Categories
Receta

Receta: Fileto pule me domate dhe kaperi kombinimi perfekt për verën

Fileto pule me domate dhe kaperi nje kombinim perfekt dhe veror. Perberesit: 1 spec djegës, 1 domate të copëtuar, gjalpë, vaj ulliri, 300g fileto pule.

Miell, kripë, piper, 1 thelb hudhre, 50g Anchovies, lloj sardeleje, 1 lugë çaji kaperi, 1 gotë verë të bardhë, gjethe të freskëta majdanozi. Janë këto përbërësit që duhet.

Pergatitja: Në një tigan shtoni gjalpin dhe disa pika vaj ulliri në nxehtësi mesatare. Shtoni filetot e pulës dhe gatuajini për disa minuta.

Shtoni domate të copëtuara, hudher, kaperi, anchovies dhe përziejini së bashku. Shtoni specin djegës të grirë dhe derdhni me verë të bardhë rreth filetove.

Lëreni të gatuhet për disa minuta. Në një pjatë shërbimi shtoni fileto dhe spërkatni sipër me gjethe të freskëta majdanozi.

Categories
Këshilla

Receta: Fileto pule me domate dhe kaperi, kombinimi perfekt veror

Fileto pule me domate dhe kaperi nje kombinim perfekt dhe veror. Perberesit: 1 spec djegës, 1 domate të copëtuar, gjalpë, vaj ulliri, 300g fileto pule, miell,

Kripë, piper, 1 thelb hudhre, 50g Anchovies, lloj sardeleje, 1 lugë çaji kaperi, 1 gotë verë të bardhë, gjethe të freskëta majdanozi.

Në një tigan shtoni gjalpin dhe disa pika vaj ulliri në nxehtësi mesatare. Shtoni filetot e pulës dhe gatuajini për disa minuta.

Shtoni domate të copëtuara, hudher, kaperi, anchovies dhe përziejini së bashku. Shtoni specin djegës të grirë dhe derdhni me verë të bardhë rreth filetove.

Lëreni të gatuhet për disa minuta. Në një pjatë shërbimi shtoni fileto dhe spërkatni sipër me gjethe të freskëta majdanozi.