Categories
Lajme

10 arsye reale pse duhet të konsumoni më shumë proteina

Të gjithë biem dakord se proteinat janë të rëndësishme. Një numër studimesh kanë treguar se një dietë e pasur me proteina ka shumë përfitime kur vjen puna tek humbja e peshës apo tek shëndeti metabolik. Këtu janë 10 arsye të vërteta shkencore pse duhet të hani më shumë proteina:

Redukton urinë – Proteinat ju ngopin dhe ju mbajnë të plotësuar për një kohë të gjatë. Kjo do bëjë që të hani më pak. Ato aktivizojnë një hormon që ju bëjnë të ndiheni i ngopur më shpejt.

Rrit masën muskulare dhe forcën – Proteina është elementi kryesor që ndërton muskujt tuaj. Nëse jeni fizikisht aktivë atëherë duhet të kujdeseni që po merrni sasinë e mjaftueshme të proteinave.

E mirë për kockat tuaja – Njerëzit që marrin shumë proteina përmes ushqimeve janë më pak të rrezikuar ndaj frakturave dhe osteoporozës.

Redukton dëshirën për të ngrënë gjatë natës – Kjo falë aktivizimit të hormonit të dopaminës që mund të reduktojë deri në 60% dëshirën për të ngrënë gjatë natës.

Përshpejton metabolizimin dhe përshpejton djegien e dhjami – Të ngrënit mund të përshpejtojë metabolizmin tuaj për një kohë të shkurtër. Ndërsa të ngrënit ushqime me shumë proteina përshpejton metabolizmi shumë herë më shpejt dhe rrit numrin e kalorive që digjen. Kjo kap vlerën nga 80-100 kalori të djegura çdo ditë.

Përfitime të tjera:

Ul presion e gjakut, ju ndihmon të ruani kilet e humbura, nuk dëmton shëndetin e dhëmbëve, e ndihmon trupin të vetërikuperohet herë pas here pas dëmtimeve, ju ndihmon të dukeni aq sa mosha juaj e vërtetë

Cilat ushqime përmbajnë më shumë proteina: veza, gjoksi i pulës, tërshërët, kosi grek, qumështi, brokoli, kuinoa, mishi i gjelit të detit, peshku (të gjitha llojet), karkalecat, kikirikët, lakra e brukselit

Categories
Këshilla

Tregohuni bujarë me trupin tuaj, 5 arsye për të përdorur vajin e avokados

Zvogëlon presionin e gjakut – Vaj avokado është një zgjedhje e mençur nëse jeni duke kërkuar mënyra natyrale për të ulur tensionin e gjakut ose për të mbajtur një presion të shëndetshëm të gjakut. Yndyrnat mono të pangopura që gjenden në vaj avokado mund të kenë një efekt të dobishëm në presionin e gjakut dhe zemrën tuaj kur hahet në moderim dhe kur përdoret për të zëvendësuar yndyrë të ngopur dhe yndyrë në dietën tuaj.

Një studim tregon se në vendosjen e një diete të shëndetshme, zëvendësimi i pjesshëm i karbohidrateve me proteinat ose yndyrnat mono të pangopura mund të ulin presionin e gjakut, përmirësojnë nivelet e lipideve dhe zvogëlojnë rrezikun e vlerësuar kardiovaskular.

Përmirëson simptomat e artritit – Artriti është një sëmundje e përbashkët që shkakton ënjtje dhe dhimbje në nyje. Ajo mund të klasifikohet si osteoartriti ose artriti reumatoid. Osteoartriti ndodh kur kërci midis nyjeve konsumohet duke shkaktuar inflamacion dhe dhimbje. Ky lloj i artritit zakonisht ndodh në nyjet që ne përdorim më shpesh, të tilla si gjunjët, ije, shpinë dhe duart. Artriti reumatoid shkaktohet nga një mosfunksionim autoimune ku qelizat e bardha të gjakut në të vërtetë shkatërrojnë kërcin.

Në Francë, ASU është një ekstrakt i bërë nga një kombinim i ekstrakteve të vajit të avokados dhe sojë, e cila ka marrë statusin e drogës me recetë si një trajtim për osteoartriti në gjunjë dhe ije. Në Danimarkë, ASU tregtohet si një shtesë ushqimore për efektet e saj anti-inflamatore dhe aftësinë e saj për të stimuluar rritjen dhe riparimin e kërcit.

ASU është ekzaminuar in vitro dhe në studimet e kafshëve, të dyja të cilat kanë treguar një efekt anti-inflamator dhe një efekt stimulues në molekulat në ind lidhës.

Katër testime klinike të rëndomta, të dyfishta dhe placebo janë publikuar dhe këto studime kanë indikuar që ASU ka efekt pozitiv në simptomat e osteoartritit të gjurit ose ijeve. Prandaj, merrni parasysh vajin e avokados si shtesë e vlefshme për një dietë artriti.

