Categories
Receta

Receta: Tavë levreku, sfidoni veten në kuzhinë

Tave peshku, mund ta beni me cdo lloj peshku qe deshironi ne kete rast kemi zgjedhur levrekun. Perberesit: Levrek (1 kg), 6 karota, 1 qepë të vogël, 30 g arra pishe.

1 kopër, 4 -5 thelbinj hudhër, vaj ulliri, 3 limona, 2 tufa kopër, kripë, 80 g ullinj, 60 ml verë të bardhë. Mos u trembni nga ushqimet e shumta, pasi shija ja vlen.

Pergatitja – Zgjidhni një levrek të freskët dhe pastrojeni mirë. Vendosni në një tavë të madhe peshkun dhe marinojeni me kripë, vaj ulliri dhe limon.

Shtoni karota të prera në vija, qepë dhe kopër. Shtoni gjithashtu ullinj, arra pishe dhe limon. Rregulloni tavën me kripë dhe piper, vaj ulliri, kopër dhe limon. Piqni në 200 gradë për rreth 30 minuta.