Categories
Lajme

Molla, fruti tipik i vjeshtës është shumë më i dobishëm nga sa mendoni

Fruti më themelor i vjeshtës dhe dimrit, molla, konfirmon me vetitë e saj të vlefshme thënien se “një mollë në ditë, doktori e bën këtë”.

Highlyshtë shumë ushqyese, pasi përmban shumë fibra, është e pasur me vitamina dhe minerale. Përmban kalcium, fosfor, hekur, kalium, vitaminë C, vitaminë A, acid folik, biotinë dhe acid malik. Fibra e patretshme ndihmon në përmirësimin e funksionit të zorrëve dhe është treguar se ndihmon në parandalimin e kancerit të zorrës së trashë dhe zvogëlimin e kapsllëkut. Sa i përket fibrave të tretshme, duket se zvogëlon nivelet e kolesterolit “të keq” në gjak. Molla ndihmon në tretjen e ushqimit si dhe në djegien e yndyrës.

Të kesh shumë pak kalori e ndihmon trupin të qëndrojë i shëndetshëm. Është mirë të konsumohet pas një vakt, sepse ka lëndë ushqyese të vlefshme që ndihmojnë në metabolizmin dhe tretjen më të shpejtë, mund të mbrojë kundër sëmundjes së Alzheimerit.

Hulumtimet nga universitetet e Nju Jorkut dhe Masaçusetsit kanë zbuluar se kuarcetina (kuercetina ose kuercetina), e cila është e bollshme në mollë, ka një efekt të fortë antioksidues në qelizat e trurit dhe është shumë më e fortë se ajo e vitaminës C, duke arritur në përfundimin se ngrënia e lëkurës së freskët mollët mund të jenë një nga opsionet më të mira dietike për parandalimin e sëmundjeve.

Kjo substancë gjithashtu duket se ka veti mbrojtëse kundër sëmundjeve kardiovaskulare. Hulumtime të tjera nga Finlanda tregojnë një lidhje midis konsumimit të rregullt të mollëve dhe një rreziku të zvogëluar të kancerit të mushkërive. Studime të shumta kanë treguar se ngrënia e një mollë lidhet me një rrezik të zvogëluar të astmës. Ashtu si përfitimet kundër kancerit të mollëve, përfitimet kundër astmës janë përfundimisht të lidhura me lëndët ushqyese antioksiduese dhe anti-inflamatore që gjenden në mollë.

Parandalon kariesin, pasi ka veti antiseptike që mund të vrasin deri në 80% të baktereve që gjenden në zgavrën me gojë. Molla gjithashtu ndihmon në zbardhjen e dhëmbëve. Ndihmon gjithashtu në luftimin e degjenerimit makular. Së fundi, studimet e kafshëve kanë treguar se lëvozhga e mollës përmban një polifenol unik, Phloridzin, i cili ndihmon në parandalimin e humbjes së kockave.

Categories
Këshilla

Fruti që ndikon tek astma dhe ul diabetin në trup

Përveç shijes së mrekullueshme, mollët ofrojnë një sërë përfitimesh shëndetësore, duke përfshirë dhe uljen e rrezi kut të sëmu ndjeve të zemrës.

Zvogëlon rrez ikun e sëmu ndjeve të zemrës – Mollët janë lidhur me një rrezik më të ulët të sëmu ndjeve të zemrës. Ata përmbajnë fibra të tretshme, që ndihmojnë në uljen e niveleve të kolesterolit në gjak.

Përmbajnë gjithashtu polifenole të cilat kanë efekte antioksiduese dhe gjenden kryesisht në lëkurë. Një studim tregoi se mollët ulin rrez ikun e goditjes në tru me 9 përqind.

Zvogëlon rrez ikun e diabetit. – Disa studime kanë treguar se konsumi i mollësve lidhet me një rre zik më të ulët të diabetit të tipit 2. Është e mundur që polifenolet e pranishme në mollë parandalojnë shkatë rrimin e indeve në qelizat beta të pankreasit, të cilat prodhojnë insulinë dhe shpesh shkaktojnë dëme te njerëzit me diabet të tipit 2.

Ul rrezi kun e astmës – Ky frut, i pasur me antioksidantë, mund të mbrojë mushkëritë nga dëm timi oksidativ. Një studim me më shumë se 68 mijë pjesëmarrës tregoi se ato që konsumuan më shumë mollë kishin një rre zik më të ulët të astmës.