Avokadoja ka magnez dhe keshillohet per kockat

Përfitimet për Psoriasis dhe probleme tjera të lëkurës – Më shumë se 6 milionë njerëz në Shtetet e Bashkuara kanë psoriasis. Ju mund të zhvilloni psoriasis në çdo moshë, megjithëse ajo tenton të ndodhë gjatë adoleshencës dhe pleqërisë.

Psoriasis është një problem i zakonshëm i lëkurës ku njerëzit kanë një grumbullim të qelizave të lëkurës së thatë dhe të vdekur. Ato duken si zona të ngritura, të kuqërremtë-rozë të mbuluara me pjesë të bardha dhe të kuqe.

Një studim i publikuar në Dermatologji, siguroi prova se një krem ​​vitaminë B12 që përmbanë vaj avokado ka potencial të konsiderueshëm si një terapi e mirë e tolerueshme afatgjatë për psoriasis. Pacientët e Psoriasis përdorën vajin e avocados për 12 javë dhe treguan përmirësim të vazhdueshëm gjatë gjithë periudhës së studimit.

Vaj avokado mund të luajë një rol jetësor në një dietë psoriasis, pasi është një zbulim i rëndësishëm për të sëmurët me pllakë kronike të psoriasës pasi trajtimet e zakonshme janë shpesh të lidhura me një rrezik të konsiderueshëm të efekteve anësore të padëshirueshme.

Përmirësimi i shëndetit të zemrës dhe kolesterolit të ulët – Vaj avokado është një ushqim që zvogëlon kolesterolin sepse është i lartë në përmbajtjen e acidit oleik dhe mono të pangopura, duke e bërë atë një zgjedhje të dobishme kur është fjala për zemrën.

Acidi Oleik, si omega-9 të tjera, mund të ndihmojë për të zvogëluar rrezikun e sëmundjeve të zemrës duke rritur nivelet e lipoproteinës së densitetit të lartë (HDL), “kolesteroli i mirë” i trupit. Acidi oleik në vaj avokado është gjithashtu i dobishëm, sepse mund të pakësoj densitetin e ulët të lipoproteinës (LDL), kolesteroli “i keq” i trupit.

Ekzistojnë dëshmi epidemiologjike që acidet yndyrore mono të pangopura diete të ketë një efekt të dobishëm në rrezikun e sëmundjes koronare të zemrës. Dëshmitë nga studimet klinike të kontrolluara kanë treguar se aconazhet yndyrore të mono të pangopurave favorizojnë një numër faktorësh rreziku për sëmundjen e mitrës, duke përfshirë nivelet e kolesterolit dhe triglicerideve, faktorët që lidhen me formimin e mpiksjes së gjakut, ndjeshmërinë oxidative in vitro të LDL dhe ndjeshmërisë ndaj insulinës.

Ngrit absorbimin e lëndëve ushqyese – Sipas një studimi, shtimi i vajit avokado në një vakt mund të nxisë thithjen e karotenoideve në ushqim. Karotenoidet janë antioksidantë që nxisin shëndetin që janë të tretshëm në yndyrë dhe varen nga yndyrnat dietale për thithjen.

Studimi gjeti se shtimi i vajit të avokados në një sallatë ka rritur ndjeshëm alfa-carotene, beta-carotene dhe thithjen e luteinës. Mendohet se karotenoidet dietike sigurojnë përfitime të konsiderueshme shëndetësore për trupin e njeriut duke zvogëluar rrezikun e sëmundjes, veçanërisht kanceret e caktuara dhe sëmundjet e syve.

Categories
Këshilla

Qumështi i dhisë më i mirë se i lopës, ju bindim me 12 arsye shëndetësore

Megjithëse jo shumë popullor në botën perëndimore, qumështi i dhisë konsumohet gjerësisht në disa pjesë të tjera të botës. Dhe ka një arsye për këtë. Qumështi është i pasur me proteina, kalcium, magnez, fosfor, kalium dhe vitamina A, B2, C dhe D. Të gjitha këto lëndë ushqyese ofrojnë disa nga përfitimet më të mira që mund të mendoni ndonjëherë.

Cilat janë përfitimet e qumështit të dhive? Mund të jetë i mirë për zemrën – Qumështi i dhisë është burim i mirë i magnezit, një mineral i dobishëm për zemrën. Magnezi ndihmon në mbajtjen e rrahjeve të rregullta të zemrës dhe madje parandalon formimin e mpiksjeve të gjakut dhe nivelet e larta të kolesterolit. Magnezi gjithashtu punon me vitaminë D, e cila është një tjetër lëndë ushqyese e rëndësishme për shëndetin e zemrës.

