Categories
Lajme

Xhenxhefil dhe spec djegës, një kombinim shkencërisht efikas kundër kancerit

Ngrënia e një vakti që përmban spec djegës dhe xhenxhefil mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit, sipas një studimi të botuar në revistën Journal of Agricultural and Food Chemistry .

Shkencëtarët kanë qenë prej kohësh të ndarë në lidhje me aftësinë e kapsaicinës, kimikatit që i bën specat djegës të nxehtë, për të luftuar kancerin. Disa studime të mëparshme kanë treguar se një dietë e pasur me kapsaicinë mund të lidhet me një rrezik më të lartë të kancerit të stomakut. Përkundrazi, edhe shumë studime të tjera kanë treguar se specat djegës dhe kapsaicina ndihmojnë në parandalimin e kësaj sëmundjeje shumë të rëndë. Studimi i ri forcon elementet antikancerogjene, duke zbuluar në veçanti se kombinimi i specit djegës dhe xhenxhefilit është shumë më i fuqishëm se çdo substancë veç e veç.

Hulumtimet e mëparshme kanë treguar se kapsaicina dhe 6-gingerol, kimikati që i jep xhenxhefilit shijen e tij të veçantë lidhen me të njëjtin receptor në qelizat e tumorit. Në studimin e ri, studiuesit morën minj të predispozuar për të zhvilluar kancer të mushkërive dhe i ushqyen me kapsaicin, 6-gingerol ose një kombinim të dy kimikateve. Numri më i madh i tumoreve të mushkërive u vu re te minjtë e ushqyer me kapsaicinë. Një numër më i ulët (50%) u vu re te minjtë e ushqyer vetëm me 6 xhenxhefil. Por vetëm 20% e minjve të ushqyer me të dy përbërësit vazhduan të zhvillonin tumore të mushkërive. Studiuesit shpresojnë të kryejnë studime të mëtejshme se si të dy kimikatet ndërveprojnë kundër kancerit.

Rezultatet e studimeve të mëparshme kanë treguar gjithashtu se përveç parandalimit të kancerit, kapsaicina gjithashtu mund të vrasë drejtpërdrejt qelizat e kancerit p.sh. në rastet e kancerit të prostatës, duke lënë të paprekura qelizat e shëndetshme. Një studim tjetër zbuloi se kapsaicina mund të lidhet me membranat e disa qelizave kancerogjene, duke bërë që ato përfundimisht të humbasin integritetin e tyre dhe të thyhen.

Kjo mund të shpjegojë pjesërisht rezultatet e vëzhguara në studimin e fundit. Nga ana tjetër, vetëm xhenxhefili është treguar gjithashtu se trajton kancerin e gjirit, ndërsa vret qelizat burimore të kancerit që janë përgjegjëse për metastazat dhe pjesën më të madhe të vdekshmërisë nga kanceri. ABCNEWS

Categories
Lajme

A e dini se kanceri i gjirit është i përhapur dhe tek meshkujt? Mësoni detajet

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit. Pavarësisht se tek meshkujt ndodh shumë rrallë, nuk duhen neglizhuar kontrollet, kryesisht pas moshës 60 vjeç. Rreth një për qind e rasteve të reja të kancerit të gjirit në vit, zbulohen te meshkujt. Në spitalin Onkologjik në QSUT diagnostikohen çdo vit deri në 8 persona me këtë sëmundje.

Mjekja onkologe Fatjona Kraja, thotë për ABC se ka disa mënyra ekzaminimi për të zbuluar kancerin. “Diagnostikimi dhe shenjat klinike të kancerit të gjirit si tek femrat dhe tek meshkujt janë njëlloj. Shfaqet klinikisht me një masë në gji, masë që në shumicën e rasteve është e padhimbshme. Me ndryshime lokale në lëkurën e gjirit si skuqje apo enjte dhe në disa raste të rralla mund të kenë mungesën e masës në gji por prani të gjëndrave limfatike të zmadhuara të cilat e bëjnë pacientin që të drejtohet tek mjeku.”

Kanceri i gjirit është më agresiv tek meshkujt. Sipas mjekes një rëndësi shumë të madhe ka stadi se kur zbulohet sëmundja.

