Categories
Këshilla

Gjalpi i kikirikut i dëmshëm? Anila tregon të vërtetën dhe ua shpjegon të gjithëve

Gjalpi i kikirikut është i pasur me yndyrna të shëndetshme për zemrën dhe një burim i mirë i proteinave, të cilat mund të jenë të dobishme për vegjetarianët që kërkojnë të përfshijnë më shumë proteina në dietat e tyre.

Arrat nga ana tjetër kanë shumë lëndë ushqyese të tjera, si vitaminat E dhe B6, acid folik, niacinë, magnez, zink, bakër dhe kalium. Konsumimi i këtyre të dyjave është i lidhur gjithashtu me uljen e rrezikut për zhvillimin e diabetit. Niveli i lartë i proteinave dhe fibrave tek kikirikët do ju ndihmojnë të ndiheni më energjikë dhe të ngopur.

Përfitimet shëndetësore: – Parandalojnë dhe kontrollojnë diabetin tipi 2. Arrat janë një burim i pasur i yndyrnave të pangopura, që përfshijnë acide alfa-linolenik, acid omega-3 me bazë bimore që ndikojnë në uljen e rrezikut të diabetit. Studimet e fundit kanë treguar se një grusht arra në ditë ul me 30% rrezikun e zhvillimit të diabetit tip 2 tek gratë.

Enët e gjakut: Acidet yndyrore Omega-3 parandalojnë çrregullimin e ritmit të rrahjeve të zemrës, pëmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe ulin rrezikun e mpiksjes. Aminoacidi kryesor arginina ndihmon në elasticitetin e enëve të gjakut, duke ulur rrezikun për zhvillimin e sëmu ndjeve e zemrës.

Përmbajtja e vitaminave dhe mineraleve: Arrat përmbajnë një sasi të lartë të vitaminës B6, shumë folate dhe thiamine. Gjithashtu arrat përmbajnë dhe një sasi të konsiderueshme të vitaminës E, mangan, magnez, fosfor dhe hekur. Omega 3 dhe Omega 6 janë dy acide yndyrore që i nevojiten trupit për zhvillimin e qelizave, për forcimin e imunitetit, qarkullimin e mirë të gjakut dhe parandalimin e sëmundjeve.

Gjalpi i kikirikut përmban vitaminë E, një antioksidant i fuqishëm që ka treguar se ul ndjeshëm rrezikun e kan cerit dhe sëmu ndjeve kardiovaskulare. Gjithashtu përmban hekur, element thelbësor për funksionimin e duhur të qelizave të kuqe të gjakut. Janë të pasur me kalcium që ndihmojnë për forcimin e kockave.

Ndihmon në humbje në peshë. Gjalpi i kikirikut është një burim i shkëlqyeshëm i proteinave, fibrave dhe ushqimit. Ai nuk ndryshon nivelet e sheqerit në gjak dhe gjithashtu i siguron trupit elementë të shëndetshëm.

Ul nivelin e stresit. Ai përmban një sterol bimor – të quajtur beta-sitosterol, i cili mund të ndihmojë në normalizimin e niveleve të kortizolit të hormonit të stresit. Yndyrnat e shëndetshme, antioksidantët, hekuri, magnezi, kalciumi dhe vitamina C ju ndihmojnë të kompensoni mungesën e këtyre elementeve në trup, gjë që do t’ju bëjë të ndiheni më mirë. Gjithashtu, e kombinuar me ushqimin tuaj të preferuar, do të ketë një efekt edhe më të mirë në gjendjen shpirtërore.

Përmirëson gjumin: Gjendra pineale në trup prodhon hormonin melatoninë që përgjigjet edhe për gjumin. Ky hormon gjendet tek arrat, duke e kthyer këtë ushqim në një snack të përkryer për përmirësimin e gjumit.

Categories
Këshilla

Gjalp kikiriku, përfitimet shëndetësore të tij dhe ndikimi te kanceri e zemra

Gjalpi i kikirikut është i pasur me yndyrna të shëndetshme për zemrën dhe një burim i mirë i proteinave, të cilat mund të jenë të dobishme për vegjetarianët që kërkojnë të përfshijnë më shumë proteina në dietat e tyre.

