Categories
Këshilla

A hani shpesh banane jeshile? Ja çfarë do t’i ndodhë trupit tuaj

Ju mund të mos e dini se çfarë mund të ndodhë me trupin tuaj nëse hani banane jeshile. Pasi të hulumtoni më poshtë, do të argëtoheni.

Është koha për ta hequr atë dhe për të vazhduar. Dr. Rodney Bilton, një profesor i biokimisë në Universitetin John Moore në Liverpool, kaloi 15 vjet duke studiuar vetitë e ushqimit dhe në bashkëpunim me Dr. Lawrence Booth prezantoi rezultatet e kërkimit të tyre në librin e tyre “Di çfarë të hamë” të botuar në Britania.

Hani banane jeshile – Ato janë të pasura me niseshte të patretshme dhe furnizojnë trupin me më shumë energji, pa shkaktuar rritje të mprehtë të sheqerit në gjak. Sekreti për një lëkurë perfekte fshihet tek bananet . A e dini se banania ka veti hidratuese, ushqyese, qetësuese, zbutëse dhe kundër rrudhave?

Pra, dijeni se fruti më seksi ka shumë për t’i ofruar lëkurës tuaj pasi fruti i bananes është i pasur me vitamina A, B, C, D. Mësoni se si, në vend që të hani banane, do ta përdorni për të bërë maska ​​unike për fytyrën dhe flokët.

Receta shtëpiake: përdorni banane të freskëta dhe, natyrisht, pa shenja apo gunga. I grijmë derisa të bëhen një pomadë e lëmuar.

Këshillë: bananet piqen shumë shpejt që në momentin e prerjes. Mos u shqetësoni, sepse edhe të pjekurit nuk e humbasin efektivitetin e tyre kur do t’i përdorni për të bërë maska ​​të mrekullueshme!

Categories
Lajme

A e dini se bananet japin një buzëqeshje të bardhë?

Banania është e pasur me vitamina A, B, C, D, është një burim i mirë i kaliumit, magnezit dhe manganit dhe ndihmon jo vetëm për të pasur një dietë të ekuilibruar dhe për të qenë të shëndetshëm.

Ky frut me vlera ushqyese ndihmon në luftimin e depresionit, relaksimin dhe na jep energji falë proteinave që i jep trupit, ka veti anksiolitike, është aleat për të kapërcyer stresin kronik dhe kapsllëkun. Përveç të gjitha këtyre veçorive magjike, banania mund të na japë dhëmbë më të shndritshëm dhe më të bardhë në mënyrën më të thjeshtë! Po, po mundet!

Çfarë duhet të bëni? Mjafton të fërkoni lëkurën e bananes në dhëmbë dhe të masazhoni butësisht për 2 minuta. Përsëriteni procedurën çdo ditë, para se të lani dhëmbët dhe do të shihni një rezultat të vërtetë!

Shija është perfekte, tekstura ka shumë argëtim dhe kështu nuk i hidhni në koshin e plehrave të gjithë përbërësit perfekt të dobishëm që mund të ndihmojnë edhe pamjen, përveç shëndetit tuaj!

Categories
Këshilla

Nga lëngu i domates deri tek ai i spinaqit, këto janë pijet energjike që sugjeroj

Jeni të lodhur dhe doni të rikuperoni forcat sa më shpejt? Pijet energjike për momentin kanë shumë publicitet dhe premtojnë se ju sigurojnë energjinë për të cilën keni nevojë përmes substancave të ndryshme stimuluese.

Në nivel botëror, pijet energjike janë komercializuar në më shumë se 165 vende, përfshirë shtetet e Bashkimit Europian. Megjithatë, vitet e fundit është vënë në diskutim dëmi, në termat e shëndetit, që derivon nga përdorimi i papërgjegjshëm i këtyre pijeve.

Pijet energjike, përveç ujit që është përbërësi me prezencën më të madhe, përmbajnë stimulantë, sheqerna, aroma dhe ndonjëherë edhe vitamina e kripëra minerale.

