndësishme për shëndetin e zorrëve sepse ato janë një burim fantastik i baktereve të mira, apo probiotikëve. Probiotikët janë të njohur për mbështetjen e sistemit imunitar dhe për të promovuar lëvizshmërinë në traktin GI. Shembuj të ushqimeve të fermentuara janë uthull molle, kefir (kokosit, qumështi, ose versionet e ujit), kos dhe lakër turshi.

8.Probiotikët
Probiotikët janë ushqim për bakteret e mira në trupin tuaj. Mbështetja dhe ushqimi i baktereve tuaja të mira është thelbësor për shëndetin e zorrëve. Shembuj të ushqimeve të pasura me prebiotikë janë patatet e ëmbla, kungujt e dimrit, mjalti dhe argjinarja.

Categories
Shëndeti

Ndoshta nuk e dinit: 10 ushqimet që përmbajnë vetëm 100 kcal

Disa ushqime të shëndetshme në të vërtet mund të kenë më shumë kalori sesa e prisnit! Pra, pavarësisht sesa shumë mund të punoni në palestër, nuk do të humbni peshë. Kjo për shkak se kontrolli i porcionit është një pjesë thelbësore e procesit të humbjes së peshës.

Sidoqoftë, peshimi i ushqimit tuaj nuk është mënyra kryesore. Llogaritja e kalorive që konsumoni po! Më poshtë gjeni disa nga ushqimet tuaja të preferuara që kanë vetëm 100 kcal.

Zbuloni cilat nga ushqimet tuaja do të mbeten dhe cilat do të përjashtohen nga nga dieta juaj duke lexuar produktet: kosi grek, Vezët e ziera, Bacon, Gjalpi i kikirikut, Kroasant, Luleshtrydhe, Tacos, Tiramisu, Akullore, Biskotat “Oreo”.

Categories
Lajme

Nëse ke lindur në tetor, ky është guri yt me fat dhe karakteristikat e tij

Muaji tetor ka një gur shumë të veçantë: Opali, me të gjitha ngjyrat e ylberit brenda tij. Peshorja, shenja e këtij muaji, meriton një gur të tillë të veçantë , për t’iu përshtatur natyrës së saj të dashur.

Opali simbolizon shpresën. Dhurohet përgjithësisht për 14-vjetorin e lidhjes ose martesës. Ai quhet ndryshe dhe opal mbretëror, jirazol, hidrofan. Nëse është natyral është mjaft i vlefshme sepse rrallë gjendet në natyrë.

Simbolizon butësi, ngritje shpirtërore, të shoqëruar me dashamirësi. Besohet se ishte në këtë mineral që popujt e lashtë panë syrin e perëndive. Ata besojnë se ky gur do të ndihmojë një person që të bashkëjetojë në harmoni me natyrën, si dhe për të përmirësuar jetën e tij. Gjithashtu, ky gur shkatërron ato cilësi që ju pengojnë të jetoni ashtu siç dëshironi.

Opali quhet edhe minerali i rinovimit. Ai do t’ju mësojë të kujdeseni për veten, të hiqni qafe zakonet e vjetra të këqija, të afroni pranë vetes diçka të re dhe pozitive dhe të përmirësoni jetën tuaj personale. Besohet se Opali ka veti magjike të caktuara. Besohet se ky mineral do të ndihmojë në mënyrë efektive për të stabilizuar gjendjen emocionale të një personi, për të shmangur ose për të dalë nga depresioni. Ky gur lufton në mënyrë aktive pagjumësinë, mbron nga ëndrrat e këqija.

Ky gur trajton dhe sëmundjet e sistemit kardiovaskular. Edhe në antikitet, mjekët përshkruan situata ku një unazë me këtë gur stimuloi aktivitetin e zemrës dhe gjithashtu çoi në shërimin e pacientit.