Qumështi i dhive gjithashtu përmban acide yndyrore të mesme, në fakt, më shumë se ajo e qumështit të lopës. Këto acide yndyrore janë të njohura për uljen e niveleve të kolesterolit dhe ndihmojnë në trajtimin e sëmundjeve koronare. Qumështi gjithashtu mund të rrisë nivelet e kolesterolit të mirë, dhe ky është një përfitim i shtuar për zemrën.

Megjithatë, burime të caktuara flasin për përmbajtjen e yndyrës së ngopur në qumësht të dhisë dhe si mund të jetë e dëmshme për shëndetin e zemrës. Prandaj, bisedoni me mjekun tuaj para se ta konsumoni atë.

Ndikon te inflamimi – Studimet kanë zbuluar se si qumështi i dhisë mund të përdoret si një shtojcë për të trajtuar inflamacionin tek njerëzit. Qumështi mund të shkaktojë përgjigje imune të lindura dhe adaptuese në trupin e njeriut, dhe kjo mund të ndihmojë në luftimin e inflamacionit.

Vetitë anti-inflamatore të qumështit të dhisë mund t’i atribuohen komponentëve të tij të quajtur oligosakaridet, të cilat mund të ndihmojnë në trajtimin e sëmundjes inflamatore të zorrëve. Këto oligosakaride gjithashtu ndihmojnë në zvogëlimin e inflamacionit të zorrëve, sipas një studimi tjetër spanjoll.

Forcon kockat – Qumështi i dhive është i lartë në kalcium, ku një filxhan ju ofron 327 miligramë të këtij minerali. Kjo është më shumë sesa ajo që ofron qumështi i lopës. Interesante, qumështi i dhisë është gjithashtu i pasur me vitaminë D – një lëndë ushqyese tjetër që nxit absorbimin e kalciumit dhe, rrjedhimisht, forcën e kockave.

Është një agjent i mirë metabolik – Qumështi i dhive është një agjent i shkëlqyer metabolik pasi rrit përdorimin e metabolizmit të mineraleve si hekuri, magnezi, kalciumi dhe fosfori. Përveç kësaj, ai ka A2 beta kazeinë, e cila është shumë më e shëndetshme se A1 beta kazeina që përmban qumështi i lopës. A2 beta-kazeina konsiderohet variant i sigurtë i beta-kazeinës, ndërsa homologu i tij A1 është gjetur të shkaktojë diabetin e Tipit 1.

A2 beta kazeina në qumështin e dhisë është ajo që e bën atë më të afërt me qumështin e gjirit të njeriut, dhe kjo, edhe një herë, vërteton pse punon më së miri për shëndetin e njeriut. Qumështi gjithashtu është më pak alergjenik ndaj foshnjave pas periudhës së dhënies gji, sipas studimeve.

Qumështi i dhisë mund të jetë gjithashtu i mirë për humbjen e peshës, pasi është i pasur me proteina dhe kalcium (ushqyes shpesh të lidhur me humbjen e shëndetshme të peshës). Ai gjithashtu mund të ofrojë nxitje të energjisë dhe të përmirësojë imunitetin gjithashtu, edhe pse kemi nevojë për më shumë studime për të provuar të njëjtën gjë.

Është lehtësisht i tretshëm – Globulat e yndyrës në qumështin e dhisë janë më të vogla, dhe kjo e bën qumështin më të lehtë të tretet. Pas arritjes në stomak, proteina në qumështin e dhisë formon një gjizë më të butë se qumështi i lopës – dhe kjo gjithashtu zvogëlon acarimin që përndryshe mund të përjetohet me qumështin e lopës.

Funksionon mirë për intolerantët ndaj laktozës – Qumështi i dhisë është gjithashtu më i ulët në laktozë dhe mund të jetë një opsion i mundshëm për këdo që është intolerant ndaj laktozës dhe si rezultat nuk merr qumësht. Qumështi tretet lehtësisht nga njerëzit me stomak të ndjeshëm.

A është më i mirë se qumështi i lopës – Ne kemi diskutuar tashmë shumë për këtë. Mirëpo përsëritja nuk dëmton. Së pari, qumështi i dhisë është shumë më i mirë se qumështi i lopës në kuptimin e tretjes. Prandaj, ky është një opsion i shkelqyeshëm për këdo që ka probleme gastrointestinale. Gjithashtu, pasi që tolerohet mirë nga individët intolerantë ndaj laktozës, ajo nuk shkakton inflamacion.

Dhe pastaj, kemi proteinën A2 beta-kazeinë në qumështin e dhisë, i cili është shumë më i mirë dhe më i sigurt se sa homologu i tij në qumështin e lopës. Qumështi i dhisë gjithashtu parandalon reaksione alergjike dhe gjithashtu është i përshtatshëm për mjedisin.