Categories
Lajme

Pse disa duhanpirës sëmuren me káncer dhe disa të tjerë jo? E zbulon studimi amerikan

Të gjithë duhanpirësit janë të vetëdijshëm se çdo cigare e ndezur shton rrezikun e kan-cerit të mushkërive, por shumë prej tyre, për fat të mirë, e përjetojnë një pleqëri të vonë. Si është e mundur?

Nga ana tjetër, ka nga ata që vuajnë pas të shkurtër që konsumojnë duhan. Shkencëtarët amerikanë janë interesuar që të kuptojnë se pse është kështu, prandaj kanë kryer një studim që ka gjetur se gjenetika luan një rol të madh.

Kjo do të thotë se ata besojnë se duhanpirësit të cilët jetojnë një kohë të gjatë kanë “gjene të jetës së gjatë” të veçanta të cilat ulin gjasat e zhvillimit të kancerit më shumë 11 për qind. Gjithashtu, në sajë të tyre, qelizat ripërtërihen lehtë edhe shpejtë, plakja dhe efektet e pirjes së duhanit ngadalësohen.

Shifrat e publikuara nga Organizata Botërore e Shëndetësisë tregojnë se, megjithatë, duhani ende vret rreth gjysmën e numrit të përgjithshëm të njerëzve që e përdorin atë.

Categories
Lajme

Kanceri i gjuhës ekziston, këto janë 3 simptomat që s’duhet t’i injoroni

Kanceri i gjuhës, i njohur ndryshe si karcinoma orofaringale, është një ndër llojet e kancerit më të dhimbshëm dhe të vështirë për t’u dalluar sidomos në hapat e parë tij. Sipas statistikave, kanceri i gjuhës prek kryesisht meshkujt, por vitet e fundit janë rritur ndjeshëm edhe numri i femrave që preken nga kanceri i gjuhës dhe ai orofaringal.

Ashtu si çdo sëmundje tjetër, kanceri, në fazën fillestare, manifestohet përmes simptomave që tregojnë se diçka nuk po shkon ashtu siç duhet. Nëse dyshoni se keni kancer në gjuhë, kushtojini rëndësi pesë simptomave të mëposhtme:

1.Plagë në gjuhë: Shfaqja e plagëve, ulcerave ose afteve të dhimbshme në gjuhë është një nga simptomat e para të kancerit të gjuhës dhe atij të orofaringut. Zakonisht këto plagë janë shumë të dhimbshme dhe të bezdisshme të cilat zgjasin për një kohë të gjatë, prandaj bëni mirë t’i kapni në kohë dhe të mos i ngatërroni me herpesat labialë.

2.Njolla në gjuhë: Nëse vini re që në gjuhë ju shfaqen njolla të bardha (leukoplakia) ose të kuqe (eritroplakia) të cilat zgjasin më shumë se dy javë konsultoheni menjëherë me mjekun tuaj, për të kuptuar se çfarë është.

3.Gjurma gjaku në gjuhë: Shumë njerëz vënë re njolla gjaku në gjaku në gjuhë dhe mendojnë se ndodh për shkak të gjakderdhjes të mishrave të dhëmbëve, por nuk është ky rasti. Pastroni gjuhën pas ngrënies ose larjes së dhëmbëve me një garzë pambuku që të kuptoni nga vjen gjaku dhe kontaktoni mjekun tuaj.

Categories
Shëndeti

Shega, një frut që ndihmon për parandalimin e kan-cerit të gjirit?

Shegët janë fruta të shijshme që janë perfekte si në vetvete ashtu edhe në sallata, në tasa me mjaltë dhe shumë më tepër. Por përveçse t’i jepni një shije shumë të nevojshme çdo vakti, a e dini se përfshirja e shegëve në dietën tuaj gjithashtu mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit të gjirit? Sipas hulumtimit të botuar në Cancer Prevention Research, shegët përmbajnë komponime të veçanta të quajtura fitokimike anti-aromatase që shtypin prodhimin e estrogjenit që shkakton kancer në trup.

Në thelb, një enzimë e quajtur aromataza konverton një hormon të quajtur androgjen në estrogjen, dhe studimet e mëparshme kanë treguar se gjatë atij procesi, disa qeliza mund të fillojnë të kthehen në kancer ose të formojnë tumore kanceroze. Shegët, të cilat janë të larta në antioksidantë që vrasin kancerin, e ndalojnë këtë enzimë aromatase të fillojë atë cikël të rrezikshëm.

