Categories
Lajme

Shega, fruti i artë i vjeshtës që ndihmon për diabetin dhe zemrën

Shegët janë përdorur prej vitesh për përfitimet e tyre shëndetësore. Shkenca moderne ka gjetur se shegët mund të ndihmojnë në mirëqenien e zemrës dhe madje mund të parandalojë kancerin.

Shega është një frut i ëmbël, i thartë me lëkurë të trashë dhe të kuqe. Lëkura nuk është e ngrënshme, por ajo përmban qindra fara me lëng që mund t’i hani thjeshtë ose t’i shtrydhni. Shegët mund të kenë deri në tre herë më shumë antioksidantë sesa çaji jeshil ose vera e kuqe. Antioksidantët mbrojnë qelizat nga dëmtimet, parandalojnë sëmundjet, siç është kanceri dhe zvogëlojnë inflamacionin dhe efektet e plakjes. Për më tepër, përfitimet e tjera shëndetësore të shegëve përfshijnë sa vijon:

Shëndeti i zemrës: Studimet kanë sugjeruar se shegët mund të mbrojnë zemrën në shumë mënyra, duke përfshirë uljen e presionit të gjakut dhe uljen e niveleve të sheqerit në gjak.

Kontrolli i diabetit: Studimet fillestare kanë zbuluar se njerëzit me diabet të tipit 2 që filluan të pinë lëng shege treguan një përmirësim të rezistencës ndaj insulinës. Shegët gjithashtu mund të ndihmojnë njerëzit pa diabet të mbajnë një peshë të shëndetshme.

Ulja e rrezikut të kancerit: Shegët janë të pasura me antioksidantë dhe flavonoide, që të dy dihet se parandalojnë radikalet e lira që dëmtojnë qelizat. Në disa studime, shegët tregojnë potencialin të jenë efektive në parandalimin e kancerit të prostatës, gjirit, mushkërive dhe zorrës së trashë.

Për më tepër, studimet paraklinike mbi kafshët kanë treguar se ngrënia e shegës mund të pengojë rritjen e tumoreve të mushkërive, lëkurës, zorrës së trashë dhe prostatës. Por sigurisht, nevojiten më shumë kërkime për të kuptuar efektet tek njerëzit.

Categories
Lajme

Molla, fruti tipik i vjeshtës është shumë më i dobishëm nga sa mendoni

Fruti më themelor i vjeshtës dhe dimrit, molla, konfirmon me vetitë e saj të vlefshme thënien se “një mollë në ditë, doktori e bën këtë”.

Highlyshtë shumë ushqyese, pasi përmban shumë fibra, është e pasur me vitamina dhe minerale. Përmban kalcium, fosfor, hekur, kalium, vitaminë C, vitaminë A, acid folik, biotinë dhe acid malik. Fibra e patretshme ndihmon në përmirësimin e funksionit të zorrëve dhe është treguar se ndihmon në parandalimin e kancerit të zorrës së trashë dhe zvogëlimin e kapsllëkut. Sa i përket fibrave të tretshme, duket se zvogëlon nivelet e kolesterolit “të keq” në gjak. Molla ndihmon në tretjen e ushqimit si dhe në djegien e yndyrës.

Të kesh shumë pak kalori e ndihmon trupin të qëndrojë i shëndetshëm. Është mirë të konsumohet pas një vakt, sepse ka lëndë ushqyese të vlefshme që ndihmojnë në metabolizmin dhe tretjen më të shpejtë, mund të mbrojë kundër sëmundjes së Alzheimerit.

Hulumtimet nga universitetet e Nju Jorkut dhe Masaçusetsit kanë zbuluar se kuarcetina (kuercetina ose kuercetina), e cila është e bollshme në mollë, ka një efekt të fortë antioksidues në qelizat e trurit dhe është shumë më e fortë se ajo e vitaminës C, duke arritur në përfundimin se ngrënia e lëkurës së freskët mollët mund të jenë një nga opsionet më të mira dietike për parandalimin e sëmundjeve.

