Categories
Receta

Lazanja me kungull, receta perfekte për sezonin e vjeshtës

Përbërësit: gjizë, spinaq i ngrirë, mocarela, 1/8 lugë çaji arrëmyshk, 4 lugë çaji djathë pecorino, 1 paketë pure kungulli, 8 peta lazanje, 1/2 filxhan krem Fraiche, ujë, kripë, piper.

Ngrohni furrën në 220 gradë. Në një blender hidhni gjizën dhe spinaqin derisa të formohet masë kremoze. Transferoni në një tas dhe shtoni 1/2 filxhan mocarela, 2 lugë pecorino, arrëmyshk, 1/2 lugë çaji kripë dhe piper 1/4 lugë çaji.

Përhapni 1/2 filxhan kungull në pjesën e poshtme të një tave pjekje katrore. Hidhni 2 peta lazanje dhe shtoni sipër kungullin. Hidhni një petë tjetër dhe shtoni gjizë. Përseriteni procesin dy herë.

Vendosni 2 peta të mbetura në krye. Në një tas të vogël, kombinoni kremin frache dhe ujë dhe përhapeni sipër petës. Hidhni një sasi të vogël me 1/4 filxhan mocarela dhe 2 lugë pecorino. Mbulojini fort me një copë letre metalike (për të parandaluar fërkimin) dhe piqni për 15 minuta.

Categories
Receta

Receta e ditës: Përdorni kungujt e sezonit për një lazanjë të shijshme

Përbërësit: 1 lugë vaj ulliri ekstra i virgjer, 1 qepë të madhe, e copëtuar, 1 lugë çaji spec djegës, 1 kuti koncentrat viçi, 2 filxhanë djathë Monterey Jack, 3 kunguj jeshilë të mëdhenj,, të prera hollë, 1/2 filxhan salcë kosi, 1/3 filxhan salcë, 2 filxhanë djathë çedar, 1 vezë, 1 lugë çaji qimnon, 3/4 filxhan gjizë, kripë , Piper i zi, majdanoz i freskët, për garniturë.

Ngroheni furrën në 350ºC. Në një tigan të madh mbi ngrohjen mesatare, hidhni vajin të ngrohet. Shtoni qepët dhe gatuajeni deri sa të zbutet 5 minuta. Shtoni qimnon, spec djegës, kripë dhe piper. Shtoni koncentrat viçi dhe gatuajeni deri sa nuk është më rozë, 8 minuta.

Në një tas të vogël, hidhni së bashku gjizë, salcë kosi dhe vezë. Shtoni kripë dhe piper. Në një pjatë të madhe pjekje ose tavë, përhapni një shtresë të hollë salce. Shtroni sipër një shtresë me kungull të njomë, përzierjen me salcë kosi, koncentrat viçi, çedar dhe Monterey Jack.

Përsëriteni derisa të përdoren të gjithë përbërësit, duke përfunduar me një petë kungulli të njomë. Piqeni derisa petët janë zbutur dhe djathi është bërë flluska, 25 minuta. Sipër hidhni salcë kosi dhe majdanoz dhe shërbejeni. (NEPS)

Categories
Receta

Lazanja me salcë, djathë dhe spinaq – Shumë e thjeshtë për t’u gatuar

Përbërësit: 1/2 petë lazanje, 1/2 qepë të madhe, 3 karafil hudher, kripë, piper i zi, 1/2 lugë çaji piper i kuq, spinaq i fresket, 1 lugë çaji tul limoni, 2 filxhanë gjizë, 1 vezë e madhe, 1 filxhan djathë parmixhano, 1 filxhan salcë, marinara, 2 filxhanë mocarela

UDHËZIMET: Ngroheni furrën në 350º. Vini një tenxhere të madhe me ujë të kripur të vlojë dhe fusni lazanjat të ziejnë. Kullojini dhe vini në zjarr një tigan me vaj. Shtoni qepë, hudhër, kripë, piper, dhe spec të kuq. Përzijini mirë dhe shtoni spinaqin.

Shtoni limonin dhe hiqeni nga nxehtësia. Lereni tiganin menjane. Në një tas të madh hidhni së bashku ricotta, vezë, dhe 1/2 filxhan djathë parmixhano. Shtoni kripë dhe piper dhe përziejeni përhapjen e ricottave në çdo cep të lazanjes.

Shtroni sipër salcën marinara dhe spinaqin e gatuar, pastajhidhni mocarela dhe mbështilleni fort. Në një tavë pjekje të thellë, hidhni një shtresë marinara dhe shtoni shtoni lazanjën e mbështjellë. Sipër hidhni salcë, mocarela dhe djathin parmixhano. Piqeni deri sa përbërësit të shkrijnë, rreth 20 minuta. Lereni ë ftohet dhe dekorojeni me majdanoz për ta shërbyer. (NEPSI)