Categories
Këshilla

Sallatë me finok dhe misra, shija e veçantë në tavolinë

Sallatë me finok dhe misra kaq e shendetshme dhe shume e shijeshme. Perberesit: 100 gramë sallatë Iceberg, 50 gram kopër, 1 portokall të prerë në feta, 50 gram misra.

Uthull balsamike, buke te thekur, djathe, parmixhano, vaj ulliri, disa kripë, një lugë gjelle mustardë mjalti.

Pergatitja:  Në një enë qelqi shtoni sallatën e ajsbergut. Shtoni koprën dhe portokallin. Tani shtoni misrat, pak uthull balsamike, pak vaj ulliri, buke te thekur dhe djathe parmixhano.