Categories
Lajme

RECETA: Fileto salmoni me sallatë jeshile dhe djathë pecorino

4 fileto salmoni, 3 lugë lëng limoni të freskët, 3 lugë vaj ulliri, 1/4 filxhan djathë pecorino i grirë imët, 1 tufë sallatë jeshile, 3 lugë bajame të thekur, 1 mollë, kripë, piper i zi.

Së pari lini salmonin në temperaturën e dhomës 10 minuta para gatimit. Ndërkohë, rrihni së bashku lëngun e limonit, 2 lugë vaj ulliri dhe 1/4 lugë çaji kripë në një tas të madh.

Shtoni sallatën dhe lëreni të qëndrojë 10 minuta. Ndërkohë prisni mollën në feta dhe shtojeni tek sallata bashkë me djathin dhe bajamet. Marinojeni me piper dhe kripë dhe lërini mënjanë.

Spërkatni salmonin me 1/2 lugë çaji kripë dhe pak piper. Vendosni në zjarr tiganin me pak vaj ulliri dhe hidhni salmonin të gatuhet deri sa të marrë ngjyrë të artë në të dyja anët.

Hiqeni nga zjarri dhe hidheni në pjatën ku doni ta servirni bashkë me sallatën. Ju bëftë mirë!

Categories
Lajme

RECETA: Sallatë me salmon dhe avokado, për një vakt të shëndetshëm

Salca kremoze: majonezë 1/3 filxhan, 2 lugë vaj avokado, 1 lugë uthull molle, 1 lugë gjelle mustardë, 2 thelpi, hudhër, të grirë, 2 lugë kopër të freskët të copëtuar, kripë dhe piper për shije

Sallatë: një dorë spinaq të larë dhe të tharë, 1 lugë salmon të gatuar, të skuqur, 1 avokado, e copëtuar ose e prerë në feta, 4 rrepka të vogla, të prera në feta, 2 feta të hollë qepë të kuqe të ndara në unaza

Përgatisni salcën. Vendosni të gjithë përbërësit në një kavanoz dhe shkundini fort për tu kombinuar. Për sallatën: Vendosni spinaqin në një pjatë të madhe shërbyese. Rregulloni salmonin, avokadon, rrepkën në feta dhe unazat e qepëve.

Mund të organizoni edhe sallata individuale në pjata të ndara. Sipër hidhni të gjithë salcën e përgatitur dhe shërbejeni. Ju bëftë mirë! Uroj t’ju pëlqejë.

Categories
Receta

Patate e zier, vezë dhe lakër: Sallatë me shije të shkëlqyer për familjen

Përbërësit e recetës: 5 patate, 3 vezë, 1 filxhan selino e copëtuar, 1/2 filxhan qepë e copëtuar, 1/2 filxhan turshi lakër, 1/4 lugë çaji hudhër pluhur, 1/4 filxhan majonezë, kripë, piper

Si ta përgatisim: Fillimisht, në një tenxhere me ujë dhe kripë vendosni për të zierë patatet. I lini të ziejnë për 15 minuta. Pasi të jenë gati, i lini pak në ujë të ftohtë dhe më pas i qëroni.

Po kështu duhet të veproni edhe me vezët. Pra, në fillim zieni dhe më pas u hiqni lëvozhgën. Në një tas të madh, kombinoni patatet, vezët, selinonë, qepën, kripë, hudhër, piper dhe majonezë.

Në fund, i përzieni mirë, i lini për pak minuta në frigorifer dhe më pas mund t’i shijoni. Do të kenë shije super, jua garantoj. I vetmi variant që mund të mos ju pëlqejë ndoshta është pjesa e majonezës, të cilën edhe mund të mos e përfshini në këtë recetë. Ju bëftë mirë!

Nëse keni ndonjë recetë tuajën personale që ju pëlqen ta ndani me ne, mirëpres komentet tuaja më poshtë. Do të ishte super, nëse na tregoni edhe ndonjë “sekret” të vogël gatimi, që mund ta keni mësuar nga nëna ose gjyshja.

Zakonisht këto gjëra i shprehni me mesazhe private, por do të doja t’i ndanit me të gjithë me komente.

