Categories
Receta

RECETA: Kjo është sallata me ton që do i japë shije vakteve tuaja

Përbërësit: 140 gram ton, ⅓ filxhan çaji me boronicë të thatë, 1 mollë e ëmbël, e prerë në katër copa, 2 lugë majonezë, 1 qepë jeshile, e copëtuar, kripë, piper i zi i bluar, 4 gota spinaq i freskët i copëtuar

Si përgatitet:

1. Përzieni në një tas tonin, boronicat, mollën, majonezën, qepën jeshile, kripën dhe piperin e zi.
2. Përbërjen vendoseni në frigoriger për një orë.
3. Në dy pjata vendosni 2 gota spinaq në secilën.
4. Sipër spinaqit shtoni gjysmën e sallatës me ton.