Categories
Këshilla

Vuani nga diabeti? Frutat që duhet të konsumoni pa u shqetësuar

Nuk ha kurrë fruta sepse kanë shumë sheqer! E dëgjon shpesh këtë frazë nga njerëzit. Edhe pse frutat përmbajnë sheqerna natyrale, ata janë të pasur edhe me vitamina, minerale dhe fibra, që i sigurojnë trupit një sërë përfitimesh shëndetësore.

Për më tepër, jo të gjitha frutat kanë të njëjtën përmbajtje në sheqer: disa kanë më shumë sheqer, disa të tjerë kanë më shumë fibra, që ulin indeksin glicemikë (ndikimi i sheqerit në nivelet e glukozës në gjak). Kështu frutat janë më të mira se ushqimet e përpunuara ose ëmbëltuesit artificialë. Nëse vûàni nga diabeti, ja cilat janë frutat që duhet t’i bëni pjesë të dietës:

Frutat që duhet t’i hani më shpesh – Frutat e pyllit: Të gjitha llojet e frutave të pyllit kanë indeks të ulët glicemik, që do të thotë se kanë më pak ndikim në nivelet e sheqerit në gjàk se çdo lloj fruti tjetër. Frutat e pyllit janë të pasur gjithashtu në vitamina dhe antioksidues. Shtoni fruta pylli në kos, bollgur ose përgatisni një lëng duke i përzier me fruta të tjerë.

Frutat qitro – Frutat si grejpfruti ose portokalli janë të pasur në fibra, që ndihmojnë në stabilizimin e niveleve të sheqerit në gjak. Ata janë të pasur gjithashtu në vitaminë C, që ndihmon për forcimin e sistemit imunitar.

Dardha – Një dardhë e masës mesatare siguron 6 gramë fibra – rreth 24% të sasisë së rekomanduar për gratë nën 50 vjeç.

Molla – Molla gjithashtu është e pasur në fibra dhe proteina. Ky frut njihet edhe për shumimin e bakterit të mirë në zorrë.

Frutat me bërthamë – Frutat si nektarina, kumbullat dhe pjeshkat kanë zakonisht indeks më të ulët glicemikë kur konsumohen të freskëta. Përpiquni të kufizoni versionet e thara.

Rrushi – Shumë njerëz mendojnë se duhet të shmangin rrushin sepse përmban shumë sheqer. Në fakt rrushi është një burim i mirë i fibrave dhe vitaminës B6.

Frutat që duhet t’i hani jo shumë shpesh  – Siç mund të shihni në listën e mësipërme, ka një sërë frutash që mund të konsumoni pa u shqetësuar për nivelet e sheqerit. Ka gjithashtu edhe disa fruta të tjerë që mund të keni indeks të lartë glicemikë, megjithatë sërish përmbajnë një sërë lëndësh ushqyese të rëndësishme për trupin. Disa nga këto fruta janë: Banania, Ananasi, Mango, Frutat e thara.

Categories
Shëndeti

A e dini se lëkura e një kokrre rrushi është si një farmaci e vogël?

I bukur per t’u pare dhe i shijshem per t’u ngrene, por edhe mik i shendetit dhe bukurise. Rrushi fsheh virtytin e terapise, nje eliksir bukurie dhe qetesie, qe te lejon te pastrohesh nga pasojat e veres. Cka nenkupton kohe te veshtira per shprehjen e vjeter nje molle ne dite e mban mjekun larg. Antioksidantet qe ndodhen ne lengun e rrushit jane perfundimisht me aktive dhe efikase, me nje te vecante: te ndihmojne edhe te humbasesh peshe. Vera dhe qendrat e terapise me baze rrushin duken nje tendence gjithnje e ne rritje.

Studimet me te fundit tregojne se lekura e nje kokrre rrushi eshte si nje farmaci e vogel, pasi ndihmon ne problemet me zemren apo nevropatine, eshte aleate e kurave kunder plakjes dhe ndihmon ne bukurine e lekures dhe flokeve. Rrushi ka cilesi shume te mira per organizmin tone.

Prej tij mund te prodhohet nje vaj qe ndihmon ne mbajtjen nen kontroll te kolesterolit ne gjak. Por rrushi eshte i mire edhe kur hahet i pashoqeruar, pasi ne te ka sasi te medha glukozi, si dhe elemente energjike e ushqyese, dhe mbron aparatin ushqyes. Nder cilesite e tij te shumta, rrushi ka edhe nje efekt diuretik (urinimi) i nevojshem per te semuret me zemer, si dhe pastron organizmin.

Pra, i hapet drita jeshile rrushit ne tavoline, si per femijet e dhe per te rriturit per energji, edhe per te vjetrit qe kane nje zemer te semure. Dhe sidomos per te rriturit qe kerkojne ta ulin ritmin e kohes. Rrushi permban nje kompleks vitaminash (A, C, PP, B1, B2) dhe shume kripera minerale si sodiumi, kaliumi, kalciumi, magnezi, jodi, fosfori, hekuri, fakt qe con ne nje veprim shume te mire mbi lekuren dhe floket, si dhe ndikon ne efektet kunder plakjes.