E vetmja dobësi mund të jetë çmimi – meqë qumështi i dhisë nuk është aq i disponueshëm në botën perëndimore sa në pjesët e tjera, mund të jetë pak i kushtueshëm. Por hej, ky mund të jetë një investim i denjë.

Mund të përmirësojë shëndetin e trurit – Studimet kanë treguar se lipidet në qumështin e dhisë mund të zvogëlojnë ankthin. Qumështi i dhive përmban edhe acidin linoleik të konjuguar, i cili është i njohur të ndikojë në zhvillimin e trurit.

Mund të jetë i mirë gjatë shtatëzanisë – Ka informacion të kufizuar në dispozicion nëse qumështi i dhisë është veçanërisht i mirë gjatë shtatzënisë. Gjithashtu, nuk e dimë nëse është më mirë për foshnjat apo të posalindurit. Prandaj, konsultohuni me mjekun tuaj. Por mbani në mend që të konsumoni vetëm qumështin e pasterizuar dhe jo qumështin e papërpunuar.

Parandalon aneminë – Qumështi i dhisë ka një biovlefshmëiri më të lartë të hekurit dhe rrit absorbimin e hekurit. Që do të thotë, në njëfarë mënyre, ajo ndihmon në parandalimin e anemisë.

Balancon nivelet e pH-së të trupit – Qumështi i dhisë është alkalin dhe është më i përafërt me nivelin e pH-së të qumështit të nënës, prandaj mund të balancojë nivelet e pH-së të trupit.

Rrit shëndetin e lëkurës – Qumështi i dhive është i pasur me acide yndyrore esenciale dhe trigliceride, gjë që e bën shumë të mirë për lëkurën. Dhe pasi që është alkalin, nuk irriton lëkurën. Për më tepër, qumështi i dhisë është i pasur me vitaminë A – e cila është një lëndë ushqyese e rëndësishme për lëkurën. Acidi laktik në qumësht hidraton dhe shkëlqen lëkurën.

Ju mund të përdorni qumështin (ose madje edhe hollimin e tij pak) për të larë fytyrën tuaj si gjë të parë në mëngjes. Përdorimi i sapunit të qumështit të dhisë është një mënyrë tjetër për të përmirësuar shëndetin e lëkurës suaj.

Ju mund ta bleni nga supermarketi më i afërt. Përdorimi i sapunit në baza të rregullta do ta bëjë lëkurën tuaj të ketë më pak nevojë për një hidratues. Sapuni mund të ofrojë edhe lehtësim nga simptomat e ekzemës. Aplikimi i sapunit vetëm në zonat e prekura funksionon.

Mund të përmirësojë shëndetin e flokëve – Flokët e juaj duhet të kenë të balancuar pH-në me pjesën tjetër të trupit, prandaj qumështi i dhisë mund të bëjë mrekulli. Ju mund të shpëlani flokët me qumësht dhie dhe kjo mund të përmirësojë shëndetin e flokëve në mënyrë të konsiderueshme. Ju gjithashtu mund të dëshironi të provoni qumështin e dhisë në vend të shamponit dhe pastaj të përdorni kondicionerin tuaj të preferuar.

Categories
Këshilla

Nëntë vetitë shëruese të akullit në qafë

Nëntë vetitë shëruese të akullit në qafë: Pika ku fundi i kafkës suaj bashkohet me qafën quhet Feng Fu dhe kjo është pika ku duhet të vihet akulli. Me vendosjen e akullit në qafë, trupi juaj përtërihet vetvetiu dhe ju bën të ndiheni plot jetë.

Këto janë disa gjëra që mund t’i bëjë: 1. Përmirson gjumin tuaj; 2. Ndreq disponimin tuaj; 3. Shëron sistemin tuaj digjestiv; 4. Ndihmon në lehtësimin e gripeve; 5. Lehtëson kokëdhimbjet, dhimbjet e dhëmbit;

6. Ndihmon në shërimin e sëmundjeve të frymarrjes dhe kardiovaskulare; 7. Ndihmon problemet me gjëndra tiroide; 8. Ndihmon ciklin menstrual dhe 9. Përmirëson shëndetin mental.

Një këshillë se si ta gjeni Feng Fu-në: Shtrihuni në stomakun tuaj dhe vendoseni akullin ne qafë, rrini të shtrirë rreth 20 min, nëse nuk keni kohë mund ta mbështillni me një shall . Qe të jetë më efektiv bëjeni këtë çdo ditë para së të hani mëngjesin dhe në mbrëmje para se të flini. Mos u frikësoni nëse pas 30-40 sekondave do ndjeni një nxehtësi në qafën tuaj sepse është normale.

Categories
Këshilla

Fakt: Pasi të lexoni këtë artikull do të qeshni më shumë dhe duhet ta bëni!