Categories
Lajme

Na i ka dhuruar natyra – këto janë ushqimet që ju ngadalësojnë plakjen

Plakja është një proces biologjik. Të gjithë njerëzit janë të destinuar të përballen me të. Në ditët e sotme ka një larmishmëri mënyrash dhe teknikash që merren me trajtimin e simptomave të brendshme dhe të jashtme të plakjes. Sigurisht, e vërteta është se plakja është e pashmangshme. Çdo njeri nis të shfaqë shenjat e plakjes në mënyra dhe moshë të ndryshme. Përgjithësisht shenjat e plakjes nisin pas moshës 45 vjeçare.

E megjithatë, plakja nis të zhvillohet shumë vite përpara. Kjo për shkak të disa faktorëve të jashtëm, të cilën ndikojnë në rritjen e shfaqjes së tyre. Shfaqja përballë toksinave, dietave të varfra ushqimore janë një pjesë e faktorëve të cilët ndikojnë shfaqjen e plakjes së pamjen e jashtme.

Padyshim, një nga shenjat më të dukshme të plakjes janë rrudhat, të cilat nuk dëshmojnë thjeshtë afrimin e plakjes por edhe cilësinë e jetesës që çdokush bën në lidhje me mënyrën e të ushqyerit. Por bukuria vjen nga stomaku. Fatmirësisht, bujaria e natyrës me frutat e perimet e saj i dhuron njerëzve mundësinë që të mund të luftojnë plakjen përmes ushqimit. Më poshtë keni disa ushqime te cilat ndihmojnë rigjenerimin e qelizave dhe luftojnë plakjen.

Karrotat – Këto perime janë të pasura me antioksidantë, përfshirë dhe beta karrotenin. Përveçse mbrojnë shëndetin e lëkurës luftojnë gjithashtu efektet negative të radikaleve të lira dhe rrezeve të dëmshme të diellit. Mënyra më e mirë e konsumimit të tyre është në sallata ose të shtrydhura në lëng.

Avokado – Jo më kot konsiderohet si “Fruti i Rinisë”. Avokadot janë ndër frutat më të mira për të luftuar plakjen dhe komplikacionet që sjell ajo. Ato janë të pasura me yndyrna mono të ngopura dhe aminoacide. Pas tretjes, avokadot stimulojnë rigjenerimin e qelizave duke dhuruar një trup më të ri dhe të shëndetshëm.

Çokollata e zezë – Çokollata e Zezë ose çokollata me mbi 60 % kakao është një ushqim i shëndetshëm. Ajo përmban një numër të lartë antioksidantësh dhe yndyra të shëndetshme që luftojnë plakjen e qelizave. Vlerat e saj jo vetëm që i japin organizmit energji por promovojnë gjithashtu edhe rigjenerimin. Ndihmon gjithashtu edhe në parandalimin e sëmundjeve inflamatore.

Shalqiri – Janë frutat më të mira për t’i përfshirë në çdo lloj diete. Kjo për shkak të kalorive të pakëta që ato përmbajnë. Gjithashtu, ato janë të pasura me ujë dhe antioksidantë. Këto vlera i japin shalqirit veti tretëse, pastruese dhe anti inflamatore. Shalqiri ndihmon trupin që të luftojë helmet në trup duke pastruar kështu organizmin. Shalqini ndihmon në rigjenerimin e qelizave dhe parandalon efektet e plakjes së parakohshme në nivelin e brendshëm dhe të jashtëm.

Të gjelbrat – Perimet e gjelbra, nga lakrat, sallatat, spinaqi etj janë super ushqime që mbrojnë trupin në përgjithësi. Disa nga karakteristikat e tyre janë sasia e lartë e fibrave, antioksidantëve dhe proteinave. Ato ndihmojnë në aktivitetin e rregullt të qelizave dhe mbrojnë sistemin imunitar. Krahas vitaminave dhe mineraleve ato reduktojnë nivelin e kolesterolit dhe presonin e lartë të gjakut.

Arrorët – Frutat arrore janë të pasura me energji dhe vlera ushqyese. Ato janë një burim i shkëlqyer i acideve yndyrore, të cilat ndihmojnë për të ulur nivelin e kolesterolit. Studimet tregojnë se dietat mesdhetare të cilat janë të pasura edhe me produktet arrore (arra, lajthi, bajame) parandalojnë sëmundjet koronare arteriale, duke favorizuar profile të shëndetshme të lipideve të gjakut.