Categories
Këshilla

Katër përfitimet të mëlçisë nga rrushi!

Rrushi është fruti më i shquar dhe më i famshëm i verës, i karakterizuar nga përmbajtja e tyre e lartë e lëndëve ushqyese të nevojshme për trupin, dhe përfitimet shëndetësore që ato ofrojnë për organe të ndryshme jetësore, por ato sigurojnë mëlçinë në veçanti me shumë përfitime:

1- Parandalimi i oksidimit të yndyrnave të mëlçisë – Rrushi zvogëlon shanset e oksidimit të acideve yndyrore, falë përmbajtjes së tyre në antioksidantë, të cilët pengojnë stresin oksidativ të shkaktuar nga aktiviteti i radikaleve të lira në trup, dhe parandalojnë që ajo të ndikojë në enët e gjakut që ushqejnë mëlçinë.

2- Pastroni mëlçinë – Rrushi i të gjitha llojeve luan një rol të madh në pastrimin e mëlçisë nga efektet e ngrënies së ushqimeve dhe pijeve të ndotura dhe jo të shëndetshme, dhe arsyeja është sepse ato përmbajnë polifenole, një antioksidant që ndihmon në pastrimin e trupit nga toksinat.

3- Mbrojtja e mëlçisë nga cirroza – Një studim i botuar në 2014, provoi se ngrënia e rrushit të kuq mbron nga cirroza, sepse përmban resveratrol, i cili kontribuon në mbrojtjen e qelizave të mëlçisë nga dhëmbëzimet, përveç riparimit të qelizave të dëmtuara, përmes vetive të tij antioksiduese.

4- Parandalimi i kan.cerit të mëlçisë – Resveratroli në rrushin e kuq ofron një përfitim tjetër për shëndetin e mëlçisë, pasi disa studime kanë zbuluar se vetitë e tij antioksiduese zvogëlojnë incidencën e disa llojeve të kancerit, përfshirë kan.cerin e mëlçisë.

Categories
Lajme

LISTA: 5 ushqimet e përditshme që na dobësojnë imunitetin

Gjumi i mirë, aktiviteti fizik dhe ushqyerja e shëndetshme janë 3 shtyllat kryesore të sistemit imunitar, i cili është thelbësor për shëndetin e organizmit. Ushqyerja është një faktor kyç për dobësimin dhe forcën e sistemit imunitar. Ushqime të caktuara mund t’i vijnë në ndihmë imunitetit, ndërsa të tjera jo vetëm që ia vështirësojnë punën atij por edhe shkaktojnë kaos në organizëm.

Buka e bardhë – Bëhet fjalë për fajtoren më të madhe në mesin e ushqimeve që nënshtrojnë sistemin imunitar. Buka e bardhë, ëmbëlsirat e përpunuara e çdo gjë tjetër që gatuhet me miell të bardhë ofron shumë kalori dhe pak ushqyes. Kësisoj njeriu shton në peshë, përballet me obezitetin dhe rrezikun e diabetit të tipit 2. Buka e bardhë nxit direkt inflamacionin dhe pakëson aftësinë e trupit për tu mbrojtur dhe shëruar.

Rrushi i thatë – Sheqernat natyrale tek rrushi i thatë dhe fruta të tjera të thata mund të rrisin nivelin e sheqerit në gjak. Njerëzit tashmë konsumojnë shumë sheqer pa qenë nevoja për të ngrënë ëmbëlsirë dhe kështu tejkalojnë limitin prej 6 luge çaji sheqer të shtuar në ditë për gratë dhe 9 për burrat. Sheqeri i tepërt nxit inflamacionin në trup dhe ai është i dëmshëm për imunitetin.

Banania – Banania përmban sheqerna natyralë dhe kur nuk është e pjekur plotësisht mund të ndikojë negativisht në imunitetin dhe sistemin tretës. Kjo ndodh për shkak të leptinës, një proteinë e dëmshme për imunitetin kur është në sasi të mëdha. Lektina pengon përthithjen e mineraleve dhe ushqyesve dhe pengon zhvillimin e florës intestinale.

Patatinat – Janë fiksuese për shqisën e shijes por për imunitetin ato janë një ankth i mirëfilltë. Ato janë të skuqura me vaj vegjetal por përmbajnë shumë kripë, e cila supas studimeve shkakton mangësi serioze në punën e imunitetit.

Djathi i pasterizuar – Produktet e bulmetit kanë tendencën të formojnë myk në organizmin e disa njerëzve, duke i bërë ata më të prirur ndaj të ftohurës apo gripit. Këto produkte, siç është djathi i pasterizuar, kontribuon në shtimin e inflamacionit në trup duke dobësuar kështu imunitetin.