Të gjithë e kemi dëgjuar shprehjen ‘ se ilaçi më i mirë është e qeshura’, megjithatë shumë pak nga ne e kemi pyetur nëse kjo është gjë e vërtetë. Megjithatë, zotësia për të qeshur mund të jetë i mirë për shëndetin tuaj fizik, emocional dhe shoqëror.

E qeshura përmison shëndetin emocional – E qëshura, liron endrofinë që është hormone që parandalon dhimbjen, stresin dhe euforinë. E qeshura lidhet ngushte edhe me muziken, ose me vallëzimin dhe lirimi i stresit liron mendjen tuaj.

Luan rol të rëndësishëm në shoqëri – Është thënë se njerëzit para se të fillonin të flisnin kanë qeshur. E qeshura luan rol të rëndësishëm në rregullimin e marrëdhënieve mes njerëzve. Një sens i mirë i humorit i bashkon njerëzit. Madje, e qeshura pas një përleshje bën edhe më mirë, sepse prap arrin t’i bashkon njerëzit.

Ju bën më tërheqëse – Studimet kanë dëshmuar se meshkujt me sens të mirë humori janë më atraktivë. Por, edhe meshkujt tërhiqen më shumë nga femrat që qeshin. Madje, një e qëshur në një intervistë për punë, ju bën më fitimtarë.

Liron stresin dhe ankthin – Humori është përshkruar si element kryesor për parandalimin e stresit dhe ankthit. Nëse jeni të zënë nga hallet, filloni të qeshni, dhe do të ndjeni veten më të lehtë, pastaj e qeshura ju bën që të shihni anën pozitive të gjërave.

Liron sistemin e frymarrjes – E qeshura kujdeset edhe për sistemin e frymarrjes. Qeshja rrit të rrahurat e zemrës, rregullon sistemin e frymarrjes dhe gjatë të qeshurës arrini të merrni më shumë oksigjen. Me fjalë të thjeshta, ju bën që të merrni frymë thellë.

Forcon sistemin imunitar – Jeta e përdithshme me plot stres, bën që sistemi imunitar të jetë më dobët. Një sistem i dobët imunitar, mund të ju dërgojë nëpër sëmundje të ndryshme. Një e qeshur, ju largon stresin duke forcuar në këtë mënyrë sistemin tuaj imunitar, dhe duke ju mbrojtur nga sëmundje të ndryshme.

Photo of happy family in a kitchen at the morning
Categories
Lajme

Më lejoni t’ju them 7 arsye pse sot duhet të përqafoni dikë!

Prekja dhe përqafimi janë forma thelbësore komunikimi joverbal për marrëdhëniet njerëzore. Shkenca ka treguar se përqafimi nuk është vetëm një nga “aktivitetet” më të kënaqshme, por është edhe një kurë e vërtetë për t’u ndier më mirë kur vuani nga shqetësime të vogla ose kur zgjoheni me humor të keq dhe ju duket se dita po ju nis ters. Përqafimi çliron dhe përthith energji pozitive, duke përfshirë në këtë vorbull mirëqenieje të gjithë organizmin tonë. Po cilat janë efektet pozitive të përqafimit në organizmin tonë? Kemi nxjerrë disa prej tyre…

PËRMIRËSON HUMORIN
Përqafimi është një ilaç i mirëfilltë kundër depresionit. Në fakt, të përqafojmë dhe të na përqafojnë janë dy veprime që çlirojnë dopaminën brenda organizmit, duke favorizuar kështu prodhimin e endorfinave. Për të përfituar këtë efekt të jashtëzakonshëm, është e rëndësishme të mësoni të lini veten të përqafoni duke relaksuar të gjithë muskujt e trupit.

ZBUT ANKTHIN
Kur zemra fillon të rrahë fort dhe ndjeni se po ju kap ankthi, “zhytuni” në një përqafim, pasi mund të qetësoheni. Përqafimi është një mbështetje e mirëfilltë psiko-sociale, e cila na mbron nga tensioni, nga situata ankthi dhe stresi të cilat mbërthejnë fort rutinën tonë. Ky është përfundimi i studimeve të ndryshme, ndër të cilat edhe një studim i fundit amerikan i botuar në revistën “Psychological Science”.

MBRON NGA SËMUNDJET
Përqafimi funksionon përsosmërisht edhe si forcues i sistemit imunitar. Na mbron nga i ftohti dhe nga sëmundjet, duke rritur mbrojtësit e trupit, si rrjedhojë e rritjes së temperaturës së trupit, e cila na lejon të përthithim mirëqenien e personit që na përqafon, falë veprimit të neuroneve pasqyrë.

