Categories
Këshilla

Mango, një frut ekzotik që parandalon një sërë sëmundjesh

Mangot kanë një shije aq të mirë, sa njerëzit harrojnë se ato janë gjithashtu edhe të shëndetshme! Më poshtë ju sjellim disa nga përfitimet shëndetësore të “mbretit të frutave”:

Parandalon kanc erin – Hulumtimet kanë treguar se përbërësit antioksidues të gjetura në mango kanë efekt mbrojtës kundër kancerit të zorrës së trashë, gjirit, leukemisë dhe të prostatës. Në këta përbërës bëjnë pjesë: quercetin, isoquercitrin, astragalin, fisetin, acid gallik dhe methylgallat, si dhe enzimat e bollshme.

Zvogëlon kolesterolin – Nivelet e larta të fibrave, pektinës dhe vitaminës C ndihmojnë në uljen e niveleve të kolesterolit në serum, veçanërisht lipoproteinën (LDL), i njohur si kolesteroli i keq.
Pastron lëkurën – Mango është i treguar i dobishëm për lëkurën, ashtu që ndihmon në hapjen e poreve të mbyllura dhe eliminimin e puçrrave.

Përmirëson shëndetin e syve – Një filxhan mango i prerë përmbush 25 për qind të vlerës së nevojshme ditore për vitaminën A, e cila na ndihmon të kemi shikim të mirë, parandalon verbërinë e natës dhe syrin e thatë.

Alkalizon gjithë trupin – Acidi tartarik, acid malik dhe acidit citrik të gjetur në frut ndihmojnë në ruajtjen e rezervave të alkaleve në trup.
Mund të ndihmojë në parandalimin e diabetit – Mango mund të ndihmojë në normalizimin e nivelit të insulinës në gjak.

Gjethet e mangos përdoren edhe si ilaç i mjekësisë tradicionale, ashtu që fillimisht zihen, pastaj lihen gjatë natës dhe pasi të kullohet mund të pihet në mëngjes. Fruti i mangos gjithashtu ka një indeks glikemik relativisht të ulët (41-60) kështuqë përdorimi i tyre në sasi të moderuar nuk do të ngrisë nivelet e sheqerit tuaj.

Përmirëson tretjen – Papaja nuk është e vetmja frutë që përmban enzime për zbërthimin e proteinave. Ka edhe disa fruta, duke përfshirë mangon, të cilat kanë këtë cilësi të shëndetshme. Fibra në mango gjithashtu ndihmojnë tretjen dhe eliminimin.

Ndihmon në raste të goditjes nga nxehtësia – Përgatitja e lëngut nga fruti i mangos së gjelbër dhe përzierja me ujë dhe sheqer diabetik ndihmon për të ftohur trupin dhe për të parandaluar dëmtimin nga mbinxehja e trupit.

Ndihmon në mbrojtjen e imunitetit – Ky frut ekzotik është burim i mirë i vitaminave A dhe C, të cilat mbrojnë organizmin nga radikalet e lira dhe forcojnë sistemin imunitar, në të njëjtën kohë ndihmon trupin tonë për t’u mbrojtur kundër infeksioneve të ndryshme, pa pasur nevojë të përdorim ilaçe.

Categories
Këshilla

Liçi, apo kumbulla kineze: Ndikon në shërimin e shtatë sèmundjèvè

Liçi (Lychee nga anglishtja) duket si një top i vogël me formë të rrumbullakosur, madje të barabartë, dhe lëkura e saj i ngjan një lëvore të hollë të kuqe. Liçi rritet në një pemë frutore në formën e grupeve të mëdha, të cilat nga larg duken si një tufë mjedrash të mëdha në një degë.

Ngjyra e liçi ndryshon, por në përgjithësi ajo bie në korniza të caktuara me ngjyra – nga trëndafili në nuancën e purpurt të ndritshme. Fruti mund të ketë një hije të lehtë të ngjyrës së kumbullës, për të cilën quhet kumbulla kineze.

“Tuli” i liçit  është shumë i butë dhe ka shije si rrushi. Pulpa përmban një sasi të madhe të lëngshme, prandaj konsiderohet shumë e ujshme. Shija e frutave mund të jetë paksa e thartë apo edhe paksa astringjente.

Liçi përmban përbërës të dobishëm që kanë një efekt të dobishëm në tretjen e njeriut. Këta përbërës përfshijnë vitaminat B1 dhe B2, si dhe një përmbajtje të lartë të vitaminës C. Përveç grupit të vitaminave, lychee përmban fosfor dhe hekur në kombinim me niacin.

Normalizimi i tretjes është kryesisht për shkak të përqendrimit të lartë të karbohidrateve në liçit. Më shpesh, lychee përdoret si tonik, por fruti rekomandohet gjithashtu për përdorim në sëmundje të ndryshme:

Anemi ose anemi e lehtë. Me diabet, për të rivendosur dhe normalizuar nivelet e sheqerit në gjak. Në rast të shqetësimeve në punën dhe funksionimin e organeve të tilla si veshkat, mushkëritë dhe mëlçia.