Kjo substancë gjithashtu duket se ka veti mbrojtëse kundër sëmundjeve kardiovaskulare. Hulumtime të tjera nga Finlanda tregojnë një lidhje midis konsumimit të rregullt të mollëve dhe një rreziku të zvogëluar të kancerit të mushkërive. Studime të shumta kanë treguar se ngrënia e një mollë lidhet me një rrezik të zvogëluar të astmës. Ashtu si përfitimet kundër kancerit të mollëve, përfitimet kundër astmës janë përfundimisht të lidhura me lëndët ushqyese antioksiduese dhe anti-inflamatore që gjenden në mollë.

Parandalon kariesin, pasi ka veti antiseptike që mund të vrasin deri në 80% të baktereve që gjenden në zgavrën me gojë. Molla gjithashtu ndihmon në zbardhjen e dhëmbëve. Ndihmon gjithashtu në luftimin e degjenerimit makular. Së fundi, studimet e kafshëve kanë treguar se lëvozhga e mollës përmban një polifenol unik, Phloridzin, i cili ndihmon në parandalimin e humbjes së kockave.

Categories
Këshilla

Anila Kalleshi: Ju tregoj shtatë superushqimet e vjeshtës!

Nga Anila Kalleshi, nutriciene dhe dietologe — Është momenti kur fëmijët kthehen në shkollë dhe moti fillon të ndryshojë… e kuptojmë që vjeshta erdhi. Gjithashtu, kjo stinë sinjalizon dhe sezonin e gripit, pasi temperaturat bien dhe kemi një rritje të rrezikshmërisë për t`u prekur nga infeksione të tjera, si i ftohti i zakonshëm.

Nuk ka asnjë ushqim “magjik“ që do t`ju mbrojë nga sëmundjet infektive, por ka disa ushqime që kanë një përqindje të larte nutrientesh që ju ndihmojnë për të pasur një sistem imunitar të fortë. Këtu do të gjeni 7 super ushqime të sezonit të vjeshtës që padyshim janë një bonus për shëndetin tuaj.

 

Por ndërkohë kini parasysh që të bëni një gjumë të mirë, të inkoorporoni ushtrime të ndryshme fizike në rutinën tuaj si dhe vazhdimisht të qëndroni vigjilente. Më poshtë do të gjeni super-ushqimet fantastike të vjeshtës që do t`ju ndihmojnë të keni një shëndet optimal:

1. Agrumet. Agrumet si limonat, portokajt, grejpfruti dhe lima janë të pasura në vitamin C. Sipas studimeve të bëra, vitamina C rrit prodhimin e rruazave te bardha te gjakut qe ndihmojnë në luftën ndaj infeksioneve.

1.Vitamina C, që ndryshe njihet si acidi asorbik, tretet në ujë dhe si rezultat, trupi i njeriut nuk e ruan. Ju duhet të përfshini në dietën tuaj ushqime që janë të pasura me vitamine C dhe portokalli është një burim i shkëlqyer.

2. Shega është konsideruar prej shekujsh si një super-ushqim për shkak të nutrienteve unikë që përmban. Pothuajse çdo pjesë e bimës së shegës, mendohet që ka veti anti-mikrobiale, që do të thotë që ky frut sezonal mund të parandalojë rritjen e bakterieve dhe viruseve. Plus, si lëngu i shegës dhe farat e frutit përmbajnë nutriente që ndikojnë në forcimin e imunitetit, përfshirë vitamine C-kështu që konsiderojeni si frut primar këtë sezon.

3. Hudhra Ndërkohë që ne jemi me fat që mund ta gjejmë gjatë gjithë vitit, hudhra zakonisht korret në shtator dhe shitet ne vjeshte. Hudhra përmban një përbërje që formohet kur copëtohet e quajtur alicinë, e cila ka treguar qe ndikon ne forcimin e sistemit imunitar. Në fakt, rezultatet nga një studim sugjerojnë që nëse konsumoni çdo ditë hudhër mund të reduktoni përkeqësimin e simptomave të gripit dhe të ftohtit.