LARGON DHIMBJEN E KOKËS
Migrena, dhimbja e kokës, dhimbja e qafës… po shtohen dita-ditës personat që vuajnë nga dhimbja e kokës. Cilado qoftë natyra e dhimbjes, kriza të herë pas hershme, apo edhe dhimbje të përkohshme, dhimbja e kokës mund të qetësohet falë përqafimit. Efekti pozitiv varet nga veprimi i neuro-transmetuesve, të cilat janë ilaçe natyrale që ndikojnë sistemin nervor, duke qetësuar kështu dhimbjen.

TERAPI KUNDËR DHIMBJEVE MENSTRUALE
Çlirimi i endorfinave që çlirohet ndërkohë që përqafojmë dikë, kryen një efekt të mirëfilltë terapeutik në rastin e dhimbjeve menstruale. Prodhimi i endorfinave stimulon punën e neuro-transmetuesve, të cilat kanë të njëjtin efekt me ilaçet, veprojnë mbi dhimbjet. Veç kësaj, përqafimi ul tensionin dhe ndihmon në qetësimin e muskujve, duke zvogëluar kontraktimin muskulor dhe për pasojë edhe shtrëngimet prej menstruacioneve (dhe jo vetëm).

RRIT FUQINË E TRURIT
Të përqafojmë dikë bën të mundur që hemisferat cerebrale të sintonizohen dhe t’i japin jetë një sinkronizimi të mirëfilltë. Ky mekanizëm joshës, të cilin ekspertët e kanë zbuluar nëpërmjet elektrocefalogramës, shton fuqinë e trurit, duke përmirësuar kështu përqendrimin, nivelin e vëmendjes dhe aftësinë e të mësuarit.

FORCON VETËBESIMIN
Përqafimi stimulon prodhimin e oksitoksinës dhe serotoninës: në këtë mënyrë përmirëson mirëqenien trupore dhe emotive. Oksitoksina dhe endorfinat veprojnë më së miri në nivelin e vetëbesimit, duke forcuar dhe shtuar sigurinë në vetvete. Ndjesia e dashurisë dhe e afërsisë empatike të çliruara nga përqafimi bëjnë të mundur që ky reagim fiziologjik pozitiv të forcohet edhe më shumë.

Categories
Histori

30 arsye pse ende jetoj në këtë vend me emër Shqipëri

Ky shkrim që po publikoj më poshtë më ka bërë shumë përshtypje, edhe pse nuk jam 100% e sigurt për autorin/autoren e tij. Unë personalisht e gjeta me emrin “Eva Kushova” dhe shpresoj të mos jem gabim, sepse e kam me shumë merak ta falenderoj publikisht për këtë artikull të nevojshëm.

Ju ftoj ta lexoni:

Jetoj në Shqipëri, sepse këtu kam prindërit, motrat, vellain, të afërmit e mi. Se flas kudo gjuhën time. Se kurrë nuk ndihem e vetmuar.

Se kemi det, mal, natyrë të mrekullueshme dhe shumë ditë me diell. Se kemi histori të lashtë të admirueshme.

Se kafenetë e lagjes i njoh me pëllëmbë, u di dhe çmimet dhe e pi kafen ku të dua. Se mund të vizitoj kurdo gjithë vendet, qytetet ku kam kujtime. Se mund të takoj miq të fëmijërisë e mësuesit e dikurshëm. Se njoh qindra variante e vende për të blerë dicka, lirë dhe mirë

Se njoh shumë njerëz te cilëve mund t’u drejtohem kur kam një hall. Se kam shume kontakte, dhe në çast mund të telefonoj për ndihmë. Se shkoj në dasma, ditëlindje e evente, ku festojmë alla shqiptarçe.

Se çdo muaj kemi nga një ditëlindje në familjen e madhe dhe kjo është e mrekullueshme. Se nuk më duhet të bëj punëra të rëndomta, pasi shkolla e lartë më ka vlejtur. Se s’kam ngelur asnjëherë pa punë, edhe pse të gjithë ankohen se s’ka punë.

Se edhe kur më kanë bere ndonje padrejtësi, kam gjetur dicka tjetër me më vlerë për të luftuar. Se asnjëherë s’jam përzier në afera të pista dhe i kam bërë prindërit krenarë.

Se nuk kam turp të kërkoj të drejtën, dhe s’guxon të ma hedhë kush. Se nuk e vras mendjen se ku do lë fëmijën, se gjyshërit të ndihmojnë me dëshirë. Se kopshti dhe shkolla janë falas, të paktën deri në universitet

Se kam përjetuar dy sisteme dhe shumë histori i kam me të jetuar, jo me të treguar. Se politikanët dhe bota VIP janë pjesë e humorit të kësaj shoqërie. Se këtu bota rrotullohet shumë shpejt, sheh si shfryhen ata që fryheshin dikur nga nje post pune.