Categories
Këshilla Shëndeti

A mund të konsumohen frutat me stomakun bosh? Disa prej tyre po (lista)

Konsumimi i frutave në mëngjes është mënyra më e mirë për ta nisur ditën. Një gjë e tillë do t’ju ndihmojë të keni një mendje të kthjellët, por edhe të humbisni në peshë dhe të keni një sistem tretës në formë të shkëlqyer.

Frutat janë të pasur me vitamina dhe minerale tepër të nevojshme për organizmin. Përthithja maksimale e këtyre ushqyesve është e gjitha në varësi të kohës së ngrënies së frutave. Të dhënat shkencore tregojnë se ngrënia e frutave me stomak bosh luan një rol madhor në detoksifikimin e sistemit, të qenit energjikë dhe për rënien në peshë.

Çfarë ndodh nëse hani fruta mbas buke? Fruti duhet të jetë ushqimi më i rëndësishëm për njeriun. Nëse ju keni ngrënë ushqim bashkë me dy feta bukë dhe më pas hani fruta, nuk do të merrni vlerat ushqimore të tyre.

Fruti nuk arrin dot në stomak në kohë, sepse pengohet nga ushqimi që keni konsumuar më parë. Kësisoj, si buka ashtu edhe frutat fermentohen në stomak dhe transformohen në acid. Në momentin që fruti bie në kontakt me ushqimin dhe lëngjet tretëse në stomak, e gjithë masa ushqimore prishet.

Nëse frutat i hani në mëngjes dhe esëll, do të përfitoni më shumë dhe direkt prej tyre. Frutat që mund të hani esëll dhe me mund të merrni vlerat prej tyre:

Kivi – Kivi është një burim i shkëlqyer magnezi, kaliumi, vitamine E dhe fibër. Ai përmban dyfishin e vitaminës C në krahasim me portokallin.

Molla – Molla mund të përmbajë më pak vitaminë C, por ajo ka shumë antioksidantë dhe flavonoidë që përmirësojnë aktivitetin e vitaminës C.

Luleshtrydhet – Luleshtrydhet janë një frut mbrojtës për organizmin. Ato përmbajnë sasi të jashtëzakonshme të antioksidantëve që mbrojnë organizmin nga tumoret, bllokimi i enëve të gjakut dhe radikalet e lira.

Portokalli – Sipas të dhënave te AgroËeb.org, ngrënia e dy deri në katër portokalleve në ditë mban bakteret larg, ul kolesterolin, parandalon formimin e gurëve në veshka.

Fiqtë – Kur konsumohen në mëngjes, fiqtë qetësojnë organizmin, japin energji dhe ofrojnë vetëm ëmbëlsi natyrale, lehtësisht të përthithshme nga trupi i njeriut. Konsumimi i fiqve në mëngjes shërben edhe si rregullues dhe stabilizues i presionit të gjakut për aktivitetin e ditës në vijim.

Shalqini – Fruti që shuan etjen më shumë se cdo frut tjetër. Shalqini përbëhet nga 92% ujë dhe është i dobishëm për sistemin imunitar. Ky frut përmban gjithashtu edhe antioksidantë të dobishëm, vitaminë C dhe kalium. Shumë persona e preferojnë shalqinin të shoqëruar me djathë për më shumë shije

Categories
Këshilla

Mollët ndikojnë te kàncèri, ja pse e them diçka të tillë

Molla është një nga frutat më të shëndetshëm dhe kurues në të gjithë botën. Ajo kultivohet në të gjitha kontinentet dhe është përdorur si një frut kurativ që në kohërat më të lashta.

Molla ka vetitë e një antibiotiku dhe është e pasur me vitamina, acide organike dhe lëndë të tjera mjaft të nëvojshme për trupin e njeriut. Këto veti e bëjnë atë mjaft të vlefshme për largimin e lodhjes trupore, zgjatjes së trupit të fëmijëve, zhvillimin e kockave dhe dhëmbëve, uljen e kolesterinës në gjak, përmirësimin e qarkullimit të gjakut, për sëmu ndjet e zemrës etj.

Një studim i fundit i realizuar nga Instituti i Shkencave të Ushqimit të Këshillit Kombëtar të hulumtimit (Isa-CNR) në bashkëpunim me Departamentin e Kimisë dhe Biologjisë në Universitetin e Salernos ka dalë në përfundimin se molla ndihmon për të luftuar kan cerin.

Sipas raportit të dalë nga ky studim, molla përmban antioksidantë të dobishëm për shëndetin, të cilët veprojnë në qelizat e sëmura. Grupi kërkimor ka propozuar hulumtime të mëtejshme duke qenë se mund të ekzistojë mundësia që një mollë të ketë efekte edhe parandaluese.