4. Patatja e ëmbël. Ngjyra e pjesës së brendshme së patates së ëmbël vjen si pasojë së përmbajtjes së pasur të beta-karotene, një antioksidant natyral që konvertohet në vitaminë A në trup. Meqenëse nivelet e ulëta të vitaminës A lidhen me një dobësim të sistemit imunitar, ta konsumoni vazhdimisht është ideale gjate vjeshtës.

Këshille: Zieni disa patate të embla dhe përdorni pjesën e brendshme në receta si petulla ose smoothie për një dozë sa më natyrale të nutrienteve që patatja e ëmbël përmban.

5. Boronica e kuqe. Kur konsumoni boronica te kuqe, arrini te merrni nëpërmjet tyre një dozë natyrale me vitaminë C dhe polifenole që mund të forcojnë sistemin imunitar. Në fakt, komponentët që gjenden në lëngun e boronicës kanë treguar që mund të parandalojnë shfaqjen e gripit, duke sugjeruar një potencial terapeutik, megjithatë më shume studime janë të nevojshme.

Këto fruta kanë sezonin tani në vjeshte, por mund të shijohen përgjatë gjithë vitit duke i ruajtur në ngrirje ose duke i thare. Nëse konsumoni një gotë me lëng 100% boronice të kuqe, është fantastike për shëndetin tuaj.

6. Kungulli vjeshtor nuk është thjesht dekorim për Hallowën, por, gjithashtu, është një komponent mjaft i rëndësishëm për shumë receta të shijshme si dhe ka një përmbajtje të lartë të nutrienteve që mbeshtesin sistemin imunitar dhe ndihmojnë për të luftuar infeksionet dhe të ftohtin. Kungulli vjeshtor gjithashtu permban vitamine C, një nutrient që njihet për vetitë e mrekullueshme që ka për forcimin e imunitetit.

7. Rrushi është me shumë sesa thjesht një frut, por suporton shëndetin e sistemit imunitar në mënyra të ndryshme. Rrushi (te gjitha ngjyrat) permbajne me shume se 1600 përbërje bimore natyrale, përfshirë antioksidantët beneficiale dhe polifenole të tjerë, të cilët kanë treguar që mbështesin shëndetin dhe funksionimin e qelizave të tyre-një bazë për shëndetin e mirë dhe mirëqenien.

Studimet në përberjet individuale të rrushit, përfshirë resveratrol-in, kanë treguar një ndikim pozitiv në imunitet. Hidratimi është thelbësor për optimizimin e shëndetit imunitar dhe rrushi është një frut hidratues, që përmban më shumë se 80% ujë. Pra, konsumojini vazhdimisht për të mbështetur imunitetin si dhe për të shijuar një snack të shëndetshëm./artikull i shkruajtur për gsh.al/

Categories
Këshilla

Ftoi është mbreti i vjeshtës, ndikon te zemra dhe tensioni i gjakut

Ftoi është një pemë frutore e viseve të ngrohta, ndërsa farat e tij përdoren gjerësisht në mjekësi për të prodhuar ilaçe. Njerëzit e përdorin ftoin si frut organik ose si pluhur, ekstrakt apo çaj për problemet përfshirë dhimbjet e stomakut, inflamacionin gastrointestinal etj.

Ftoi përdoret gjithashtu edhe për ftohjen ose gripin – Megjithatë, vlerat e vërteta të ftoit mund t’i merrni duke e konsumuar atë si frut organik bashkë me lëkurën, duke qenë se është i pasur me lëndë të shumta ushqyese, si vitamina, minerale, përbërës fenolikë, antioksidues dhe fibra distike, thuhet në studimin e Mayo Clinic.