Shegët janë fruta të shijshme që janë perfekte si në vetvete ashtu edhe në sallata, në tasa me mjaltë dhe shumë më tepër. Por përveçse t’i jepni një shije shumë të nevojshme çdo vakti, a e dini se përfshirja e shegëve në dietën tuaj gjithashtu mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit të gjirit?

Sipas hulumtimit të botuar në Cancer Prevention Research, shegët përmbajnë komponime të veçanta të quajtura fitokimike anti-aromatase që shtypin prodhimin e estrogjenit që shkakton kan-cer në trup.

Në thelb, një enzimë e quajtur aromataza konverton një hormon të quajtur androgjen në estrogjen, dhe studimet e mëparshme kanë treguar se gjatë atij procesi, disa qeliza mund të fillojnë të kthehen në kancer ose të formojnë tumore kanceroze. Shegët, të cilat janë të larta në antioksidantë që vrasin kancerin, e ndalojnë këtë enzimë aromatase të fillojë atë cikël të rrezikshëm.

Studiuesit u befasuan nga gjetjet dhe besojnë se shega mund të luajë një rol të rëndësishëm në parandalimin e kancerit të gjirit. “Ne kemi gjetur më parë fruta të tjera, të tilla si rrushi, të jenë të afta për të penguar aromatazën. Por fitokimikatet në shegë dhe në rrush janë të ndryshme”, shpjegoi Shiuan Chen, një bashkautor në studim.

Ka shumë arsye të tjera shëndetësore për të përfshirë shegët në dietën tuaj gjithashtu. Ato jo vetëm që tregojnë se zvogëlojnë inflamacionin dhe përmirësojnë bojën e nyjave, por gjithashtu mund të ulin kolesterolin “e keq” dhe të parandalojnë humbjen e kujtesës të lidhur me moshën.

Categories
Shëndeti

Si të ulni rrezikun ndaj kancerit, dieta, ushtrimet dhe çfarë duhet të eliminoni

Udhëzimet e reja nga Shoqata Amerikane e Kancerit inkurajojnë njerëzit të ushtrojnë më shumë në javë për të zvogëluar rrezikun e tyre nga kanceri. Ata gjithashtu inkurajojnë njerëzit që të zvogëlojnë shumë sasinë e mishit të kuq në dietën e tyre dhe të hanë më shumë fruta dhe perime të freskta.

Udhëzimet gjithashtu i nxisin njerëzit të kufizojnë rreptësisht alkoolin. Ekspertët thonë se udhëzimet janë këshilla të mira, por ata vërejnë se ekzistojnë pengesa që e bëjnë të vështirë për disa njerëz që të miratojnë këto ndryshime në stilin e jetës.

Rekomandimet përfshijnë hulumtimin më të fundit mbi dietën dhe aktivitetin fizik, si dhe ndryshimet në sisitemin ku duhet zvogëluar pengesat për jetën e shëndetshme. Përditësimi përqendrohet në rritjen e aktivitetit fizik dhe zhvillimin e modeleve të shëndetshme të ushqimit në çdo moshë.

Këtu janë disa nga rekomandimet: Të rriturit duhet të përfshihen në aktivitet fizik prej 150 deri në 300 minuta me intensitet të moderuar ose 75 deri në 150 minuta me intensitet të lartë në javë.

Arritja ose tejkalimi i kufirit të sipërm prej 300 minutash është optimale. Më së miri është të mos pini alkool. Njerëzit që zgjedhin të pinë alkool duhet të kufizojnë konsumin e tyre në jo më shumë se një pije në ditë për gratë dhe dy pije në ditë për burrat.

Ndiqni një model ushqimi të shëndetshëm në të gjitha moshat. Një model ushqimit të shëndetshëm përfshin ushqime që janë të pasura me lëndë ushqyese në sasi që ndihmojnë në arritjen dhe ruajtjen e një peshe të shëndetshme të trupit, një larmi perimesh të freskëta dhe bishtajore të pasura me fibra (fasule dhe bizele), fruta të tëra me një larmi ngjyrash, dhe kokrra të tëra.

Një model i shëndetshëm i të ngrënit kufizon ose nuk përfshin mish të kuq dhe të përpunuar, pije të ëmbëlsuara me sheqer, ushqime shumë të përpunuara dhe produkte kokërr të rafinuara.