Enët e gjakut: Acidet yndyrore Omega-3 parandalojnë çrregullimin e ritmit të rrahjeve të zemrës, pëmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe ulin rrezikun e mpiksjes. Aminoacidi kryesor arginina ndihmon në elasticitetin e enëve të gjakut, duke ulur rrezikun për zhvillimin e sëmundjeve e zemrës.

Përmbajtja e vitaminave dhe mineraleve:  Gjalpi i kikirikut përmban vitaminë E, një antioksidant i fuqishëm që ka treguar se ul ndjeshëm rrezikun e kan.cerit dhe sëmundjeve kardiovaskulare. Gjithashtu përmban hekur, element thelbësor për funksionimin e duhur të qelizave të kuqe të gjakut. Janë të pasur me kalcium që ndihmojnë për forcimin e kockave.

Ndihmon në humbje në peshë. Gjalpi i kikirikut është një burim i shkëlqyeshëm i proteinave, fibrave dhe ushqimit. Ai nuk ndryshon nivelet e sheqerit në gjak dhe gjithashtu i siguron trupit elementë të shëndetshëm.

Ul nivelin e stresit. Ai përmban një sterol bimor – të quajtur beta-sitosterol, i cili mund të ndihmojë në normalizimin e niveleve të kortizolit të hormonit të stresit.

Yndyrnat e shëndetshme, antioksidantët, hekuri, magnezi, kalciumi dhe vitamina C ju ndihmojnë të kompensoni mungesën e këtyre elementeve në trup, gjë që do t’ju bëjë të ndiheni më mirë. Gjithashtu, e kombinuar me ushqimin tuaj të preferuar, do të ketë një efekt edhe më të mirë në gjendjen shpirtërore.

 

Categories
Këshilla

Gjalpë kikiriku, për të humbur peshë dhe për shëndetin e zemrës

Me origjinë që prej 1500 vjet para erës sonë nga Amerika e Jugut, thënë thjesht Gjalpi i Kikirikut është metamorfoza magjike e kikirikut modest që përshtatet mrekullisht me pafund gjëra!

Edhe pse Gjalpi i Kikirikut duket si rezultat kompleks nga kikiriku, krejt e kundërta, është mjaft i thjesht pasi prodhohet duke bluar kikirikun në formën më natyrale të mundshme.

Vlerat ushqyese /për 100 gram, Kolesterol – 0g. Ujë – 1.23g. Kalori – 598. Proteina – 22.21g. Yndyrna – 50g (Të ngopura 10g). Karbohidrate – 22.31g. Fibra dietare – 5g. Sheqerna – 10.49. Glukozë – 0.13g. Fruktozë – 0.13g. Kalium – 649mg.

Shok i ngushtë për humbje peshe – Disa studime thonë se të ngrënit Gjalp të Kikirikut dhe të tjera fruta arore u ndihmojnë njerëzve që të mbajnë peshën e tyre optimale dhe po ashtu të humbin peshën e tepërt.

Kjo ngjan sepse kikiriku përmirëson ngopshmërinë, gjë që ju bën të ndiheni më të plotë, falë proteinave, yndyrnave dhe përmbajtjes së fibrave dietare.

Një studim i vitit 2018 konkludon se të ngrënit kikirik redukzon rrezikun e te qenurit obez, ndërsa në studim janë krahasuar të dhënat dietare të më se 373 mijë personave nga 10 vende të ndryshme evropiane brenda 5 viteve.

Benefitet tjera shëndetësore: Forcon shëndetin e zemrës. Bodybuilding. Menaxhim i nivelit të sheqerit. Reduktim i rrezikut për sëmundje të gjirit.

Përdorimi – Gjalpi i Kikirikut është shumë i shijshëm – mesatarisht në vit konsumohet 1.5kg për person dhe shfrytëzohet si shtesë në sandwicha, ushqimet krokante, krepa si dhe deserta të tjerë të ëmbël.

Më parë është konsideruar në SHBA si ushqim i të varfërve, sot gjen përdorim në mbarë botën si shok i ngushtë i atyre që ushtrojnë në palestra për ndërtim të masës muskulore apo edhe për të humbur peshë. Gjalpi i Kikirikut natyral është zgjedhja më e mirë për veganët!

Приготовление арахисового масла.