Categories
Lajme

Pse duhet të hani kos çdo ditë: rezultatet nga 10 studime në SHBA

Sipas një studimi, ekziston një lidhje mes ngrënies së kosit dhe uljes së rrezikut të kancerit të mushkërive. Studiuesit publikuan një raport në JAMA Oncology bazuar në një analizë të 10 studimeve nga SHBA, Europa dhe Azia që përshinë 1.4 milion njerëz. Ata shqyrtuan 18.822 raste të kancerit të mushkërive.

Në studim u zbulua se ngrënia e kosit dhe fibrave lidhet me një ulje të rrezikut të kancerit të mushkërive. Ata zbuluan se burrat që hanin rreth 85 gram kos në ditë, dhe gratë që hëngrën 113 gram, kishin një rrezik 19% më të ulët të kancerit të mushkërive. Ata që hëngrën më shumë fibra kishin gjithashtu 17% më pak të ngjarë të zhvillonin kancer.

Sa e rëndësishme është të hani kos çdo ditë?

Është sigurisht e mundur që ngrënia e më shumë fibrave dhe kosit mund të ketë shumë përfitime të ndryshme shëndetësore. Kosi është i pasur me kalcium, vitamina B, vitaminë D dhe shumë lëndë të tjera ushqyese.

Megjithatë, mbani në mend se rreziku më i lartë i zhvillimit të kancerit të mushkërive qëndron tek ata që janë duhanpirës aktualë ose që kanë një histori të konsiderueshme të pirjes së duhanit.

Categories
Shëndeti

Sugjerimi i ditës: Uthull molle dhe mjaltë për pastrimin e mushkërive

Inflamacioni dhe akumulimi i sekrecioneve në mushkëri si pasojë e ftohjes ose gripit mund të shkaktojë vështirësi në frymëmarrje dhe probleme me gjumin.

Bllokimi që shkaktohet në kraharor shoqërohet edhe me një kollë të fortë, nëpërmjet së cilës mushkëritë përpiqen të pastrohen. Gripi dhe e ftohura nuk janë të vetmit që shkaktojnë bllokim të kraharorit nga sekrecionet apo siç njihet, gëlbaza.

Një gjë e tillë mund të ndodhë si pasojë e bronkitit, astmës, fibrozës cistike dhe alergjive. Ju mund t’u vini në ndihmë mushkërive tuaja duke konsumuar lëngje të ngrohta të kockave, supa, çaja bimorë e të tjerë.

Ndër ushqimet dhe pijet më të rekomanduara nga ekspertët për këtë problem veçohet mjalti i cili është shumë efikas për pastrimin e mushkërive. Sipas informacioneve, një i rritur mund të konsumojë një lugë gjelle me mjaltë çdo 3 deri në 4 orë. Ushqime të tjera të dobishme janë hudhra, limoni, erëzat, shega dhe xhenxhefili.

Përbërësit:
Gjysmë luge çaji (2-3 gramë) me xhenxhefil pluhur
Gjysmë luge çaji (2-3 gramë) me spec djegës pluhur
Çerek filxhani çaji (100 ml) me uthull molle të pafiltruar
3 lugë gjelle (15 ml) me mjaltë,
Çerek filxhani çaji (100 ml) me lëng të freskët limoni.

Përgatitja – Zieni së bashku uthullën dhe lëngun e limonit. Sapo të marrë valë hiqeni nga zjarri, shtoni mjaltin, xhenxhefilin dhe specin djegës. Përzieni mirë së bashku deri sa të përfitoni një lëng me një përmbajtje uniforme të cilin duhet ta hidhni në një shishe qelqi. Rekomandohet të konsumoni një lugë gjelle dy herë në ditë për 2-3 ditë me radhë.

Njerëzit që kanë probleme me fjetjen si pasojë e bllokimit të mushkërive nga sekrecionet e trasha rekomandohen të përdorin dy jastekë. Koka duhet mbajtur ngritur që të pengojë kollën dhe problemet me frymëmarrjen. Ju duhet të shkoni tek mjeku nëse sekrecionet zgjasin më shumë se tre ditë, përkeqësohen ose kanë ngjyrë jeshile apo të verdhë.

Categories
Këshilla

Perimetri i belit flet për jetëgjatësinë tuaj: Sa duhet të jetë dhe si ta matni

Studimet e fundit mjekësore tregojnë se personat e rritur me madhësi të madhe të belit janë në rre.zik shumë më të madh ndaj problemeve serioze shëndetësore. Studimet tregojnë se nivelet e tyre të përballjes me sëmundje të rënda janë tejet më të larta sesa tek personat me madhësi normale të belit.

Në fakt, një studim mjekësor që krahasoi të dhënat nga 650,000 të rritur zbuloi një rënie të madhe të jetëgjatësisë duke krahasuar perimetrin e belit tek femrat dhe meshkujt mbipeshë krahasuar tek ata në peshën e duhur.

Studimi i organizuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë tregoi me saktësi se perimetri i lartë i belit dhe mbipesha u kushtonin tri vite jetë më të shkurtër meshkujve dhe pesë vjet për gratë.

Ky efekt ishte i pavarur nga faktorë të tjerë të rrezikut, të tilla si mosha, indeksi i masës trupore (BMI), aktiviteti fizik, historia e pirjes së duhanit dhe përdorimi i alkoolit.

Sa duhet të jetë perimetri i belit?

Në mënyrë të veçantë këto të dhëna treguan se meshkujt me një perimetër të belit përtej 110 centimetra përballen me një rrezik 50 për qind më të lartë të vdekjes sesa meshkujt me një bel prej 94 centimetra.