Shoqata Amerikane e Kancerit këshillon organizatat publike, private dhe komunitare që të punojnë në bashkëpunim në nivel kombëtar, shtetëror dhe lokal për të zhvilluar, mbrojtur dhe zbatuar politikat dhe ndryshimet mjedisore.

Ata thonë se këto ndryshime duhet të përfshijnë rritjen e aksesit ndaj ushqimeve të përballueshme, si dhe ofrimin e mundësive të sigurta, të këndshme dhe të arritshme për aktivitet fizik, dhe kufizimin e alkoolit për të gjithë individët.

Rekomandimet e mëparshme sugjeruan gjithashtu një dietë me më shumë ushqime bimore, dhe ushqime dhe pije në sasi që ndihmojnë në arritjen dhe ruajtjen e një peshe të shëndetshme, dhe të hani të paktën 2.5 gota perime dhe fruta çdo ditë, ndërsa zgjidhni kokrra të plota.

 

Categories
Lajme

Kánceri i prostatës dhe karrota, cila është lidhja ndërmjet tyre

Kanceri i prostatës është kanceri i dytë më i zakonshëm pas kancerit të lëkurës. Sipas studimeve të Shoqërisë Amerikane të Kancerit, një në shtatë burra do të zhvillojë kancer të prostatës në një moment të jetës së tyre dhe 11% e të infektuarve do të vdesin prej tij. Këto përqindje kërkojnë kërkime të gjera mbi këtë kancer.

Një studim i fundit i kryer në Universitetin Zhejiang në Kinë analizoi rezultatet e dhjetë studimeve dhe nxori në pah efektet e rëndësishme të karotave kundër kancerit të prostatës. Të dhënat e analizuara treguan se frekuenca e marrjes së karotës është shumë e rëndësishme. Ata zbuluan se burrat që hanin karrota të paktën 3 herë në javë kishin një rrezik prej 18% të zvogëluar të zhvillimit të sëmundjes.

Shumë nga përfitimet shëndetësore të lidhura me karotat i atribuohen karotenoideve që përmban. Dy nga këta përbërës të fuqishëm, β-karoteni dhe likopeni, kanë veti kundër kancerit.

Studiuesit i thanë Daily Mail, e cila publikoi rezultatet e studimit: “Ne gjetëm një rrezik të reduktuar ndjeshëm të zhvillimit të sëmundjes që lidhet me marrjen e madhe të karotave. Ekzistojnë disa mekanizma që mund të shpjegojnë lidhjen midis konsumimit të karotës dhe zvogëlimit të këtij rreziku, por kërkime më të synuara do të nevojiten për të konfirmuar gjetjet tona”.

Nga ana tjetër, Dr. Korniza Iain e Kancerit të Prostatës në Mbretërinë e Bashkuar thotë se hulumtimi nuk krijon një lidhje shkak-pasojë midis marrjes së karotës dhe zvogëlimit të rrezikut, pasi ka shumë perime që ofrojnë të njëjtat përfitime dhe nuk mund të themi se kjo perime është më e mirë se të tjerat. Në çdo rast, një dietë e pasur me perime, përfshirë karotat, siguron përfitime të konsiderueshme në parandalimin e kancerit.

Categories
Lajme

Shkenca gëzon njerëzimin: një sensor për diagnostikimin e kancerit?

Hulumtuesit në Institutin e Teknologjisë në Massachusetts (MIT) kanë krijuar një mjet diagnostikues të nanogrimcave që mund të zbulojë qelizat e kancerit në urinë, një zbulim i madh për diagnostikimin e kancerit.

Zhvillimi i një mjeti për zbulimin e kancerit i cili mund të përdoret si një test i thjeshtë urine shënon një përparim në diagnostikimin e kancerit. Onkologët zakonisht përdorin teknika të imazhit si skanimet CT, mamografitë dhe kolonoskopia për të zbuluar sëmundjen. Sipas studiuesve, mjeti nanogrimcë, i aprovuar për përdorim te njerëzit, mund të përfshihet në testet rutinë të urinës për të kontrolluar gjurmët e qelizave të kancerit.

Mjeti do të funksionojë i kombinuar me një përbërës radioaktiv të quajtur “bakër-64” që zakonisht gëlltitet, thithet ose injektohet dhe që zbulon qelizat kanceroze dhe gjurmon rrugën drejt burimit të tyre.