Aspekti kryesor negativ i pijeve energjike është doza e substancave të tyre të cilat, krahasuar me atë të ushqimeve të tjera është joproporcionale dhe mund të shkaktojë efekte të padëshirueshme shëndetësore. Konsumi i tepërt i kafeinës për shembull, sidomos në mesin e konsumatorëve në moshë të re mund të ndërhyjë në aktivitetin e sistemit nervor normal, duke shkaktuar nervozizëm, acarim dhe rritim.

Pije energjike natyrale – Përsa i përket pijeve energjike, nuk mungojnë edhe alternativat natyrale. Mund të zgjedhim pije të realizuara me përbërës natyralë që kanë të paktën 3 avantazhe: kushtojnë më pak, mund t’i përgatisim në shtëpi dhe nuk kanë efekte anësore. Le të shohim së bashku cilat janë dhe si na ndihmojnë të ‘rikarikojmë bateritë’.

Ujë kokosi. Një pije energjike e thjeshtë, por e pasur me substanca ushqyese: kalium, fosfor, magnez, kalcium e kripëra. Gjithashtu, uji i kokosit është i varfër në sheqerna e yndyra, kështu që mund ta integrojmë edhe në një dietë hipokalorike.

Lëng domatesh. Nëse dëshirojmë një pije për të rikuperuar forcat, pas një stërvitjeje të gjatë, mund të zgjedhim lëngun e domateve. Mund të duket një zgjidhje e rrezikshme, por substancat e gjendura tek domatet, sipas një studimi të kryer në Greqi, ndihmojnë për të rikuperuar energjinë e muskujve shumë më shpejt se pijet tradicionale energjike.

Lëng spinaqi. Siç ju kujtohet, personazhin ‘Braccio di ferro’, spinaqi e ndihmonte të rikuperonte energjitë falë prezencës së hekurit. Lëngu i spinaqit prezanton një coktail natyral, të thjeshtë për t’u përgatitur që kërkon vetëm tre përbërës: tre kërcej selinoje, 2 asparagë dhe një domate ose karotë.

Lëngu i ngrohtë i mollës (brulee molle). Përveç të qenit një ilaç fantastik kundra kollës dhe dhimbjes së fytit, lëngu i nxehtë i mollës ka një aksion depurativ dhe antioksidues në organizmin tonë. Vetitë e tij na ndihmojnë të jemi të përqendruar dhe na mbrojnë nga disa sëmundje degjenerative siç është për shembull demenca senile.

Frulato bananesh. Banania është një prej frutave të preferuara nga atletët për të rikuperuar energjitë dhe për të parandaluar ngërçet muskulore gjatë stërvitjes. Për të përgatitur një frulato bananesh ju duhen: 2 banane, një lugë mjaltë, gjysmë gote qumështi dhe 2 kube akullli. Në këtë moment, gjithçka që duhet të bëni është t’i centrifugoni mirë dhe të pini lëngun.

Categories
Lajme

Lista: 7 ushqimet që kanë më shumë kalium se bananet

Kaliumi është një mineral që klasifikohet si elektrolit, i cili mbart një ngarkesë elektrike kur tretet në gjak. Ky mineral ndihmon me shumë procese në trup, përfshirë rregullimin e ujit brenda dhe jashtë qelizave, dërgimin e sinjaleve nervore dhe kontrollin e kontraktimeve të muskujve, shpjegojnë ekspertët.

Gjithashtu ai ndihmon në uljen e presionit të lartë të gjakut, zvogëlon rrezikun e goditjes në tru, parandalon formimin e gurëve në veshka dhe osteoporozën. Të gjithëve ju shkon mendja tek bananet kur përpiqen të konsumojnë kalium. Megjithatë, një banane e vetme përmban vetëm 9 % të vlerës ditore për kalium. Ka kaq shumë ushqime të tjera, që janë të bollshme me kalium, me të cilat ju njohim më poshtë.

Avokadot – Janë plot me fibra dhe yndyrna të shëndetshme veçanërisht për zemrën. Vetëm gjysma e një avokadoje përmban 10 % të vlerës ditore për kalium, që është më shumë se ajo e një bananeje.

Patatet e ëmbla – Janë të pasura me vitaminë A, të domosdoshme për shëndetin e syve dhe të lëkurës. Ato gjithashtu janë të mbushura me fibra të shëndetshme për zemrën. Një patate e ëmbël me madhësi mesatare, përmban 12 % të nevojave tuaja ditore për kalium.