Categories
Lajme

Limonë nga Argjentina? Fruta dhe perime nga jashtë, po fermerët tanë?

Më ka bërë përshtypje gjithë këto ditë kur kam bërë pazarin e fruta perimeve prejardhja e produkteve që reklamoheshin. Mundohem t’i zgjedh gjithmonë gjërat bio në tregun e fruta perimeve dhe nga kultivuesit shqiptarë, por ka raste që më qëllon të marr nga pak dhe në supermarkete.

Më ka bërë përshtypje së fundmi që kur e pyes për prejardhjen e frutave apo perimeve më thonë me krenari shitëset vende të ndryshme të Europës, apo dhe amerikës latine. Limoni është nga Argjentina, domatja nga Greqia, arra nga Brazili, etj. etj.

Hap sytë dhe nuk arrij ta kuptoj se pse ndodh diçka e tillë. Dikush mund të thotë me të drejtë se prodhimi ynë nuk përmbush nevojat e popullsisë, por nuk jam aspak dakord. Nuk kam si të jem dakord, pasi nëse është diçka e tillë pse nuk ndërtohen strategji të ndryshme për rritjen e prodhimit.

Fermerët shqiptarë derdhin prodhimet e tyre thuajse çdo vit ndërsa ne importojmë nga jashtë vendit. Pse nuk ndihmohen këto bujqër? Pse nuk i jepet hov bujqësisë së vendit tonë? A mendoni se një limon nga Argjentina është më i mirë se një limon shqiptarë? Dyshoj fort, gjithsesi mos harroni gjithmonë mundohuni të konsumoni produkte bio.

Categories
Këshilla Lajme

Këto ushqime do të rinojnë lëkurën tuaj – janë antioksidantë të mrekullueshëm!

Një dietë e pasur me ushqime antioksidante nuk është e mirë vetëm për shëndetin tuaj, është e mrekullueshme për lëkurën tuaj.

Radikalet e lira të formuara nga dëmtimet oksiduese përshpejtojnë procesin e plakjes. Ushqime të pasura me antioksidantë mund të ndihmojnë në parandalimin e këtij dëmtimi të shkaktuar nga ndotja, stresi ose dieta e dobët.

1.Smoothie me manaferra – Manaferrat janë një nga ushqimet më antioksiduese, duke përfshirë shijen e kokrrave të kuqe në dietën tuaj është një mënyrë e mirë për të marrë dozën e përditshme të të ushqyerit të lëkurës që ju nevojitet. Mbani një kuti me manaferra organike të ngrira në frigorifer, pastaj thjesht hidhni ato në blenderin tuaj me pak qumësht ose kos dhe pak pluhur proteinash.

2.Shegë – Ne përdorim shegë në shumë prej produkteve tona të kujdesit për fytyrën për fuqinë e saj të lartë antioksiduese dhe anti-plakje. Ky frut siguron vitamina C dhe B5, polifenolë kaliumi dhe antioksidues. Lëngu i shegës është veçanërisht i pasur në antioksidantë, më shumë se vera e kuqe, çaji jeshil dhe boronica e egër.

3.Çaji jeshil – Ndërsa çaji jeshil mund të përmbajë kafeinë, përmban edhe shumë polifenolë, të cilat janë antioksidantë të fortë. Një filxhan çaji jeshil siguron 10-40 mg polifenolë dhe ka efekte antioksidante më të mëdha se brokoli, spinaqi, karrotat ose luleshtrydhet.

4.Molla e kuqe – Te gjitha mollët janë të pasura me antioksidantë, por mollët e kuqe janë më shumë sipas studimeve shkencore.Burimi kryesor i antioksidantëve në mollë janë polifenolet, të cilat janë pesë herë më të përhapura në lëkurë sesa në mish. Kjo është një arsye e mirë për të blerë mollë organike dhe për të ngrënë gjithë mollën pa hequr lëkurën.