Disa nga përfitimet shëndetësore të ftoit janë ulja e kolesterolit, forcimi i sistemit imunitar, parandalimi i sëmundjeve gastrointestinale, lehtësimi i inflamacionit, ulja e tensionit të gjakut, parandalimi i alergjive të ndryshme, përmirësimi i qarkullimit të gjakut.

Ftoi është një burim i pasur me vitaminë C, zink, kalium, hekur dhe fibra dietike. Ai gjithashtu përmban elementë organikë dhe ushqimorë që ia shumëfishojnë vlerat shëndetësore.

Ndihmon në rënien në peshë – Një mënyrë e mirë për të përshpejtuar metabolizmin dhe rënë në peshë është të përmirësoni tretjen. Ftoi është i pasur në fibra dietike, lëndë ushqyese këto që ndihmojnë sistemin tretës. Do të keni më shumë energji dhe do të humbisni më shumë peshë duke përmirësuar shëndetin digjestiv. Ftoi gjithashtu ka pak kalori, kripë dhe yndyra.

Parandalon sëmundjet gastrointestinale – Përveç se ndihmon në procesin e tretjes së ushqimeve, ku e facilitojnë edhe fibrat dietike, mund të ndihmojë gjithashtu për të parandaluar një sërë gjendjesh gastrointestinale, si sëmundja e zorrës së irrituar ose divertikulitin.

Kujdesi ndaj lëkurës – Nivelet e larta të antioksiduesve dhe vitaminave tek ftoi janë shumë të mira për të mbajtur të shëndetshme dhe të re lëkurën. Antioksiduesit parandalojnë dëmtimin nga radikalet e lira në lëkurë, duke parandaluar kështu shfaqjen e parakohshme të rrudhave, të njollave dhe mbrojtur lëkurën kundër rrezeve ultraviolet

Rregullon tensionin e gjakut – Kaliumi është një nga mineralet më të rëndësishëm në trup pasi mban nën kontroll tensionin e gjakut dhe ndihmon për të transportuar lëngjet në qelizat e trupit.

Sa i përket tensionit të gjakut, kaliumi ndihmon në relaksimin e enëve të gjakut dhe arterieve, duke parandaluar kështu sforcimin e sistemit kardiovaskular. Kështu mund të ulet rrez iku për zhvillimin sëmundjeve të tilla si arteroskleroza, sëmu ndja koronare e zemrës, su lmi në zemër dhe godit jet në tru.

Forcon sistemin imunitar – Përveç antioksiduesve, ftoi është i pasur edhe në vitamina, si ajo A dhe E, të cilat forcojnë sistemin imunitar në disa mënyra. Për shembull, vitamina C stimulon sistemin imunitar duke rritur furnizimin me qeliza të bardha të gjakut, që janë të parat për mbrojtjen kundër viruseve, baktereve dhe patogjeneve në trup.

Përmirëson qarkullimin e gjakut dhe parandalon aneminë – Përmbajtja e lartë në minerale, si hekuri dhe zinku, ndihmon në prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe qarkullimin e gjakut në të gjithë trupin. Kështu parandalohen sëmundje të tilla si anemia për shkak të mungesës së hekurit.

Categories
Këshilla

Superfruti Aronia, por mos neglizhoni çajin me veti të jashtëzakonshme

Konsumimi i çajit të Aronise mundëson shfrytëzimin maksimal të përbërësve mjaft jetik që gjenden në lëkurë, nënlëkurë dhe në farat e frutave të Aronisë.

Për shkak të efekteve të tij pozitive në gjendjen e përgjithshme të organizmit, çaji rekomandohet për përdorim të përditshëm në mënyrë të njejtë si për të rinjët ashtu edhe për të moshuarit.