Spinaqi – Eshtë i ulët në kalori, i lartë në fibra dhe i mbushur me acid folik. Ai është gjithashtu i pasur me luteinë dhe zeaksantinë, të cilat mbështesin shëndetin e syve. Vetëm 3 gota spinaq, përmbajnë 12 % të nevojave ditore për kalium.

Shalqiri – Eshtë i mbushur me antioksidantë që zvogëlojnë rrezikun për tu prekur nga lloje të ndryshme kanceri. Për më tepër, 1/8 e një shalqiri përmban 14 % të nevojës ditore për kalium, vitaminë A, Vitaminë C dhe fibra.

Fasulet – Nuk janë vetëm të pasura me proteina dhe fibra me bazë bimore, por një filxhan me fasule përmban midis 14 dhe 18 % të nevojës ditore për kalium.

Kajsitë – Kajsitë e thata janë një meze e lehtë e shijshme, ato përmbajnë rreth 10 % të vlerës ditore për kalium.

Shegët – Japin përfitime shëndetësore për zemrën, përmbajnë shumë antioksidantë dhe fibra. Ato përmbajnë në mbi 14 % të nevojës ditore për kalium.

Categories
Këshilla

Filloni mëngjesin me një banane dhe një gotë ujë të nxehtë, do befasoheni

Miratimi i këtij zakoni do t’ju ndihmojë të humbni peshë, pavarësisht nga zakonet tuaja të tjera të të ngrënit. Çfarë përfshihet; Një mëngjes i përbërë nga një banane dhe një gotë ujë në temperaturën e dhomës.

Arsyeja pse kjo dietë funksionon është sepse banania aktivizon tretjen dhe përshpejton metabolizmin. Një tjetër pozitive është se bananet janë të pasura me niseshte, e cila ka një indeks të ulët glicemik, ngadalëson tretjen, jep ndjenjën e ngopjes për një kohë të gjatë dhe bllokon përthithjen e hidrokarbureve! Banania dihet se është e mirë. Ajo ndihmon trupin tonë, na jep energji dhe është gjithashtu një pleh shumë i mirë për bimët tona. Por a e dini se ka një përdorim tjetër për të na bërë të ndihemi më të bukur?

Receta e sotme do t’ju heqë si shijet ashtu edhe energjinë tuaj. Me kombinimin e bananes, arrës dhe mjaltit do t’i jepni super stimulim metabolizmit tuaj. Mund ta shijoni menjëherë pas stërvitjes ose si një mëngjes i mrekullueshëm, i shpejtë dhe shumë gjallërues!

Këshilla: Në rast se nuk jeni adhurues i arrave mund t’i zëvendësoni me bajame ose lajthi. Në çdo rast, rezultati do të jetë po aq i mrekullueshëm! Ndërsa ju sugjerojmë të provoni një pije me kungull dhe kanellë për ditët e ftohta!

Përbërësit për 1 vakt: 150 gr. Kos i kulluar me pak yndyrë, 300 ml qumësht bajame (pa sheqer), banane, 24 gram arrat e bluara.

Udhëzime për 1 vakt – Pasi të keni shtuar të gjithë përbërësit e mësipërm, duke lënë vetëm pak arra për përfundimin në blender i rrahim shumë mirë derisa të bëhen një masë homogjene. Më pas hidheni këtë përzierje në një gotë të madhe dhe spërkateni me arrat e mbetura. Hapat janë të thjeshtë, kënaqësia është e madhe! Ndani përvojën tuaj me ne dhe na tregoni mendimin tuaj!

Të ushqyerit: Energjia: 434 kcal Proteinat: 26,9 g Karbohidratet: 30.6 g Yndyrë: 22 gr. Kombinimi i dietës dhe ushtrimeve do t’ju japë një rezultat të shpejtë dhe korrekt në mënyrë që të merrni një trup më të fortë dhe të ruani peshën tuaj!

