Categories
Këshilla

Çaji i gjetheve të mështeknës – si ta përgatisni për pastrimin e gjakut dhe imunitetin

Mështekna, pema e mirë dhe popullore e maleve të Shqipërisë ka dhënë gjithnjë rezultate pozitive në mjekësinë popullore. Mështekna konsiderohet si një nga llojet më të lashta të pemëve në botë. Kjo pemë rritet shpejt dhe në vende ku asnjë bimë ose pemë tjetër nuk reziston dot.

Mështekna në fakt është përdorur edhe për të pastruar tokën e ndotur dhe për ta gjallëruar atë. Aftësitë pastruese të mështeknës janë tregues të natyrës mirëbërëse të saj. Çaji i bërë prej gjetheve të mështeknës ka aftësinë të pastrojë dhe t’i japë organizmit shëndet të mirë. Ky çaj është fantastik për shëndetin e lëkurës, kundër inflamacionit dhe për shëndetin e sistemit imunitar.

Imunitet të fortë – Çaji i gjetheve të mështeknës lufton bakteret, virozat dhe parazitët, rrjedhimisht duke e ndihmuar organizmin të rimëkëmbet shpejt. Ky çaj ul temperaturën. Ai përmban vitaminë C, një ushqyes i rëndësishëm për një sistem imunitar të fortë.

Tretje më të mirë – Çaji i gjetheve të mështeknës përmirëson tretjen dhe këshillohet kundër diaresë dhe dhimbjeve abdominale. Ai njihet si toniku i tretjes dhe arrin të balancojë funksionet e tretjes. Ky tonik ka edhe një ndikim laksativ dhe ndihmon lëvizjen normale të zorrëve.

Kundër dhimbjeve të gjymtyrëve – Ky çaj rekomandohet kundër dhimbjeve të gjymtyrëve. Ai lufton inflamacionin dhe enjtjen e kyçeve. Ky çaj përmban salicilat, një substancë natyrale kundër dhimbjeve.

Për veshkat dhe fshikëzën – Çaji i gjetheve të mështeknës përbën një kurë ideale për shëndetin e veshkave dhe fshikëzës. Duke nxitur urinimin, çaji ndihmon në largimin e toksinave dhe lëngjeve të tepërta nga organizmi. Kjo veti është e dobishme për të parandaluar rrezikun e shfaqjes së gurëve në veshka.

Pastrimi i gjakut – Çaji përmirëson shëndetin e veshkave dhe pastron gjakun duke larguar papastërtitë prej tij. Në këtë mënyrë, çaji është i dobishëm për të luftuar disa çrregullime të gjakut.

Përgatitja e çajit të gjetheve të mështeknës: Merrni një grusht me gjethe të freskëta ose të thata. Periudha më e mirë për mbledhjen e tyre është mesi i verës ose mesi i qershorit. Zieni ujin në një çajnik dhe shtoni gjethet. Ziejini për pesë minuta. Doza maksimale është tre filxhanë në ditë për 2 javë.

Categories
Këshilla

Çaji i mjedrës, fantastik për sistemin imunitar, inflamacionin, infeksionet dhe sëmundjet

Inflamacioni është përgjigja normale e trupit ndaj pushtuesve. Kur substancat e dëmshme hyjnë në trupin tonë, sistemi imunitar reagon për të krijuar një përgjigje inflamatore që na ndihmon të mbrojmë nga infeksionet dhe sëmundjet.

Kur jemi të ndezur në mënyrë kronike, trupi fillon të sulmojë qelizat e shëndetshme, duke na bërë më të ndjeshëm ndaj problemeve si shtimi i peshës, lodhja, fryrja e barkut dhe një sërë problemesh të tjera serioze shëndetësore.

Për fat të mirë, plotësimi i dietës sonë me ushqime natyrale, anti-inflamatore është një mënyrë e shkëlqyeshme për të parandaluar inflamacionin dhe për të rivendosur shëndetin tonë të mirë. Futni çajin e gjetheve të mjedrës.