Hulumtimet e fundit tregojnë se Aronia: përmirëson qarkullimin e gjakut dhe forcon zemrën, përmirëson ndjeshëm elasticitetin e enëve të gjakut, normalizon nivelet e presionit të gjakut, ndikon në parandalimin e sëmu ndjeve kardi ovaskulare.

Ndihmon në parandalimin e arteriosklerozës, liron trupin nga toksinat dhe metalet e rënda, ka një ndikim pozitiv në proceset post-operative, ndihmon në trajtimin e infeksioneve të traktit urinar, ndihmon luf tën kundër baktereve dhe ne ftohje, permireson kujtesën, ngadalëson procesin e plakjes së qelizave, pengon formimin e yndyrërave, përmirëson funksionin e mëlçisë.

Categories
Këshilla

Fruti që ndikon tek astma dhe ul diabetin në trup

Përveç shijes së mrekullueshme, mollët ofrojnë një sërë përfitimesh shëndetësore, duke përfshirë dhe uljen e rrezi kut të sëmu ndjeve të zemrës.

Zvogëlon rrez ikun e sëmu ndjeve të zemrës – Mollët janë lidhur me një rrezik më të ulët të sëmu ndjeve të zemrës. Ata përmbajnë fibra të tretshme, që ndihmojnë në uljen e niveleve të kolesterolit në gjak.

Përmbajnë gjithashtu polifenole të cilat kanë efekte antioksiduese dhe gjenden kryesisht në lëkurë. Një studim tregoi se mollët ulin rrez ikun e goditjes në tru me 9 përqind.

Zvogëlon rrez ikun e diabetit. – Disa studime kanë treguar se konsumi i mollësve lidhet me një rre zik më të ulët të diabetit të tipit 2. Është e mundur që polifenolet e pranishme në mollë parandalojnë shkatë rrimin e indeve në qelizat beta të pankreasit, të cilat prodhojnë insulinë dhe shpesh shkaktojnë dëme te njerëzit me diabet të tipit 2.

Ul rrezi kun e astmës – Ky frut, i pasur me antioksidantë, mund të mbrojë mushkëritë nga dëm timi oksidativ. Një studim me më shumë se 68 mijë pjesëmarrës tregoi se ato që konsumuan më shumë mollë kishin një rre zik më të ulët të astmës.

Categories
Shëndeti

A e dini cili është fruti që mbron shikimin dhe vepron kundër plakjes?

Është një nga frutat më të shijshëm të vjeshtës dhe ka disa arsye për ta konsumuar. Rrushi besohet se mbron kundër sëmundjeve të zemrës dhe kancerit falë polifenoleve dhe antioksidantëve. Ndihmon gjithashtu në jetëgjatësinë dhe vepron kundër plakjes.

Rrushi është një burim i mirë energjie për trupin për shkak të karbohidrateve që përmban. Është i pasur me vitaminë A dhe C. Vitamina A kontribuon ndjeshëm në funksionimin e duhur të shikimit dhe mbron kundër sëmundjeve të syve. Vitamina C forcon sistemin imunitar dhe mbron nga infeksionet.

Është i pasur me minerale të tilla si kalcium, fosfor, kalium dhe hekur. Nga 16 elementët që janë thelbësorë në trupin e njeriut, 12 më elementarët përmbahen në rrush. Fibra e rrushit luan gjithashtu një rol të rëndësishëm në funksionimin e duhur të zorrëve.

Categories
Këshilla

Fruti fantastik që ju mbron shikimin dhe “kundërshton” plakjen

Është një nga frutat më të shijshëm të vjeshtës dhe ka disa arsye për ta konsumuar. Rrushi besohet se mbron kundër sëmu ndjeve të zemrës dhe kan cerit falë polifenoleve dhe antioksidantëve. Ndihmon gjithashtu në jetëgjatësinë dhe vepron kundër plakjes.