Categories
Lajme

LISTA: Ushqimet që nuk duhet t’i hash kurrë me stomakun bosh

Kur njerëzit kanë uri, hanë çfarë t’u dalë përpara. Megjithatë, kjo është shumë e rrezikshme, sepse disa ushqime nuk janë të përshtatshme për t’u ngrënë me stomakun bosh, përndryshe shkaktojnë dëme për shëndetin. Këto ushqime janë të rreshtuara më poshtë. Nuk duhet t’i hash esëll në mëngjes dhe as kur kanë kaluar shumë orë që nga hera e fundit kur ke ngrënë.

Hurma dhe domate – Hurmat dhe domatet përmbajnë shumë pektinë dhe acid tanik. Kur këto substanca hyjnë në reaksion kimik me acidin gastrik të stomakut, prodhojnë një xhel të patretshëm, që mund të krijojë gurë në stomak.

Pije të ftohta – Nëse pi lloje të ndryshme pijesh të ftohta me stomak bosh, stomaku dhe zorrët do të ngacmoheshin dhe do të ndodhnin kontraksione. Kjo, me kalimin e kohës, do të shkaktonte çrregullime të ndryshme enzimatike, përfshirë edhe sëmundjet gastrointestinale. Gjatë periudhës së menstruacioneve, mund të shkaktojnë dhe çrregullime të ciklit.

Banane – Bananet janë të pasura në magnez. Duke ngrënë banane me stomak bosh, në organizëm do të rritej menjëherë niveli i magnezit dhe do të dëmtohej ekuilibri midis tij dhe kalciumit, që mund të kishte një efekt frenues në qarkullimin e gjakut dhe kjo nuk është pozitive për shëndetin.

Qumësht lope dhe qumësht soje – Këto pije përmbajnë shumë proteina. Nëse i pi me stomakun bosh, proteinat do “detryohen” të shndërrohen në nxehtësi dhe të konsumohen pa arritur të kenë efekt ushqyes dhe forcues. Mënyra e duhur është t’i pish gjatë vaktit me bukë dhe produkte të tjera brumi, ose dy orë pas darke apo para gjumit.

Sheqerna – Të gjithë e dini që sasia e tepërt e sheqerit nuk ju bën mirë, por a e dinit që sheqeri i shtuar në shumicën e ushqimeve të përpunuara, si shurupi i misrit, ka të njëjtin efekt në mëlçi si alkooli? Sheqeri natyral i frutave ekuilibrohet nga fibrat e tyre, por sasitë e mëdha të fruktozës, sidomos në stomak bosh, e ngarkojnë mëlçinë dhe mund ta dëmtojnë.

Sheqeri tretet dhe përthithet lehtë nga trupi. Nëse ha shumë sheqer me stomak bosh, trupi nuk do të mundë të prodhojë insulinë aq sa duhet për të mbajtur një nivel normal të sheqerit në gjak, kështu që niveli i sheqerit në gjak do rritet, duke shkaktuar dëmtim të syve.

Kosi – Pirja e kosit me stomak bosh, i ul efektet e tij pozitive. Kosi duhet pirë dy orë pas darkës, ose para se të shkosh në shtrat. Kjo do ndihmonte që trupi të përthithte vlerat e kosit dhe ai të luante rolin e tij tretës.

Patate të ëmbla – Patatet e ëmbla përmbajnë taninë dhe pektinë, që nxisin muret e stomakut të sekretojnë më shumë acid gastrik, duke provokuar djegie stomaku dhe gjendje të shqetësuar fizike.

Çaj dhe kafe – Të pish kafe me stomak bosh, rrit aciditetin, kjo shkakton djegie stomaku dhe vështirësi në tretje gjatë gjithë ditës. Të pish çaj, mund të frenojë sekretimin e lëngjeve gastrike dhe ul sasinë e vrerit dhe acidit në stomak i cili ndihmon në tretjen e ushqimeve dhe është esencial në procesin e nxjerries së kolesterolit të tepërt nga trupi.

Categories
Lajme

LISTA: 5 ushqimet më të mira për mëngjes kur zgjoheni të fryrë

Gjëja e fundit për të cilën dëshironi të shqetësoheni para një dite të ngarkuar është barku i fryrë ose dhimbja e stomakut. Fryrja e barkut mund të lidhet me një numër faktorësh, prandaj është ide e mirë të gjendet shkaku kryesor i problemit.

