Categories
Këshilla

I ke në kuzhinë: Këto janë 3 përbërësit që i bëjnë mirë zemrës!

Një mënyrë jetese e shëndetshme që përfshin ushtrime dhe ushqim të duhur është padyshim një hap i madh drejt rezultatit të dëshiruar, sipas kardiologëve. Sidoqoftë, nuk mjafton të hani produktet më të njohura, të tilla si peshku, perimet, drithërat, frutat dhe arrat.

Ekzistojnë gjithashtu disa nga nënproduktet që mund të luajnë një rol veçanërisht të rëndësishëm në shëndetin e zemrës. Dietologia amerikane Ann Louise Gitlman, thotë se duhet të përfshini në dietën tuaj këto tre produkte.

Hudhra – Ajo është një burim i pasur i elementëve gjurmë, pasi përmban hekur, magnez, bakër, zink. Në të njëjtën kohë, përmban squfur, vitaminë A dhe C. Për sa i përket efektit pozitiv në funksionin e zemrës, hudhra ndihmon në parandalimin e mpiksjes së gjakut ndërsa ul kolesterolin.

Speci Cayenne – Është i pasur me antioksidantë. Përmban vitamina A, C, B dhe E si dhe hekur, fosfor dhe kalcium. Është një nga burimet më të pasura të vitaminës E dhe kjo e bën atë të dobishme për zemrën, pasi zvogëlon rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare.

Murrizi – Ai përmban një numër të madh të antioksidantëve si në gjethet ashtu edhe në lulet e tij dhe për këtë arsye mbron zemrën në mënyra të ndryshme, kryesisht duke zvogëluar inflamacionin.

Categories
Këshilla

Murrizi, sa pak e njihni dhe sa shumë vlera ka për shëndetin

Murrizi konsiderohet fruti ndër më shëruese në botë. Ajo stimulon qarkullimin e gjakut, forcon zemrën dhe rekomandohet pas sulmeve kardiake, sepse shton qarkullimin e gjakut.

Gjithashtu murrizi ndihmon në rastet e lodhjes, problemet me gjumin dhe në mungesën e energjisë. Fruti i murrizit është përdorur gjithmonë si ilaç në mjekësi. Vetitë e tij janë të panumërta dhe mund ta përfshini shumë thjesht në dietën tuaj.

Tradicionalisht është përdorur për të trajtuar sëmundje të tjera si hipertensionin dhe sëmundjet kardiake. Një ndër frutat më të njohura të cilat përdoren posaçërisht për zemër pa dyshim është murrizi.

Frutat mund të thahen, priten dhe të hahen në mëngjes me drithërat e preferuara. Për ata që i duan të freskëta, ato mund të zihen me sheqer, pastaj mund të bëhen si reçel ose marmelatë