Rrushi është një burim i mirë energjie për trupin për shkak të karbohidrateve që përmban. Është i pasur me vitaminë A dhe C. Vitamina A kontribuon ndjeshëm në funksionimin e duhur të shikimit dhe mbron kundër sëmu ndjeve të syve. Vitamina C forcon sistemin imunitar dhe mbron nga infeksionet.

Është i pasur me minerale të tilla si kalcium, fosfor, kalium dhe hekur. Nga 16 elementët që janë thelbësorë në trupin e njeriut, 12 më elementarët përmbahen në rrush. Fibra e rrushit luan gjithashtu një rol të rëndësishëm në funksionimin e duhur të zorrëve.

Categories
Këshilla

Eshtë një frut që ju qetëson nervat, ka vitaminë B dhe përmirëson humorin

Ndodh që përjetoni zënka të ndryshme dhe humori juaj prishet. Megjithatë edhe per këtë ka një zgjidhje, një nga këto janë frutat.

Ngrënia e bananeve është “ilaçi” kundër depresionit si dhe qetësuesi i nervave. Në sajë të dobive të saj, ky frut përdoret nga sportistët për rikuperimin e energjive. Nga studimet e kryera është zbuluar që potasi, i cili gjendet te ky frut, e mbron trurin nga radikalet e lira, duke e mbajtur më të ri dhe më të stërvitur.

Ajo përmban vitaminën B, e cila bën që të ndjeheni më të lehtësuar. Triptofani që gjendet te bananet, është një aminoacid i cili vepron me serotoninën dhe shërben për të përmirësuar humorin dhe për t’u mbrojtur nga depresioni.

Categories
Lajme

Rrit imunitetin, ky është fruti i vjeshtës që nuk duhet ta ndani nga tryeza

Ato janë fruti tipik i stinës së vjeshtës: emri shkencor i tyre është “Castanea vulgaris”. Në realitet ato që hamë zakonisht janë fruti i gështenjës, në ndryshim nga ato që quhen “gështenja kali”, që janë në fakt farat dhe që nuk shiten. Ky frut i shenjtë përmban 200 kalori në çdo 100 gr e 370 nëse produkti është i thatë. Gjysma e frutit është e përbërë nga uji dhe përmban vitaminat C, B1, B2, PP, pak yndyrna, shumë fibra, që shërbejnë për të riekuilibruar florën bakteriale të zorrëve. Ja disa këshilla tipikisht vjeshtore për një ushqim BIO.

PËRFITIMET – E rëndësishme është prezenca e kaliumit, që forcon muskujt dhe gjendrat, përmban cilësi kundra të ftohtit dhe shërben në rast temperature të lartë dhe dhimbje reumatizmale. Përmban edhe fosfor, për të formuar qelizat nervore dhe për riparimin e indeve, sodë për të ndihmuar tretjen e ushqimeve, hekur për të përmirësuar qarkullimin e gjakut squfur për mirëqenien e kockave. Gështenjat nuk këshillohen për ata që vuajnë nga obeziteti, diabeti, koliti dhe patologji të lidhura me veshkat.

RECETA: TALIATELE PYLLI – Përgatiten petat e makaronave me vezë, me miell bio dhe miell gështenjash; vendos në zierje 200 gramë gështenja me 100 gramë qumësht, 320 gramë kërpudha të prera në kubikë të vegjël, vaj, kripë, piper. Zieji taliatelet (makaronat), përzieji me kërpudhat dhe 200 gramë gështenja të zhytura në qumësht. Shto 80 gr djathë kaçkavall parmixhano dhe dekoroje me disa fleta dafinë e një gështenjë të butë të grirë sipër pjatës.

KËSHILLË E SHPEJTË – Për të çuditur të gjithë me një pjatë të parë vjeshtore, shoqëroni aromërat e thella të fshatit me atë tradicionale të kërpudhave. Mjafton të ziesh gështenjat për 30 minuta, t’i grish në frulator me qumësht dhe pana, kavërdis në një enë tjetër kërpudhat dhe bashkoji të dy produktet.