Categories
Këshilla

Si ndikon një kokërr shegë në trup? Ju japim përgjigjen e duhur!

Vetitë fantastike të shegës tashmë njihen. Shega është fruti më i mirë që ka veti në mjekimin dhe parambrojtjen e sëmu ndjeve të zemrës dhe atyre të gjakut.

Ekstraktet e shegës kanë aftësi të ndryshojnë patologjinë primare si trashjen progresive të arteriereve koronare të cilat shkaktohen nga grumbullimi i yndyrës.

Studimi është testuar fillimisht tek minjtë të sensibilizuar me bllokimin arterial dhe minjve iu dhanë dhënë ekstrakte shege për 2 javë. Pas trajtimin me shegë u vu re rritja e kolesterolit të mirë dhe zvogëlim i pllakave aterosklerotike.

Përveç efekteve që shega ka në një qarkullim më të mirë të gjakut, shega njihet për vetitë e mëdha shëndetësore që ka në trupin tonë si zvogëlimi i stresit, ulja e akumulimit të yndyrnave në muskulin e zemrës dhe zvogëlimi i anomalive në EKG. Shega gjithashtu është një ndër aleatët më të mirë në luf tën kundër plakjes, ajo ndihmon në ruajtjen e elasticitetit të lëkurës.

Categories
Receta

RECETA: Sallata me bullgur dhe shegë, shije dhe “pasuri” për shëndetin

Ushqimi i shëndetshëm është shtylla e një jete të shëndetshme, sallata me bullgur dhe shegë është një nga sallatat e shumta që mund ti pergatisni me bullgur.

Përbërësit: 1 gotë bullgur, 1/2 gotë qiqra, 2 shegë, 1 portokall, 1/2 kokrre qepë e bardhë, 3 lugë vaj ulliri natyral, 4 lugë leng portokalli, 2 lugë leng limoni.


Përgatitja: Ziejeni bullgurin më vete, dhe qiqrrat nē një enë tjetër. Mbylleni kapakun dhe lereni të avullojë për 20 minuta. Derdhni bullgurin e avulluar në një enë të rrafshët dhe lereni që të ftohen.

Qiqrat e vluara me ujë derdhini në bullgur. Preni shegën ně gjysmě dhe qerojeni Vendosni shegěn e qëruar në bullgur. Vendosni në sallatë menten e freskët. Grijeni qepën dhe shtojeni në sallatë.

Qerojeni dhe grijeni levoren e portokallit dhe vendoseni ne sallate. Shtojini sallatës vaj ulliri, lëng portokalli dhe lëng limoni. Shtojini kripë dhe sherbejeni.Vlera të shkëlqyera ushqyese.

Categories
Këshilla

A mund t’i hani farat e shegës? Të mirat shëndetësore që nuk i dinim

Sheget janë fryte të bukura, me “bizhuteri” të kuqe të shndritshme, që quhen cipa, që përmbajnë nektar të ëmbël të lëngshëm që rrethon një farë të bardhë në mes. Ndërsa hapni një shegë dhe lirimin e farave nga fruti është punë e vështirë, mund ta bëni atë edhe më të vështirë duke i larguar një nga një ato. Përkundër disa mendimeve të njohura, farërat e shegës mund të hahen – dhe ato janë të mira edhe për ju!

A mund t’i hani farat e sheges? Cilat janë përfitimet shëndetësore? Shega është një fryt jashtëzakonisht i shëndetshëm. Shumë njerëz i hapin ato, heqin farat dhe i hanë të gjitha. Megjithatë, të tjerët thithin lëngun nga çdo farë para se të pështyjnë masën e bardhë fibroze. Grupi i fundit është ai që mund të humbas disa nga përfitimet shëndetësore të shegës!

Ushqyesit – Shegët janë të pasura me vitaminë C, kalium dhe fibra. Pjesa më e madhe e asaj fibre gjendet në farat e bardha që fshihen nën shtresat e lëngut. Ajo përmban 48 për qind të konsumit të rekomanduar ditor të vitaminës C, e rëndësishme për një sërë funksionesh shëndetësore.

Pak kalori – Me 234 kalori në një shegë të tërë, ajo është një ushqim relativisht i ulët në kalori. Kjo i bën ato një ushqim të shijshëm dhe ideal për këdo që kujdeset për peshën trupore.

Antioksidantë – Farat e shegës përmbajnë një numër të madh antioksiduesësh, të cilët ndihmojnë në mbrojtjen e trupit nga inflamacionet dhe dëmtimet e radikaleve të lira. Ka edhe antioksidantë në lëvozhgë, megjithëse pak njerëz hanë lëvozhgën e shegës. Këta antioksidantë, të referuar si polifenole, përfshijnë taninet, flavonoidet dhe antocianin.

I vetmi rrezik potencial i shegëve qëndron në rreziqet që i paraqet qenve. Disa qen mund të përjetojnë shqetësim ekstrem të tretjes për shkak të taninave dhe acideve brenda frutave të shegës. Pra, mbani ato larg tyre!

4 Mënyra për të nxjerrë maksimumin nga shegët – Zgjidhni shegat e duhura – Zgjedhja e shegëve të pjekura është relativisht e lehtë, pasi ato që gjenden në dyqanet ushqimore lokale janë zgjedhur kur janë pjekur. Fruti duhet të jetë i rëndë dhe lëkura duhet të jetë e fortë. Gërvishtjet e vogla në sipërfaqe nuk ndikojnë në brendësinë e frutave, prandaj mos gjykoni një shegë nga lëkura e saj e gërithur!

Largoni farat në mënyrën e duhur – Ngrënia e një shegë mund të jetë një aventurë e çrregullt, por është mirë kur hani të gjithë farat. Filloni duke e prerë frytin në gjysmë. Pastaj, nxjerrini me lugë farat e kuqe të vogla në një tas. Ju mund t’i shtoni fara në sallata, kos, bollgur, deserte ose çfarëdo që ju dëshironi!

Bëni ato të zgjasin – A keni blerë shumë shega për të ngrënë përnjëherë? Ju mund t’i ruani fara duke i përhapur ato në një fletë pjekjeje dhe duke I ngrirë ato për dy orë. Pastaj transferoni ato në qese frigoriferi dhe vendosni ato në frigorifer. Kjo do t’i bëjë ato të zgjasin deri në një vit.

Kthejeni në lëng! – Ju gjithashtu mund t’i ktheni shegat në lëng dhe të mos shpenzoni për t’a blerë atë në shishe. Plus, lëngu i shegës në shishe mund të përmbajë të gjitha llojet e përbërësve të tjerë, duke përfshirë sheqer dhe natrium të shtuar.

Përdorni një shtrydhëse frutash ose thjesht shtrydhni frutin, duke ndarë fibrat me një sitë. Përdorni lëngun për të bërë diçka të freskët dhe të shijshme. Lëngu mund të mbahet në frigorifer deri në tre ditë ose të mbahet në friz deri në gjashtë muaj.