Categories
Receta

Recetë me plot vlera ushqyese – Sallatë me salmon dhe avokado

Përbërësit: 1/4 filxhan vaj ulliri, 2 limona të mëdhenj të lëngshëm, 1 lugë mustardë, 1 lugë mjaltë ose shurup panje, 2 thelpinj hudhre te grira, 1/2 lugë rigon të thatë, kripë e piper për shije

Për sallatën: 1 kokë e madhe sallatë jeshile, 1 qepë e kuqe e vogël e copëtuar, 1 kastravec të madh të qëruar dhe të prerë në feta, 1 avokado e madhe në kubikë, 1/2 filxhan ullinj jeshilë të prerë, rreth 3-4 fileto salmon, kripë e piper për shije, 2 lugë vaj ulliri

Përzieni të gjithë përbërësit e veshjes në një tas, përzijini për 1 minutë derisa të arrihet një salcë pak e trashë. Vendoseni në frigorifer derisa të jetë gati për t’u përdorur. Prisni sallatën në copa dhe copëtoni qepën. Qëroni dhe prisni kastravecat në kube. Prisni avokadot në gjysmë për së gjati rreth farës. Hapni gjysmat dhe hiqni gropën. Pritini në kubikë të vegjël.

Vendosni të gjitha perimet e prera në një tas, përziejeni butësisht dhe lërini mënjanë. Marinoni filetot e salmonit me kripë dhe piper të zi të bluar. Në një tigan të madh jo-ngjitës, ngrohni vajin në nxehtësi mesatare Vendosni filetot e salmonit në vajin e nxehtë, duke i shtypur lehtë me një shpatull në mënyrë që mishi të bie në kontakt me tiganin. Pritini për 4-5 minuta derisa të bëhen krokante dhe të marrin ngjyrë të artë. Rrokullisni filetot dhe gatuajini për 2-3 minuta më shumë.

Ndani në mënyrë të barabartë sallatën midis tasave tuaj të servirjes. Vendosni në secilën tas fileto salmoni dhe shtoni ullinjtë. Lyejeni salmonin me salcën e përgatitur .

Categories
Receta

RECETA: Sallatë me lakër jeshile, e preferuara e ditëve të vjeshtës!

Përbërësit: 2 kilogramë lakër jeshile, kërcet e hequra, 4 lugë gjalpë pa kripë, 4 thelpinj hudhër të grirë, 1/4 lugë çaji spec djegës të kuq, 1/2 lugë çaji kripë, 1 lugë lëng limoni të freskët

Si përgatitet: Vini një tenxhere të madhe me ujë të ziejë. Vendoseni lakrën jeshile në ujë dhe ziejini për 8 minuta. Kullojeni dhe më pas shtrydhni ujin e tepërt. Shkrini gjalpin në një tigan. Shtoni hudhrën dhe specat e kuq djegës dhe gatuajeni derisa të ketë aromë, rreth 45 sekonda.

Shtoni lakrën jeshile të gatuar dhe gatuajeni, duke e trazuar herë pas here, për 20-25 minuta derisa të bëhet jeshile e thellë dhe e butë. E heqim nga zjarri dhe e rregullojmë me kripë dhe e përziejmë me lëng limoni. Shërbejeni.

Categories
Receta

Recetë plot fibra dhe vlera ushqyese: Sallatë me mish pule dhe bajame

Përbërësit: 300g gjoks pule në feta, 4 qepë të njoma, sallatë e përzier me rukola, majdanoz e kopër, pak trumzë, 1 gjethe dafine, 2 lugë bajame në feta të holla, ½ lugë kafeje me piper kokërr, ½ lugë kafeje me koriandër kokërr, vaj ulliri, kripë e piper, uthull balsamike.

Në një tenxhere vëmë mishin e pulës, trumzë, dafinë, koriandër kokër, piper kokërr. I mbulojmë me ujë të ftohtë dhe i vëmë në zjarr të marrin valë. Kur mishi të jetë zier, fikim zjarrin dhe e lëmë mishin të pushojë në tenxhere. E lëmë mënjanë, kur të jetë ftohur e presim në kubikë dhe e rregullojmë për kripë. Bajamet në feta i skuqim në një tigan pa vaj sa të marrin pak ngjyrë. I lëmë mënjanë. Ndajmë luleshtrydhet në copa, ndërsa qepët në rrotka.