Se mosmirënjohësit dikur, shpesh kthehen dhe të luten. Se kam Kishën ku shkoj dhe atje i njoh të gjithë.

Se ketu ka vendosur Zoti që unë të jetoj. Sepse nuk më ka dalë kurrë lotaria amerikane (edhe pse kam aplikuar vetem nje here). Se nuk m’i ka hapur askush dyert për të ikur jashtë. Se të huajt po e preferojnë gjithnjë e më shumë vendin tone. Se nuk do doja ta gëzonin të huajt këtë vend, por fëmijët tanë.

Ka dhe shumë arsye të tjera, por po e lë me kaq. Sekreti është të gjesh lumturinë aty ku fati ka vendosur që të jetojmë. Ndaj, mos u qani por jetoni të sotshmen aty ku ndodheni. Dhe luftoni çdo ditë për të bërë diçka për këtë vend dhe për t’ua lënë brezave në vazhdim.

Categories
Shëndeti

Keni një dëshirë shumë të madhe për të ngrënë gjëra të ëmbla? Ja 3 arsye që duhet të dini pe ndodh kjo gjë

A e keni vërejtur që dëshirat tuaja për sheqer janë bërë të parezistueshme? Po mendoni se cila mund të jetë arsyeja dhe si t’i ndaloni ato? Këtu janë 3 arsyet kryesore pse keni ëshirë të madhe të hani gjëra të ëmbla.

1. Problemet e sheqerit në gjak.

Shumica e dëshirave për sheqer rrjedhin nga një çekuilibër i sheqerit në gjak. Çelësi për të ekuilibruar nivelet e sheqerit në gjak është të hani ushqime që lëshojnë insulinë ngadalë: fibra në kombinim me proteina dhe yndyrna të shëndetshme! Gjithashtu është e rëndësishme të hani vakte të rregullta për të mos lënë nivelin e sheqerit në gjak në mënyrë të konsiderueshme.

2. Ju jeni duke nënvlerësuar lëndët ushqyese thelbësore.

Nëse dieta juaj nuk ka perime, proteina të shëndetshme dhe yndyrna, por është e pasur me karbohidrate, nuk është çudi që ju dëshironi sheqer. Ndryshe nga sheqeri, yndyrnat dhe proteina të shëndetshme sigurojnë forma të ngadalta dhe të qëndrueshme të energjisë. Proteinat kanë indeks të lartë të ngopjes dhe zvogëlojnë urinë dhe dëshirat, ndërsa aminoacidet ndihmojnë në ndërtimin e kimikateve të trurit si dopamina. Kështu, ne ndjehemi të ekuilibruar dhe të fuqishëm. Gjithashtu, duhet të hani të paktën 25-30g fibra! Ngadalëson tretjen dhe stabilizon nivelet e sheqerit në gjak. Përveç kësaj, nëse dieta juaj është e dobët, ju me siguri jeni të privuar nga hekuri, nivelet e ulëta të së cilës ulin energjinë dhe intensifikojnë dëshirat. Më në fund, vitaminat B shpesh shterojnë nga konsumi i sheqerit dhe stresi! Ata parandalojnë dëshirat!

3. Sinjalet SOS të stilit të jetës.

Disa dëshira burojnë nga truri juaj. Stresi shkakton çlirimin e hormonit të kortizolit, i cili çliron glukozën nga mëlçia juaj dhe rrit sheqerin në gjak. Luhatjet e sheqerit në gjak shkaktojnë dëshira të mëdha. Nëse jeni i privuar nga gjumi, truri juaj merr energjinë nga ushqimi për të luftuar lodhjen.

Categories
Shëndeti

Pse njerëzit preken kaq shumë prej alergjive ushqimore? Ja disa nga arsyet

Në ditët e sotme, numri i njerëzve që kanë alergji ushqimore sa vjen e shtohet. Ajo që të gjithë pyesin është se çfarë e shkakton këtë?

Teoritë që mbizotërojnë, tregojnë për një mungesë të patogjenëve natyralë në mjedisin modern, të tillë si parazitët.

Ky mund të jetë shkaku që trupat tanë bëhen shumë të ndjeshëm ndaj ushqimeve të caktuara.

Imunobiologët mendojnë se sistemi i kontrollit të cilësisë së ushqimit, i cili është krijuar për të na mbrojtur nga konsumi i ushqimeve të dëmshme, mund të jetë fajtori i zhvillimit të alergjive ndaj ushqimeve të zakonshme.

Me kalimin e kohës, sistemit tonë imunitar nuk i duhet të përballet me rreziqe të ndryshme natyrore, prandaj ai reagon ndaj asaj që has çdo ditë, ushqimit.