Instituti i shkencës dhe teknologjisë me famë botërore tha se nanogrimca në parim mund të përdoret për të zbuluar kancerin kudo në trup – përfshirë tumoret që janë përhapur nga vendndodhja e tyre kryesore, një proces i njohur si metastazë.

“Ky është një sensor vërtet i gjerë që synon t’i përgjigjet tumoreve primare dhe metastazave të tyre. Mund të shkaktojë një sinjal urinar dhe gjithashtu të na lejojë të përfytyrojmë se ku janë tumoret.” – thanë studiuesit.

Për shkak të madhësisë së tyre, nanogrimcat sillen ndryshe nga materialet më të mëdha përsa i përket mënyrës se si thithin energji dhe reagojnë me kimikatet. Kjo do të thotë se shpesh kanë luajtur një rol vendimtar në zbulimet shkencore që nuk mund të ishin bërë pa përdorimin e tyre.

Categories
Këshilla

Si të dallojmë simptomat e káncerit të gjirit kur shohim veten në pasqyrë

Para se të filloni të mendoni për shenjat dhe simptomat e kancerit të gjirit, është e rëndësishme të njihni gjoksin tuaj dhe si duket apo ndjehet ai zakonisht. Në këtë mënyrë, mund të vëreni çdo ndryshim dhe ta raportoni shpejt te doktori. Gjinjtë e çdo gruaje janë të ndryshëm në madhësi, formë dhe konsistencë, dhe është normale që njëri gji të jetë më i madh se tjetri.

Gjinjtë tuaj mund të ndjehen të ndryshëm në periudha të ndryshme të muajit për shkak të ciklit tuaj menstrual. Në mënyrë të ngjashme, pas menopauzës, gjinjtë e disa grave mund të ndjehen më të butë dhe më pak të fortë.

Si ta ekzaminoj gjoksin tim? Kur bëhet fjalë për të kontrolluar gjinjtë tuaj për ndonjë gjë të pazakontë, mund të jetë e dobishme të qëndroni para një pasqyre. Së pari, ekzaminoni gjinjtë tuaj për çdo ndryshim vizual dhe shikoni me krahët e ulur dhe të ngritur. Pastaj, ju duhet të vazhdoni të ndjeni secilin gji, duke kontrolluar kudo që ka inde, duke përfshirë pjesën nën sqetull dhe deri te klavikula.

Çfarë duhet të kërkoj? Përveç gjetjes së një gunge të dukshme, kanceri i gjirit mund të ketë një numër simptomash të ndryshme që mund t’i shihni si më poshtë:

-një ndryshim në madhësi ose formën e gjirit tuaj -një ndryshim në pamjen ose ndjenjën e lëkurës tuaj, siç është puçrra ose zbehja -një zonë e re trashësie ose gunge në njërin gji ose në sqetull, që është e ndryshme nga e njëjta zonë në anën tjetër

-shkarkesë nga thithka që nuk është qumësht -gjakderdhje nga thithka juaj -një zonë e lagësht dhe e kuqe në thithkën tuaj që nuk shërohet lehtë -çdo ndryshim në pozicionin e thithkave, një skuqje në ose rreth thithkës tuaj

-çdo shqetësim ose dhimbje në një gji, veçanërisht nëse është një dhimbje e re dhe nuk largohet (megjithëse dhimbja është vetëm një simptomë e kancerit të gjirit në raste të rralla).

Categories
Këshilla

Ushqimet që ulin mundësinë e shfaqjes së kàncèrit

Sipas një studimi të botuar në revistën Natural Medicine, arrat në përgjithësi hyjnë në kategorinë e ushqimeve të shoqëruara me një rrezik të zvogëluar të zhvillimit të sëmundjeve kronike të tilla si kàncèri.

Ky është zbulimi më themelor i këtij studimi që monitoroi zakonet e ngrënies së 7.216 njerëzve. Studimi tregoi se konsumi i arrave shoqërohej me një rrezik të reduktuar ndjeshëm të vdèkshmèrisë nga të gjitha shkaqet.

Krahasuar me jo-konsumatorët, njerëzit që konsumuan më shumë se tre porcione arra në javë kishin një rrezik 39% më të ulët të vdèkshmërisè.

“Një efekt i ngjashëm mbrojtës është vërejtur kundër vdekshmërisë kardiovaskulare dhe kancerit. Rezultatet e këtij studimi tregojnë efektin e ngrënies së arrave në të gjitha rezultatet tona ”, përfundojnë studiuesit.