Categories
Këshilla

Era e keqe e këmbëve, përbërja në kushtet shtëpiake që e largon si me magji

Provo kete metode shtepiake per te larguar eren e keqe te kembeve, lēkurën e vde.kur, do të heqë mikroorganizmat, kërpudhat, bakteret dhe toksinat.

Pas një dite pune, a keni këmbë dhe të lodhur? Ju i keni veshur këpucët gjithë ditën dhe tani këmbët tuaja japin një erë të pakëndshme? Provoni këtë pêrbërje .

Përbërësit e nevojshëm : 1 filxhan kripë Epsom, 1 filxhan kripë deti. 1 lugë gjelle sode buke, 1 lugë gjelle miell misri, 1 lugë gjelle vaj ulliri, 3 lugë ekstrakt ose lëng limoni, 2 lugë çaji menteje, 4 lugë vaj menteje me piper.