Substancat që nuk janë natyrale në ushqimet e përpunuara, kimikatet mjedisore dhe mungesa e ekspozimit ndaj mikrobeve, mund të jënë disa nga faktorët e zhvillimit të alergjive.

“Ne nuk mund të krijojmë mënyra për të parandaluar ose trajtuar alergjitë ushqimore derisa të kuptojmë plotësisht problemin në themel”, thotë studiuesi Ruslan Medzhitov, Profesor i Imunobiologjisë në Sterling.

Studiuesit e Universitetit të Yale-it, kanë hedhur teorinë se tre faktorë mjedisorë mund të kenë ndikuar, duke kontribuar në mënyrë të konsiderueshme në ndjeshmërinë e lartë të sistemit tonë imunitar ndaj disa ushqimeve.

Një faktor është rritja e përdorimit të produkteve të higjienës dhe përdorimi i tepruar i antibiotikëve.

Së dyti, ndryshimi i regjimit ushqimor, konsumi i shtuar i ushqimit të përpunuar dhe reduktimi i ushqimit të rritur natyrshëm.

Së treti, konservuesit që gjenden tek ushqimet u paraqitën si elementë që mund të ndikojnë në zhvillimin e alergjive.

Por mbeten ende shumë kërkime për t’u bërë, kështu që gjëja më e mirë që mund të bëni për momentin, është të reduktoni konsumin e ushqimeve të përpunuara dhe të konsumoni sa më shumë ushqime të freskëta.

Categories
Shëndeti

Keni shpesh dhimbje në gjoks? Ja çfarë nuk po shkon mirë me trupin tuaj

Është plotësisht logjike të shqetësoheni kur keni dhimbje gjoksi. Mendoni se keni probleme me zemrën apo diçka tjetër nuk është në rregull me trupin tuaj. Megjithatë mund të mos jetë asgjë për t’u shqetësuar. Dhimbjet në gjoks mund të shkaktohen nga ankthi ose dhimbjet e muskujve, për shembull.

1. Barku dhe ezofagu

Nëse keni dhimbje të ndezur në gjoks që përhapet dhe në shpinë, atëherë mund të vuani nga urthi. Kjo dhimbje mund të ndodhë menjëherë pas ngrënies, sepse e përjetoni urthin si dhimbje gjoksi, pasi ndjehet kryesisht në ezofag. Si të shpëtoni nga kjo dhimbje? Sigurohuni që, kur të jeni shtrirë, pjesa e sipërme e trupit të jetë më lart se pjesa tjetër. Kjo do të bëjë që dhimbja të qetësohet ngadalë. Për më tepër, provoni të pini një gotë qumësht.

2. Stresi dhe frymëmarrja

Nëse ndjeni një ngushtim në gjoks, shanset janë ta keni nga paniku ose stresi. Ju ndoshta jeni gjithashtu të shqetësuar për dhimbjen, e cila e bën dhimbjen e gjoksit më keq. Mundohuni të gjeni nga vjen stresi. Për më tepër, kërkoni një relaksim dhe bëni diçka për të hequr mendjen nga gjërat. Për shembull, bëni diçka argëtuese me miqtë, shihni ndonjë film të bukur ose bëni një shëtitje nëpër pyll.

3. Muskujt dhe brinjët

A keni ndjerë një lloj dhimbjeje të mprehtë dhe therëse në gjoksin tuaj? Atëherë ekziston një shans i madh që kërci dhe muskujt që lidhin brinjët me sternumin tuaj, të jenë paksa të irrituar. Ju mund të keni atë që quhet Sindroma Tietza. Kjo mund të jetë një gjendje e rrallë që e bën lidhjen kërcit mes sternumit dhe brinjëve të kenë dhimbje. Kjo do të kurojë vetveten me kalimin e kohës.

4. Mushkëritë

Nëse keni vënë re që pasi të bëni frymëmarrje do të keni dhimbje gjoksi, shkak mund të jenë mushkëritë tuaja. Nëse dhimbja është e thellë, mund të vizitoheni te mjeku për të parë saktësisht se çfarë problemi keni dhe nëse është diçka për të cilën duhet të shqetësoheni.

5. Zemra

Nëse keni dhimbje gjoksi që nuk qetësohet pas një pushimi, atëherë mund të jetë për shkak të mungesës së oksigjenit. Megjithatë, nuk ka nevojë për panik. Duket shumë më serioze sesa është në të vërtet. Mund të keni mungesë oksigjeni pasi keni ngrënë shumë, pas ushtrimeve fizike ose kur keni përjetuar stres. Bëni pak pushim ose shtrihuni. Ju do të vini re që dhimbja do të zhduket. Në rast se dhimbja nuk largohet dhe ju filloni të përjetoni të përziera, shqetësim ose ndjenjë djersitjeje, shkoni dhe vizitohuni te një mjek.