Mënyra se si ushqehemi, ndonjëherë mund të shkaktojë shqetësime dhe ënjtje në stomak. Faktorët më të shpeshtë mund të jenë: Nuk përtypeni sa duhet, Konsumoni shumë kripë, Nuk pini ujë mjaftueshëm, Konsumoni shumë fibra, Konsumoni shpesh pije të gazuara, Keni intolerancë ndaj laktozës, Kapsllëku, Sindroma e zorrës së irrituar.

Ja disa ushqime të rekomanduara për të filluar ditën tuaj me lehtësi.

Ananasi – Natriumi i tepërt mund të jetë një nga shkaktarët se pse ju ndiheni të fryrë. Në këtë rast, dietologët rekomandojnë të shtoni në mëngjesin tuaj një ushqim me sasi të larët kaliumi, si ananasi. Kaliumi është antidot i natriumit në trupin tuaj dhe do të ndihmojë në largimin e ujit, duke larguar kështu edhe fryrjen. Enzima e quajtur bromelainë në ananas, mund të ndihmojë gjithashtu sistemin tretës të funksionojë më mirë dhe të largojë fryrjen e barkut.

Tërshëra – Tërshëra është një drith i pasur me vitamina, minerale dhe fibër, tri përbërës kyç për një tretje të mirë. Nëse kapsllëku është shkaku i drejtpërdrejtë i fryrjes së barkut, atëherë fibrat e patretshme që gjenden në tërshërë ju vijnë në ndihmë. Fibrat e patretshme tek tërshëra pastrojnë të gjithë sistemin tretës dhe vënë në lëvizje zorrët. Lëvizshmëria e rregullt e zorrëve ndihmon në eliminimin e toksinave nga organizmi duke larguar kështu edhe fryrjen e barkut.

Bananet – Kaliumi në banane mund të ndihmojë në rregullimin e natriumit të tepërt në trupin tuaj dhe të largojnë ndjesinë e fryrjes. Dhe nëse jeni kaps, fibra e tretshme në banane mund t’ju ndihmojnë me jashtëqitjen. Këshillë: Zgjidhni një banane pak më të gjelbërt, sepse përmbajnë më shumë fibra të tretshme dhe prebiotikë miqësorë për zorrët.

Uji – Nëse trupi juaj mban ujë nga vakti i kripur i një nate më parë, uji mund të ndihmojë në largimin e lëngjeve të tepërta. Uji mund të ndihmojë gjithashtu nëse fryrja juaj shkaktohet nga kapsllëku. Fibrat e tretshme thithin ujin, i cili tenton të zbusë jashtëqitjen dhe e bën më të lehtë procesin. Pra, nëse po konsumoni shumë fibra, sigurohuni që të pini mjaftueshëm ujë.

Uji i arrës së kokosit – Kokosi është i mbushur me kalium dhe pirja e ujit të kokosit mund të ndihmojë në largimin e fryrjes së barkut. Ju gjithashtu mund të provoni të përgatisni një pije të shijshme me ujë kokosi, banane, ananas dhe disa zarzavate për të larguar fryrjen e barkut.

Categories
Receta

RECETA: Lëng me banane dhe hurma arabe, energji për gjithë ditën

Mjaftojnë pak përbërës të thjeshtë për t’u karikuar në mënyrë natyrale me energji. Pa sheqer, por shumë i ëmbël dhe i shijshëm, ky lëng ka përbërës kryesor bananen dhe hurmat arabe. Është i përshtatshëm edhe për fëmijët, i shijshëm dhe ushqyeshëm për të ofruar energji dhe vitalitet gjithë ditën.

Hurmat arabe kanë shumë benefite dhe janë të pasura me vitamina A, B1, B2, B3,B5, B6, K dhe J.

Përbërësit: 12 hurma arabie, 2 banane, 1 lugë kafeje kakao, pak kanellë, 1 gotë ujë

Hapat: Si fillim hiquni bërthamat hurmave arabe. Qëroni bananet dhe hiquni fijet. Vendosini përbërësit në një mikser dhe frulojini derisa të përzihen mirë. Nëse përbërja është shumë e trashë, shtojini pak ujë. Shërbejeni me kanellë.