Rekomandoni përdorimin e lychee në prani të sëmundjeve të sistemit kardiovaskular. Kur vendoset një diagnozë, siç është kolesteroli i lartë në gjak. Parandalimi në trajtimin e aterosklerozës. Me shkelje të funksionimit të traktit gastrointestinal.

Për një kohë të gjatë, shëruesit tradicionalë në Tajlandë dhe Kinë kanë krijuar recetat e tyre për trajtimin e kan cerit. Liçi shtohet gjatë përgatitjes së një zierjeje të bazuar në bimë medicinale dhe limon. Një ilaç i tillë do të ndihmojë gjithashtu për të rivendosur shpejt forcën e humbur fizike pas sëmundjeve.

Përmbajtja e ulët e kalorive në këtë frut ekzotik tërheq të gjithë ata që janë në dieta të rrepta ose i përmbahen një diete të shëndetshme. Përmbajtja e kalorive në 100 gram liçi është 66.

Categories
Këshilla

Vlerat fantastike të mangos, fruti ekzotik që ju ndihmon pafund

Në disa pjesë të botës, mango (Mangifera indica) quhet “mbreti i frutave”. Mango është frut me bërthamë, ose frut guri, që do të thotë se ka një farë të madhe në mes.

Mango është indigjen në Indi dhe Azinë Juglindore dhe është kultivuar për më shumë se 4000 vjet. Ka qindra lloje mangosh, secila me një shije unike, formë, madhësi dhe ngjyrë.

Ky frut nuk është vetëm i shijshëm por gjithashtu mburret me një profil të rëndësishëm ushqyes. Në fakt, studimet lidhin mangot dhe lëndët ushqyese të saj me përfitime shëndetësore, si imunitet, shëndeti i tretjes dhe shikimi i përmirësuar, si dhe një rrezik më të ulët për kancer.

Këtu keni një pasqyrë të mangos, vlerat ushqyese, përfitimet dhe disa këshilla se si të shijojmë atë. I mbushur me vlera ushqyese Mango është i ulët në kalori por plot me vlera ushqyese.

I pasur me antioksidantë – Mango është i mbushur me polifenole – komponimet e bimëve që funksionojnë si antioksidantë. Ajo ka mbi një duzinë lloje të ndryshme, duke përfshirë mangiferin, catechins, anthocyanins, quercetin, kaempferol, rhamnetin, acid benzoik dhe shumë të tjerë.

Antioksidantët janë të rëndësishëm pasi mbrojnë qelizat tuaja kundër dëmtimeve të radikaleve të lira. Radikalet e lira janë komponime shumë reaktive që mund të lidhen dhe dëmtojnë qelizat tuaja.

Hulumtimet kanë lidhur dëmet e radikaleve të lira me shenjat e plakjes dhe sëmundjeve kronike. Në mesin e polyphenoleve, mangiferin ka fituar më shumë interes dhe nganjëherë quhet një “super antioksidant” pasi ai është veçanërisht i fuqishëm.

Studimet e tubave dhe të kafshëve kanë gjetur se mangiferina mund të kundërshtohet me dëmet e radikaleve të lira të lidhura me kancerin, diabetin dhe sëmundjet e tjera.

Mund të rrisë imunitetin – Mango është një burim i mirë i vlerave ushqyese që rrisin imunitetin. Një filxhan (165 gram) mango siguron 10% të nevojave tuaja të përditshme të vitaminës A (2).

Vitamina A është thelbësore për një sistem të shëndetshëm imunitar, pasi ndihmon në luftimin e infeksioneve. Ndërkohë, mos marrja e mjaftueshme e vitaminës A është e lidhur me rritje të rrezikut nga infeksioni.

Në krye të kësaj, e njëjta sasi e mangos siguron gati tre të katërtat e nevojave të përditshme të vitaminës C. Kjo vitaminë mund të ndihmojë trupin tuaj të prodhojë më shumë qelizat të bardha të gjakut që luftojnë sëmundjet, për të ndihmuar këto qeliza të punojnë më efektivisht dhe për të përmirësuar mbrojtjen e lëkurës suaj. Mango gjithashtu përmban folate, vitaminë K, vitaminë E dhe disa vitamina B, të cilat gjithashtu ndihmojnë imunitetin.

Mund të mbështesë Shëndetin e zemrës – Mango përmban vlera ushqyese që mbështesin një zemër të shëndetshme. Për shembull, ajo ofron magnez dhe kalium, të cilat ndihmojnë në mbajtjen e pulsit të shëndetshëm dhe të relaksojnë enët e gjakut, duke promovuar nivele të ulëta të presionit të gjakut.

Mango gjithashtu përmban një antioksidant unik të quajtur mangiferin. Studimet e kafshëve kanë gjetur se mangiferin mund të mbrojë qelizat e zemrës kundër inflamacionit, stresit oksidativ dhe apoptozës (vdekja e kontrolluar e qelizave).