 

Categories
Lajme

Për një bark të sheshtë sugjerohen 5 fruta super efikase, koha për veprim!

Dëshironi të keni një bark të sheshtë, por nuk keni arritur ende? A është koha të hedhim një vështrim në dietën tuaj? Ju e dini mirë, besoj, se frutat kontribuojnë në djegien e dhjamit në këtë zonë, por edhe në tretjen më të mirë. Zakonisht, fryrja e barkut është rezultat i një zorre nervoze ose ndonjë sëmundjeje të ngjashme.

Më poshtë gjeni frutat që ju ndihmojnë të keni një bark të sheshtë:

Mollë – Në lëkurën e mollës është një substancë, acid ursolik, i cili ndihmon në djegien e dhjamit dhe përshpejton humbjen e peshës. Kontribuon gjithashtu në funksionimin e duhur të trupit dhe detoksifikimin e tij.

Ananasi – Falë bromelainës që përmban, përmirëson tretjen dhe shëndetin e sistemit të tretjes. Shpesh fryrja e barkut është për shkak të funksionit të dobët të tretjes.

Manaferrat – Është zbuluar se zvogëlon depozitimin e dhjamit në bark. Do t’i gjeni të ngrira ose të thara. Një zgjidhje shumë e mirë është t’i vendosni në smoothie dhe t’i merrni me vete në termus.

Fiq – I përshtatshëm për funksionimin e duhur të zorrëve. Kapsllëku është një fenomen i zakonshëm me ndryshimin e mjedisit gjatë pushimeve, kështu që një fik, idealisht në mëngjes, do të japë një zgjidhje për problemin tuaj.

Avokado – Yndyrnat e mira janë zbuluar se ndihmojnë në djegien e dhjamit brenda abdominales dhe aktivizojnë metabolizmin. Një përzjerje me avokado ose një avokado e thjeshtë mund të jetë vakto i përsosur dhe ushqyes për pushimet.

Banane – Kaliumi që përmban ndihmon ndjeshëm në mbajtjen e lëngjeve. Por një informacion tjetër i dobishëm është se bananet janë fruti i duhur për ju që vuani nga një zorrë e irrituar dhe shpesh ju fryhet barku.

Categories
Këshilla

Një mollë në ditë mban larg doktorin, por përse thuhet kështu?!

Të shijshme, plot lëng dhe të ëmbla janë mbiemrat që përdoren për të përshkruar mollët. Janë padyshim dhe një nga “snack-et” e preferuar për udhëtime të shkurtra apo të gjata. Mollët janë jashtëzakonisht të gjithanshme.

Përpos niveleve të larta të vitaminës C, mollët gjithashtu sigurojnë vitaminë A si një antioksidant të fuqishëm për të ndihmuar në rezistimin ndaj infeksionit dhe eliminimin e radikalëve të lirë që shkaktojnë inflamacion.

Ato gjithashtu përmbajnë një sasi të konsiderueshme të fibrave, të cilat mund të ndihmojnë në parandalimin e absorbimit të kolesterolit LDL (të keq). Mollët janë një burim i mirë i vitaminave komplekse B, si riboflavina (vitamina B2), tiamina (vitamina B1) dhe piridoksina (vitamina B6), të cilat së bashku lëshojnë fuqinë enzimatike për të mbështetur metabolizmin dhe funksionet e tjera jetësore brenda trupit.

Minerale të tjera në mollë përfshijnë hekur, bakër, zink, fosfor, kalcium dhe kalium, të cilat janë komponentë të rëndësishëm për të ndihmuar në kontrollimin e rrahjeve të zemrës dhe presionin e gjakut. Janë të gjitha këto arsye por dhe më shumë, që bëjnë që molla të quhet “një super ushqim”.

Kujdes: Mollët janë një nga ushqimet që ndoten më së shumti nga pesticidet kështu që më mirë të blihen organike. Të paktën një studim tregon se flavonoidet dhe nitratet në mollë mund të mbrojnë nga sëmundjet kardiovaskulare duke ulur presionin e gjakut, si dhe duke përmirësuar funksionin endotelial për të rregulluar rrjedhjen e gjakut.

Flavonoidet janë një nga “phytochemicals” më të rëndësishëm që gjenden në mënyrë natyrale në fruta, perime, dhe bimë të ngrënshme. Studimet gjithashtu tregojnë një lidhje midis konsumit të mollës dhe një rreziku të reduktuar të kancereve të caktuara, veçanërisht të kancerit kolorektal, për shkak të përmbajtjes së lartë të flavonoideve që clirojnë aktivitetin antioksidues.