Categories
Këshilla

Mësoni 4 sekrete si të kontrolloni cilësinë e ushqimeve (nga vezët deri te bananet)

Ushqimet me cilësi të ulët jo vetëm që kanë një shije të keqe, por na shkaktojnë edhe probleme shëndetësore. Kjo e fundit e bën shumë të rëndësishme zgjedhjen e ushqimeve ashtu siç duhet. Në të kundërt do të përfundoni me të vjella, diarre apo temperaturë të lartë. Më poshtë gjeni disa hapa që duhet t’i keni parasysh për të kontrolluar cilësinë e ushqimit që hani:

Si të dalloni vezët e freskëta? – Mjafton një gotë me ujë për të kontrolluar freskinë e vezëve tuaja. Vendosni një vezë në një gotë ujë dhe shikoni se çfarë ndodh. Nëse veza zhytet, është e freskët dhe e mirë për t’u ngrënë. Nëse zhytet, por qëndron anash gotës veza është rreth 1-2 javë e vjetër. Nëse veza lundron në sipërfaqen e ujit, është shumë e vjetër për t’u ngrënë.

Ka edhe një mënyrë tjetër për të dalluar vezët e freskëta. Kushtojini vëmendje ngjyrës së të verdhës së vezës. Një vezë e pasterizuar ka një ngjyrë të fortë dhe të errët të së vërdhës. Ndërkohë një vezë tjetër, ka një ngjyrë të zbehtë të saj.

Bëni testin e zhurmës te çokollata – Për të kontrolluar përmbajten e kakaos tek çokollata juaj bëni këtë test të thjeshtë. Ndajeni çokollatën përgjysmë dhe dëgjoni zhurmën. Sa më e lartë të jetë, aq më e përqendruar do të jetë sasia e kakaos, gjë që flet për një cilësi të mirë të saj.

Kujdes me midhjet – Sigurohuni që midhjet që do të gatuani janë të mbyllura mirë. Nëse shikoni ndonjë midhje të hapur shtypeni me dorë, Nëse mbyllet do të thotë që është gjallë dhe mund të hahet, Në të kundërt, hidheni sepse midhja është e ngordhur. Kur t’i zieni, të gjitha midhjet duhet të hapen. Nëse ndodh që ndonjë mbetet e mbyllur, atëherë është më mirë ta hidhni.

Si të zgjidhni banane organike – Dallimi kryesor midis bananeve organike dhe jo-organike është se bananet konvencionale mund të rriten me përdorimin e plehrave sintetike, insekticide dhe herbicide. Frutat organike rriten me ndihmën e substancave natyrore. Kur zgjidhni banane, shmangni ato me ngjyrë gri. Këto banane nuk janë të shijshme dhe ngjyra e tyre mund të nënkuptojë se ato janë zgjedhur para se të ishin të pjekura ose se janë ruajtur në kushte të papërshtatshme për një kohë të gjatë.

Zgjidhni banane me një ngjyrë të verdhë të gjallë. Mos shmangni bananet me pika të vogla të errëta në lëkurë. Këto fruta janë plotësisht të pjekura. Aroma dhe shija e tyre është shumë e mirë!

Categories
Këshilla Lajme

Sot është dita që të mësosh frutin ideal për humorin dhe lumturinë tënde!

Ndodh që përjetoni zënka të ndryshme dhe humori juaj prishet. Megjithatë edhe per këtë ka një zgjidhje, një nga këto janë frutat.

Ngrënia e bananeve është “ilaçi” kundër depresionit si dhe qetësuesi i nervave. Në sajë të dobive të saj, ky frut përdoret nga sportistët për rikuperimin e energjive. Nga studimet e kryera është zbuluar që potasi i cili gjendet te ky frut e mbron trurin nga radikalet e lira, duke e mbajtur më të ri dhe më të stërvitur.

Ajo përmban vitaminën B, e cila bën që të ndjeheni më të lehtësuar. Triptofani që gjendet te bananet, është një aminoacid i cili vepron me serotoninën dhe shërben për të përmirësuar humorin dhe për t’u mbrojtur nga depresioni.