5.Verë e kuqe – Për fat të keq alkooli është shumë dehidratues për lëkurën, për të mos përmendur efektet e tjera shëndetësore. Por vera e kuqe ka përmbajtje të lartë të një antioksidanti të fuqishëm, të quajtur resveratrol.

6.Çokollatë e zezë – Në vitin 2003, “New Scientist” raportoi se konsumimi i çokollatës së zezë mund të rrisë nivelet antioksidante. Çokollata e zezë ka përmbajtje të lartë të një lloj antioksidanti i njohur si një flavonoid.

7.Hudhër – Një hudhër përmban vitamina A, B, dhe C, selen, jod, kalium, hekur, kalcium, zink dhe magnez. Përveç rolit të saj si një ushqim i fortë antioksidant, është gjithashtu e dobishme për zvogëlimin e presionit të gjakut dhe kolesterolit, heqjen e metaleve të rënda nga trupi, dhe duke vepruar si një agjent antifungal dhe antiviral.

8.Kos – Është një ushqim i shkëlqyer mëngjesi i përzier me fara dhe fruta, shtuar në smoothien tuaj apo të hahet si një ëmbëlsirë e shëndetshme në vend të akullores. Nuk është një antioksidant në vetvete, por plotëson glutationin, antioksidant në qelizat e trupit tonë, duke i dhënë një goditje të fortë aktivitetit antioksidues të trupit.

9.Domate – Një nga përbërësit më të pasur me likopen dhe një nga antioksidantët më të fortë është domatja. Likopene ka nevojë për yndyrë për absorbim optimal, kështu që përzieja e domateve me vaj ulliri do të rrisë nivelet tuaja likopenit.

10.Brokoli – Një nga perimet më të pasura në antioksidantë. Brokoli përmban më shumë vitaminë C dhe kalcium se portokalli.

Categories
Këshilla

10 rregullat e Aniles për një mëngjes përfekt

1) MOS E MERRNI ME NXITIM: merrni kohë që të përgatisni mëngjesin dhe konsumojeni atë me qetësi. Organizmi ynë nuk i pranon vaktet e konsumuara me shpejtësi. Nëse nuk keni kohë për të përgatitur mëngjesin ,mund të zgjidhni një produkt praktik por të shëndetshëm!

2) SHMANGNI SHEQERIN: Po flasim për sheqerin e bardhë famëkeq i cili është një helm i vërtetë për shëndetin tonë. Zëvëndësimi më i mirë për sheqerin është sheqeri i kokosit është i shëndetshëm dhr ushqyes.

3) MOS E TEPRONI ME KARBOHIDRATET: Biskotat,briosh,ëmbëlsira të tjera dhe buka kanë hyrë në zakonet tona. Dhe pse janë shumë të shijshme nuk janë aspak të mira për shëndetin tonë. Zgjidhni vetëm produkte me drithëra integrale. 4) PA GLUTEN: Duke folur gjithmonë për drithërat zgjidhni ato pa gluten që janë të lehta për t’u tretur dhe gjithashtu ushqyese si: tërshëra.

5) PROTEINAT: Një mëngjes me biskota dhe kafe nuk lejon që trupi ynë të funksionojë në mënyrën më të mirë. Nevojiten proteinat madje dhe më mirë akoma nëse janë proteina vegjetale. Proteinat vegane janë në fakt më pak toksike për mëlçinë por mund të na japin të gjithë aminoacidet për të cilat kemi nevojë.

6) KAFE APO JO KAFE: Është pija që shumica e njerzëve nuk bëjnë dot ,por që e mira do të ishte të shmanget veçanërishtë në mëngjes dhe ta konsumoni ate disa orë më vonë. Për në mëngjes zgjidhni një zëvëndësues të shëndetshëm dhe ushqyes të kafesë si Macaccino,zgjidhni një pije pa kafeinë që mund t’ju aktivizoje pa ju shkaktuar ankth.