Molla rezulton se përmban më shumë antioksidantë se çdo ushqim tjetër. Interesante gjithashtu, është gjetja se asnjë frut tjetër nuk është i lidhur me ndryshimin e rreziqeve të kan cerit kolorektal: “Sa më i lartë konsumi, aq më i madh është ndikimi.”

Categories
Këshilla

Mollët kanë vlera të jashtëzakonshme shëndetësore! Po bëni gafë nëse nuk i hani

Mollët janë një nga frutat më të njohura – dhe për një arsye të mirë. Ata janë një frut jashtëzakonisht i shëndetshëm me shumë përfitime të mbështetura nga kërkimi. Këtu janë 10 përfitimet mbresëlënëse shëndetësore të mollëve.

Mollët janë të pasura me vlera ushqyese– Një mollë mesatare – me një diametër prej rreth 7.6 centimetra është e barabartë me 1500 kalori, ndërkohë që gjatë ditës rekomandohen 2.000 kalori me fruta. Mollët janë një burim i mirë i fibrave dhe vitaminës C. Ato gjithashtu përmbajnë polifenole, të cilat mund të kenë përfitime të shumta shëndetësore.

Mollët janë të mira për humbjen e peshës – Mollët kanë shumë fibra dhe ujë – dy cilësi që i bëjnë ato ushqime të pëlqyera për dietën. Në një studim, njerëzit që hëngrën feta molle para një vakt ndiheshin më të ngopur sesa ata që konsumuan salcë molle, lëng molle ose pa produkte molle.  Mollët mund të ndihmojnë në humbjen e peshës në disa mënyra. Ata gjithashtu janë veçanërisht të pasura për shkak të përmbajtjes së tyre të lartë të fibrave.

Mollët ndikojnë te zemrën juaj –  Mollët ndikojnë te ulja e rrezikut të problemeve me zemrën. Mollët përmbajnë fibra të tretshme – lloji që mund të ndihmojë në uljen e niveleve të kolesterolit në gjak. Ato gjithashtu përmbajnë polifenole, të cilat kanë efekte antioksiduese. Shumë prej tyre janë të përqendruara në lëvore. Një nga këto polifenole është flavonoid epicatechin, i cili mund të ulë presionin e gjakut.

Ndikojnë te diabeti – Ngrënia e mollëve ull rrezikun e diabetit të tipit 2. Kjo është ndoshta për shkak të përmbajtjes së tyre antioksiduese të polifenolit.

Ndikojnë te shëndeti i zorrëve–  Mollët përmbajnë pektinë, një lloj fibra që vepron si prebiotik. Kjo do të thotë se ndikojnë drejtpërdrejtë në shëndetin e zorrëve tuaja.

Categories
Këshilla

Receta: Pija e shijshme dhe e shëndetshme, mollë, banane dhe portokall

Problemet me peshën dhe mbipeshën janë një çështje që ka të bëjë jo vetëm me modën dhe paraqitjen fizike por kryesisht me shëndetin. Mbipesha është sot një nga pandemitë më të rrezikshme kryesisht për shkak të konsumit të lartë të ushqimeve të përpunuara por edhe faktorëve të tjerë siç është stresi, hormonet, e të tjerë.

Dobësimi kërkon sakrifica dhe ndryshime në regjimin ushqimor. Kjo mund të tingëllojë si diçka shumë e vështirë sepse truri është i mësuar me rutinën dhe ushqimet që sado të pashëndetshme të jenë, nxisin prodhimin e serotoninës, hormonit që na bën të ndihemi mirë.

Hapi i parë në betejën e rëndësishme për rënien nga pesha është të jeni të ndërgjegjshëm për sfidat, ushqimet që duhen shmangur dhe ato që ju vijnë në ndihmë. Ndër këto të fundit mund të përmendim frutat si molla, agrumet dhe bananja të cilat janë aleate të vyera të shëndetit dhe organizmit.

Banane, mollë, portokall, lëngu që ju nevojitet kundër mbipeshës – Pija e mëposhtme ofron një mariadë ushqyesish të cilët jo vetëm që furnizojnë organizmin me atë që ka nevojë por edhe stimulojnë djegien e yndyrnave të tepërta në trup.