Ndërsa vjen nga e njëjta bimë që na jep ato manaferrat e ëmbla, të shijshme, çaji i gjetheve të mjedrës ka më shumë shije si çaji i zi se sa frutat e kuq. Dhe ndërsa zakonisht reklamohet për rritjen e pjellorisë femërore, zgjidhjen e problemeve menstruale si ngërçet dhe gjakderdhjet e mëdha dhe përmirësimin e kontraktimeve në fazat e mëvonshme të shtatzënisë, pirja e tij mund të jetë e dobishme për një grua të çdo moshe!

Përfitimet e çajit të gjetheve të mjedrës – Çaji i gjetheve të mjedrës është i pasur me disa vitamina kryesore, minerale dhe antioksidantë . Ai përmban sasi të larta të vitaminave B të cilat ndikojnë në nivelet tona të energjisë, funksionin e trurit dhe metabolizmin. Ai gjithashtu mburret me një dozë të madhe të vitaminës C, e cila ndikon në sistemin tonë imunitar dhe na ndihmon të mbajmë lëkurë të shëndetshme, enë të gjakut, kocka dhe kërc.

Për më tepër, kjo pije e fuqishme është e pasur me minerale të rëndësishme si kalium, magnez, fosfor dhe hekur. Kaliumi, i cili konsiderohet si një elektrolit, na ndihmon të mbajmë ekuilibrin e lëngjeve në trup ndërsa promovon shëndet të mirë të zemrës dhe sistemit nervor.

Magnezi, një tjetër elektrolit, është i përfshirë në qindra procese biologjike që ndikojnë në sintezën e proteinave, funksionin e muskujve dhe nervave, kontrollin e sheqerit në gjak dhe rregullimin e presionit të gjakut.

Fosfori na ndihmon të ndërtojmë – dhe të mbajmë – kocka dhe dhëmbë të shëndetshëm. Ndikon gjithashtu në mënyrën se si trupi përdor karbohidratet dhe yndyrnat. Dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishmja, hekuri – në të cilin shumë gra kanë mungesë – ndihmon trupat tanë të bëjnë hemoglobinë, një proteinë në qelizat e gjakut që mbart oksigjen nga mushkëritë në të gjitha pjesët e trupit.

Çaji i gjetheve të mjedrës gjithashtu përmban përbërje bimore antioksiduese të quajtura taninet dhe flavonoidet, të cilat luftojnë dëmtimin oksidativ të qelizave tona që shkaktojnë inflamacion kronik dhe gjendje të tjera të rënda shëndetësore si sëmundja e zemrës, sëmundja autoimune dhe madje edhe kanceri.

Ushqimet që luftojnë inflamacionin janë një pjesë thelbësore e çdo diete për humbje peshe, pasi që inflamacioni bën që kilet të paketohen. Për më tepër, çaji i gjetheve të mjedrës është gjithashtu një diuretik natyral, që do të thotë se ndihmon trupin të heqë qafe natriumin e tepërt përmes urinimit, i cili ka një efekt deflatues në barkun tonë! Bëni vetes një nder këtë verë – krijoni një filxhan të shijshëm të çajit me gjethe mjedre – por gjithmonë flisni me mjekun tuaj më parë.

Categories
Këshilla Lajme

Çaji i gjetheve të fikut, ilaçi që u jep zgjidhje disa problẹmeve shëndetësore

Në mjekësinë tradicionale gjethet e fikut janë përdorur për aftësinë e tyre në rregullimin e sheqerit në gjak dhe nivelit të triglicerideve, një karakteristikë që i bën ato shumë të dobishme për personat që kanë probleme të mbipeshës, díabetit, por edhe bronkítit.

Janë shumë të lehta për t’u siguruar dhe çaji i gjetheve të thata të fikut konsiderohet si forma më e mirë për t’i marrë vlerat e tyre. Ato janë të pasura me vitamina A, B1 dhe B2. Përmbajnë gjithashtu kalcium, hekur, fosfor, mangan, kripëra dhe kalium.

Zíejíni për 15 minuta dhe kullojini. Mund ta bëni më të shijshëm çajin e tyre duke shtuar pak vanilje, kokos, etj. Nëse vu ani nga bronkíti, zieni tre gjethe fiku. Nëse dëshironi, mund ta ëmbëlsoni me pak mjaltë, ndërsa për ulçerën duhet të përtypni dhe të konsumoni dy gjethe të plota fiku në ditë.