Në një tas përziejmë sallatën, qepën, bajamet, kubikët e pulës, luleshtrydhet, e rregullojmë për kripë e piper dhe e spërkasim me vaj dhe uthull. E shërbejmë menjëherë.

Categories
Receta

Sallatë me kunguj dhe hudhra – Receta e ditës

Përbërësit: 600 gram kunguj, 7 thelpi hudhra, kripë, lëngu i një limoni, vaj ulliri

Si fillim në një tenxhere me ujë vendosni për të zierë kungujt. 10 minuta mjaftojnë, pasi kungulli nuk duhet të zbutet shumë. Prisni dhe qëroni hudhrat. I shtypni në një enë dhe i shtoni vaj ulliri. Shtoni lëngun e limonit dhe kripën. Trazojeni mirë për të krijuar një salcë marinuese për kungujt.

Merrni një tas të madh, shtoni në të kungujt e prera në feta të holla. Tani i shtoni sipër salcën që përgatitët dhe i përzieni mirë. Sallata është gati, ju bëftë mirë!

Categories
Receta

RECETA: Sallatë me patate të ëmbël, duhet ta provoni të paktën një herë

Përbërësit: 3 patate të ëmbla të mëdha, të qëruara dhe të prera në kubikë, 4 lugë gjelle vaj ulliri extra të virgjër, 2 lugë gjelle uthull, 1 lugë çaji kripë, ¼ lugë çaji piper, ½ luge çaji sheqer, 1 lugë gjelle mustardë me fara, 2 kupa rukola

Nxehni furrën në 220 gradë C. Në një tas të madh, përzieni patatet, 2 lugë gjelle vaj ulliri, ½ lugë çaji kripë dhe piperin. Vendosini patatet në një tavë të mbuluar me letër kuzhine dhe lërini të piqen derisa të kenë marrë një nuancë të lehtë kafe dhe të jenë zbutur, 20-25 minuta.

Lërini të ftohen në temperaturë ambienti. Përzieni uthullën, mustardën, sheqerin dhe pjesën e mbetur të vajit dhe kripës. Në një enë të madhe hidhni patatet dhe rukolën dhe mbulojeni me përzierjen që përgatitët.

Categories
Receta

Sallatë me selino, karrota dhe qepë, fantastike nëse e keni tepruar me ushqimin

Përbërësit: 2 lugë vaj ulliri, 2 lugë musht molle, pak kripë dhe piper, 1 lugë mjaltë, 2 lugë qepë jeshile të prerë, 2 gota selino të prera (kërcellët e brendshëm janë më të mirat që të mund të përdorni majat me gjethe), 2 filxhan djathi blu, 1 filxhan karotë të prerë

Si përgatitet: Në një tas mesatar hidhni së bashku vaj ulliri, uthull, mjaltë, kripë dhe piper. Në tas shtoni selino, karota dhe qepë të njoma në salcë dhe hidhini të kombinohen.

Sipër hidhni djathin blu të thërrmuar dhe përzijini. Sallata është gati të shërbehet.

Categories
Receta

Receta e ditës – Sallatë speciale me fasule dhe domate të thara

Përbërësit: fasule të bardha, 2 qepë mesatare, 2 thelpi hudhre, 1 tufë majdanoz, fara speci djegës (opsionale), ullinj jeshilë, domate të thara në vaj, vaj ulliri, kripë

Fasulet i lini disa orë në ujë, pastaj i vendosni të ziejnë në zjarr të ngadaltë, bashkë me qepët e grira në kubikë, pak majdanoz dhe vaj ulliri. Ndërkohë grini imët majdanozin, hudhrën dhe i kaloni në blendër. Në tigan hidhni vaj ulliri, majdanoz, hudhrën e grirë, farat e specit djegës dhe i lini në zjarr për rreth 2 minuta.

Sipas dëshirës salcën e përgatitur mund ta kaloni në blendër ose jo. Bashkoni salcën me fasulet e ziera dhe sipër shtoni ullinjtë dhe domatet e thara. Shërbejeni me pak vaj ulliri nga sipër. (Receta nga Nila Iljazi)