Bananet janë një frut i shkëlqyer kundër mbipeshës sepse janë të pasura me fibër, vitamina dhe minerale. Ato të ngopin shpejt por kanë edhe një indeks të ulët glicemie dhe për rrjedhojë ndihmojnë në uljen e nivelit të sheqerit në gjak.

Përbërësit: 1 banane, 1 portokall, 1 mollë, 1 lugë gjelle lëng të freskët limoni, Treçerek gote ujë. Përgatitja: Hidhini të gjithë përbërësit në një mikser deri sa të përftoni një lëng të trashë pa kokrriza dhe të njëtrajtshëm.

Nëse molla është organike, pra pa pesticide, këshillohet të përdoret me gjithë lëkurë sepse kjo e fundit përmban pjesën më të madhe të vitaminave dhe minerale. Më pas, hidheni lëngun në gotë ose kavanoz qelqi, shtoni disa kubikë akulli dhe pijeni.

Këtë lëng mund ta pini rregullisht, krahas ndryshimeve të duhura në regjimin tuaj ushqimor dhe aktivitetit fizik për një peshë sa më të shëndetshme trupore.

Categories
Këshilla

Uthulla e mollës bën mrekulli nëse di ta përdorësh: Zvogëlon poret, heq rrudhat dhe pastron lëkurën

Uthulla e mollës është produkt i lehtë për tu gjetur dhe çdo familje e ka atë. Nëse deri sot e keni përdorur vetëm për sallatën tuaj bëni mirë të mësoni dhe këto përdorime të tjera. Ajo është një nga agjentët më të mirë të pastrimit që është e sigurt për çdo sipërfaqe në shtëpinë tuaj. Por, kjo nuk është e gjitha – një shumëllojshmëri e studimeve dhe eksperimenteve kanë treguar se uthulla mund të përdoret lirisht në kozmetikë, pasi është një nga produktet kozmetike më të fuqishme natyrore në dispozicion për secilin prej nesh.

Përdorimi i saj për poret: Lani dhe pastroni fytyrën tuaj siç bëni rregullisht. Thani lëkurën dhe aplikoni pak uthull molle në zonat e lëkurës ku poret janë më së shumti të dukshme. Ju mund ta bëni këtë duke përdorur një pambuk.

Trajtimi kundër plakjes: Studimet kanë treguar se uthulla e mollës në të vërtetë mund të ngadalësojë procesin e plakjes. Ekspertët e kujdesit të lëkurës sugjerojnë që ju të provoni një trajtim të thjeshtë dhe efikas dhe gjëja më e mirë për këtë është që ju mund ta bëni atë në shtëpinë tuaj!

Uthulla e mollës si pastrues lëkure: Ju mund të përdorni uthullën e mollës për të trajtuar aknet dhe kjo është një nga përfitimet e saj më të rëndësishme. Ka aftësinë për të vrarë bakteret që shkaktojnë infeksione të lëkurës dhe irritojnë lëkurën tuaj.

Categories
Lajme

Uthulla e mollës sjell 4 përfitime shëndetësore për organizmin!

Kemi dëgjuar shpesh për benefitet e mahnitshme të uthullës së mollës si shërimi i akneve, diabeti dhe madje duke ndihmuar me humbjen e peshës. Por çfarë thotë shkenca mjekësore?

Ulja e sheqerit në gjak – Një nga studimet e fundit ka treguar se uthulla e mollës (ACV) mund të ketë efekte pozitive në kontrollin e glukozës në gjak dhe zvogëlon glukozën në gjak afërsisht 20-30 për qind pas futjes së karbohidrateve. Një studim i “Diabetes Journal” zbuloi se ACV rrit ndjeshmërinë e insulinës pas konsumimit të uthullës me një vakt të lartë karbohidratesh.

Humbje peshe – Një studim zbuloi se ata që iu dhanë ACV kishin më pak gjasa të fitonin yndyrë në trup, kanë peshë më të ulët, bel të vogël dhe më pak yndyrë barkutsesa ata që nuk konsumonin uthull. Gjithashtu, u zbulua se sa më e lartë doza e ACV, aq më shumë bie oreksi.

Shëndeti i zemrës – Një dietë e lartë në ACV është treguar për të parandaluar hipertensionin duke reduktuar nivelin e kolesterolit dhe triglicerideve, duke përmirësuar shëndetin kardiak.

Sindromi Ovarian Polycystic – Një studim japonez pohoi se disa gra rifituan ciklin e tyre menstrual pas një prove konsumimi të ACV dhe kjo mendohet se erdhi për shkak të efektit të uthullës në normalizimin e rezistencës së insulinës.