7) VITAMINAT DHE MINERALET: Sapo zgjohemi trupi ynë është si një ‘makinë e thatë’ kështuqë për ta aktivizuar atë duhet ta mbushim me vitamina,minerale dhe mikronutrient si antioksidantë dhe acide yndyrore esenciale si Omega 3. Fara liri dhe fara chia janë burimet më të mira natyrale të këtyre yndyrnave të mira!

8) QUMËSHTI: Shmangeni qumështin pasi është i vështirë për t’u metabilizuar mund të rëndojë tretjen, kështu dhe të gjithë ditën tuaj. Zgjidhni një qumësht vegjetal për pijen tuaj të ngrohtë.

9) MËNGJESI FAMILJAR: Fillimi ditës me të dashurit tuaj është thelbësor për shëndetin e trupit dhe mendjes. Përbiles sipas disa studimeve tregojnë që konsumimi i ushqimiy vetëm rrit rrezikun e obezitetit ,kolesterolit dhe sindromës metabolike.

10) SHIJE DHE NGJYRA: Mëngjesi para së gjithash duhet të jetë i mirë dhe pse jo i këndshëm për t’u parë. Një mëngjes i shëndetshëm është i shijshëm dhe ushqyes duhet të jetë i kënaqshëm për syrin dhe për shijen.

Categories
Lajme

A është reale që lëngu i portokallit ngre presionin e gjakut?

E vërteta është se pikëpamja se lëngu i portokallit ngre presionin e gjakut është një mit i përhapur që ende vazhdon. Është e mundur që fakti që shumicën e kohës pas një dhurimi gjaku ofrohet lëng portokalli ka luajtur një rol në lindjen e mitit.

Por kjo ndodh sepse lëngu i portokallit është një burim i pasur i vitaminës C dhe karbohidrateve që stimulojnë drejtpërdrejt trupin.

Ekspertët shpjegojnë se vitamina C, si një antioksidant, ndihmon endotelin (“veshja” e brendshme e enëve të gjakut të funksionojë më mirë), e cila ndihmon në rregullimin e presionit të gjakut. Vihet re gjithashtu se portokallet, si agrumet dhe frutat e tjera në përgjithësi, janë një burim kaliumi, një elektrolit që zgjeron enët e gjakut, duke ndihmuar në uljen e presionit të gjakut.

Marrja e kaliumit përmes dietës dhe zvogëlimi konsekuent i natriumit, në fakt, është një nga udhëzimet kryesore për trajtimin e hipertensionit, pra presionit të lartë të gjakut. E thënë thjesht, kjo do të thotë që lëngu i portokallit jo vetëm që nuk e rrit presionin e gjakut, por për shkak të kaliumit që përmban çon në zvogëlimin e tij.

Prandaj ne mund të konsumojmë portokallet si dhe lëngun e tyre pa frikë, pasi rregullojnë presionin e gjakut, përmirësojnë funksionin e zemrës dhe stimulojnë mbrojtjen e trupit.

Categories
Këshilla

Nga xhinxheri te kamomili, si të veproni kur fëmijëve u dalin dhëmbët e para

Dalja e dhëmbëve tek fëmijët e vegjël është një proces që zakonisht shoqërohet me simptoma të ndryshme si mishra të ënjtur, irritim, dhimbje, ndonjëherë edhe temperaturë e ethe. Ndonjëherë prindërit nuk e dinë se çfarë i shkakton këto simptoma dhe ndodh të frikësohen. Por çfarë duhet bërë që t’i ndihmojmë fëmijët në këtë fazë? Lajm i mirë është që ekzistojnë shumë medikamente natyrale për t’i ndihmuar fëmijët të ndihen më mirë.

Gjëra të ftohta

Disa bebe kanë mungesë oreksi gjatë kësaj periudhe për shkak se përtypja e ushqimeve e përkeqëson dhimbjen e dhëmbëve. Në këtë rast, mund t’u bëni disa kompresa të ftohta ose t’u jepni ushqime të ftohta për t’i ndihmuar në qetësimin e dhimbjes së mishrave.