Përveç kësaj, mund të ulë kolesterolin, trigliceridet dhe nivelet e acidit yndyror të lirë. Ndërsa këto zbulime janë premtuese, aktualisht mungon kërkimi mbi mangiferin dhe shëndetin e zemrës tek njerëzit. Prandaj, nevojiten më shumë studime para se të mund të rekomandohet si trajtim.

Mund të përmirësojë shëndetin e sistemit tretës – Mango ka disa cilësi që e bëjnë të shkëlqyeshëm për shëndetin e sistemit tretës. Fillimisht, ai përmban një grup enzimesh të tretjes quajtur amilaza. Enzimat ndihmuese të tretjes shkatërrojnë molekulat e mëdha ushqimore në mënyrë që ato të absorbohen lehtësisht.

Amilazat zbërthejnë karbohidratet komplekse në sheqerna, të tilla si glukoza dhe maltoza. Këto enzime janë më aktive në mango të pjekur, prandaj edhe janë më të ëmbla sesa ato të papjekura.

Për më tepër, meqenëse mango përmban shumë ujë dhe fibra dietare, mund të ndihmojë në zgjidhjen e problemeve të tretjes si kapsllëku dhe diarrea.

Një studim katërjavor tek të rriturit me kapsllëk kronik zbuloi se konsumi ditor i mangos ishte më i dobishëm në lehtësimin e simptomave të gjendjes sesa një shtojcë që përmban një sasi të ngjashme të fibrave të tretshme. Kjo tregon se mango ka komponente të tjera përveç fibrave dietare që ndihmojnë shëndetin e sistemit tretës.

Mund të mbështesë shëndetin e syve – Mango është plot me vlera ushqyese që ndihmojnë në mbështetjen e syve të shëndetshëm. Dy lëndë ushqyese kryesore janë antioksidantë lutein dhe zeaxanthin. Këto grumbullohen në retinë të syrit – pjesa që konverton dritën në sinjale të trurit, kështu që truri juaj mund të interpretojë atë që po shihni – veçanërisht në thelbin e saj, makulën.

Brenda retinës, luteina dhe zeaxanthini veprojnë si një mbrojtës dielli natyror, duke adsorbuar dritën e tepërt. Përveç kësaj, ato duket se i mbrojnë sytë nga drita e dëmshme blu.

Mangot janë gjithashtu një burim i mirë i vitaminës A, që mbështet shëndetin e syve. Mungesa e vitaminës dietike A ka qenë e lidhur me sytë e thatë dhe verbërinë e natës. Mangësitë më të rënda mund të shkaktojnë probleme më serioze, të tilla si dhëmbja e kornesë.

Mund të përmirësojë flokët dhe shëndetin e lëkurës – Mango është i lartë në vitaminë C, e cila promovon flokë dhe lëkurë të shëndetshme. Kjo vitaminë është thelbësore në krijimin e kolagjenit – një proteinë që i jep strukturë lëkurës dhe flokut tuaj. Kolagjeni i jep lëkurës tuaj fryrjen e saj dhe lufton lëshimin dhe rrudhat.

Përveç kësaj, mango është një burim i mirë i vitaminës A, i cili inkurajon rritjen e flokëve dhe prodhimin e sebumit – një lëng që ndihmon hidratimin e lëkurës suaj të kokës për të mbajtur flokët tuaj të shëndetshëm.

Për më tepër, vitamina A dhe retinoide të tjera migrojnë në lëkurën tuaj dhe e mbrojnë atë nga dielli. Përveç vitaminave A dhe C, mango është e lartë në polifenol, që funksionojnë si antioksidantë. Këta antioksidantë ndihmojnë në mbrojtjen e folikulave të flokëve kundër dëmtimit nga stresi oksidativ.

Mund të ndihmojë në uljen e rrezikut të kanc.ere.ve të caktuar – Mango është i lartë në polifenole, të cilat mund të kenë veti antikancerike. Polifenolet mund të ndihmojë në mbrojtjen kundër stresit oksidativ, i cili është i lidhur me shumë lloje të kancerit.

Testet e tubave dhe studimet e kafshëve zbuluan se polifenolët në mango reduktuan stresin oksidativ dhe ndaluan rritjen ose shkatërruan qelizat e ndryshme të kancerit, duke përfshirë leukeminë dhe kancerin e zorrës së trashë, mushkërive, prostatës dhe gjirit.

Mangiferin, një polifenol i madh në mango, kohët e fundit ka fituar vëmendjen për efektet e saj premtuese antikancerike. Në studimet e kafshëve, ai reduktoi inflamacionin, mbrojti qelizat kundër stresit oksidativ dhe, ose ndaloi rritjen e qelizave të kancerit ose i shkatërrojë ato.

Megjithëse këto studime janë premtuese, studimet njerëzore janë të nevojshme për të kuptuar më mirë efektet anti-kancerike të mangos në njerëz.

I shijshëm, i gjithanshëm dhe i lehtë për t’u shtuar në dietën tuaj Mango është i shijshëm, i gjithanshëm dhe i lehtë për t’u shtuar në dietën tuaj.