Categories
Receta

Receta: Shija në pjatën tuaj, pasta me pomodorini dhe kaperi

Një pjatë e thjeshtë pasta me pomodorini dhe kaperi me një nuancë erëzash bën për një darkë super të kënaqshme

Perberesit: 200 gramë Makarona, 8-9 domate qershi, 1 lugë gjelle kaperi, 2 gota ujë, 2 thelpinj hudhre, parmixhano. Vaj ulliri. Majdanoz
gjalp, kripë, piper.

Pergatitje: Gatuani makaronat në një tenxhere me ujë të kripur. Prisni thelpinjtë e hudhrës dhe skuqini në një tigan me pak vaj ulliri. Pritini domatet qershi në copa të vogla dhe skuqini për disa minuta. Shtoni dhe kaper.

Shtoni një gotë tjetër ujë dhe gatuajeni për disa minuta. Shtoni kripë, piper dhe përziejeni mirë. Shtoni makarona të gatuara, copëtoni majdanoz, gjalpë dhe parmixhano të grire. Përziejini mirë.