Xhinxher

Një tjetër medikament që mund të përdoret në periudhën kur fëmijëve u dalin dhëmbët është xhinxheri. Ai përmban veti anti-inflamatore duke reduktuar ënjtjen në mishrat e dhëmbëve. Mund të aplikoni një copë xhinxher në mishrat e ënjtur për 2-3 minuta dhe bebja juaj do të ndihet më mirë.

Aplikoni presion të lehtë

Bebet kanë tendencë të kafshojnë sa më shumë gjëra për të ushtruar presion tek mishrat, gjë që u lehtëson dhimbjen. Kështu që jepuni fëmijëve lodra që blihen në farmaci për të stimuluar daljen e dhëmbëve. Disa prej tyre ftohen paraprakisht dhe eliminojnë ënjtjen dhe minimizojnë dhimbjen.

Ekstrakt vaniljeje

Zhysni disa tampone pambuku ose kruajtëse veshësh në ekstrakt vaniljeje dhe aplikojeni tek mishrat e ënjtur të bebes për të ndihmuar luftimin e dhimbjes sepse vanilja vepron si agjent qetësues.

Kamomil

Çfarë mund të përdorni tjetër për të qetësuar dhimbjen e dhëmbëve tek bebet? Kamomil. Kjo bimë ka veti qetësuese dhe relaksuese. Hidhni disa pika vaj kamomili në gisht dhe aplikojeni tek mishrat e bebeve ose përzieni pak vaj esencial kamomili me një lugë vaj lule dielli para se ta aplikoni tek dhëmbët e bebeve.

Categories
Këshilla

A keni dëgjuar për ujin e arrave? Nuk do e besoni sa përfitime keni prej tij

Arrat janë shumë të pasura me acidet yndyrore omega-3 të cilat mbrojnë shëndetin e zemrës dhe trurit.

Ato ulin rrezikun e sëmundjeve të trurit dhe sklerozës. Arrat janë të vetmet që përmbajnë sasi domethënëse të omega-3 me bazë bimore, dhe acidit alfa linolenik, për të cilat trupi ka kaq shumë nevojë. Përveç acideve yndyrore, arrat janë shumë të pasura me vitamina, minerale dhe fibër.

Rekomandohet ngrënia e një grushti me arra rregullisht, jo vetëm për shëndetin e zemrës dhe të trurit por edhe për rënien nga pesha. Kjo, sepse një sasi e tillë ofron 4 gramë proteinë, dy gramë fibër dhe magnez të bollshëm. Një nga mënyrat më të mira për të shfrytëzuar vlerat e arrave është që të pini ujin e tyre.

Përfitimet e ujit të arrave për shëndetin – Uji i arrave përshpejton rënien nga pesha dhe shkrin depozitat dhjamore. Nëse konsumohet rregullisht ky lëng i jep trupit energji dhe eliminon lodhjen dhe plogështinë. Uji i arrave rekomandohet veçanërisht për meshkujt mbi 40 vjeç që vuajnë nga prostate.

Për gratë shtatzëna, uji i arrave i bën mirë jo vetëm fetusit dhe zhvillimit të tij por edhe pengon shtimin në peshë të nënës së re. Uji i arrave ndihmon mëlçinë dhe e bën më të fortë rolin e saj të eliminimit të toksinave. Ky lëng rekomandohet për njerëzit që vuajnë nga tiroidet dhe kolesteroli i lartë. Uji i arrave është shumë efikas për përmirësimin e tretjes dhe eliminon gazrat e tepërt.

Si të përgatisni ujin e arrave – Merrni 10 arra të qëruara dhe futini në tenxhere. Hidhni gjashtë gota me ujë dhe lërini të zihen për shtatë deri në tetë orë në temperaturë të ngadaltë.

Pasi të kenë zier, kullojeni lëngun dhe hidheni në kavanoz qelqi. Arrat mund t’i konsumoni ose përdorni t’i përdorni në ndonjë recetë gatimi. Ju mund të pini një gotë në mëngjes esëll dhe një gotë në mbrëmje përpara gjumit.