Tek gratë, ato me një bel përtej 94 centimetër kishin një rrezik 80 përqind më të lartë të problemeve serioze sesa gratë me një bel prej 70 centimetra në perimetër.

Perimetri i madh i belit është një tregues domethënës për praninë e dhjamit të tepërt të barkut. AgroWeb.org raporton se kjo e fundit lidhet edhe me problemet e tjera që shoqërohen me mbipeshën ose obezitetin.

Këtu futen probleme serioze si diabeti i tipit 2, kolesteroli i lartë, trigliceridet e larta, presioni i lartë i gjakut dhe sëmundjet e arterieve koronare.

A e dini kufirin e belit tuaj?

Ja se si ta matni atë. Gjeni kockën e legenit në ijen tuaj. Vendoseni aty fillimin e metrit dhe tendoseni rreth trupit tuaj. Tendosja e metrit duhet të jetë e plotë, por pa e shtrënguar në lëkurë.

Lëshoni frymën dhe lexoni matjen. Nëse nuk ju pëlqen numri që shikoni, mos e humbni kurajon. Shifrat maksimale duhet të jenë 94 centimetra për meshkujt dhe 70 centimetra për femrat.

Por nëse jeni fizikisht aktivë dhe ushqeheni mirë do të keni mundësi të ulni perimetrin e belit dhe do të përmirësoni shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Categories
Shëndeti

Ndërrimi i gjakut në mars, ja si reagon trupi ndaj ndryshimit të stinëve

Pranvera po vjen, por trupi jo gjithmonë reagon pozitivisht. Lodhje, dhimbje koke, apati, gjendje dobësie, mungesë oreksi apo çdo gjë që fillon me rilindjen e stinës. Të gjitha këto shenja i atribuohen asaj që në gjuhën e popullit quhet “periudha e ndryshimit të gjakut. Trupi dhe truri janë të parët që përjetojnë ndryshimin e stinëve.

Kjo është arsyeja pse njerëzit ankohen shpesh për lodhje të tepruar, këputje, mungesë përqendrimi. Shenjat e mësipërme janë më të theksuara në persona që vuajnë nga sëmundje të ndryshme, organizmi i të cilëve jo gjithnjë i përballon aq lehtë. Në fakt kjo shihet si një periudhë tranzicioni me të cilën i gjithë organizmi i njeriut bën përpjekje për t’u ambientuar me stinën që vjen.

Ardhja e pranverës ka edhe pasoja negative. Sistemi që preket më shumë është ai kardiovaskular. Mekanizmi është shumë i thjeshtë, pasi të gjithë e dinë se nga të ftohtit trupi i njeriut tkurret. Për pasojë dhe enët e gjakut. Duke pasur një seksion më të ngushtë në vazat e gjakut, ndodh rritja e tensionit mbi vlerën normale. Aty ku vazat e trurit ose të zemrës janë të ngushtuara ose të dobëta ndodhin infarktet. Po ashtu duke u rritur tensioni, vazat e gjakut çahen. Prandaj këshillohet që ata që vuajnë nga sëmundje të sistemit kardiovaskular të bëjnë një vizitë që në fillim të stinës.

Categories
Këshilla

Nuk do e gjeni dot lumturinë pa njohur 4 ‘shtyllat’ e saj

Nëse mendoni se lumturia është rruga drejt suksesit, mendohuni sërish. Të kërkosh për punën ideale, të dashurin perfekt, apartamentin e bukur do t’ju bëjë të ndiheni sërish bosh nëse nuk bazoheni tek shtyllat kryesore të jetës: ndërtimi i marrëdhënieve të shëndetshme.

1. Të ndihesh si në shtëpi

Kjo vjen nga një marrëdhënie ku vlerësohesh për atë që je dhe vlerëson të tjerët po ashtu. Në vend të sakrifikoni marrëdhëniet që krijoni për të fituar para ose një rritje në detyrë, promovoni lidhjet e shëndetshme kur vlerësoni veten dhe të tjerët.

2. Qëllimi

Qëllimi nuk lidhet vetëm me profesionin tuaj. Të gjesh një qëllim nuk është e si të gjesh një punë që të bën të lumtur. Çelësi është tek përdorimi i fuqive tuaja për t’i shërbyer të tjerëve. Mund ta gjeni dhe ushtroni qëllimin tuaj në karrierë, por nuk është rruga e vetme. Gjetja e qëllimit ju gjen “pse”-në, diçka për të jetuar. Kur humbasim “pse”-në nisim të prioritizojmë gjëra si puna dhe paratë dhe jo “pse po e bëjmë” dhe “çfarë po bëjmë”.

3. Përsosmëria

Eshtë e thjeshtë të shkëputesh nga realiteti me telefonat, kufjet dhe nxitimi nga njëri vend në tjetrin. Ajo çfarë i bën mirë mendjes tuaj është të ndaloni, reflektoni dhe të vlerësoni ato që ju rrethojnë. Janë këto momente që përshkruhen si ngritje mbi sensin e vetes dhe ndihesh e lidhur me një realitet më të lartë.

“Nëse ndalon të shohësh një pemë të vjetër ose hedh sytë tek retë, do të ndiheni më të mirë me të tjerët dhe më pak egoist.”

4. Rrëfimi

Ne vendosim cilën histori do t’i tregojmë vetes dhe të tjerëve. Nuk e kuptojmë që ne jemi autori i historisë tonë dhe e kemi ne në dorë të ndryshojmë mënyrën si e tregojmë. Jeta jote nuk është thjesht një listë ngjarjesh. Mund ta modifikosh, interpretosh dhe ritregosh historinë tënde, edhe nëse je i detyruar nga faktet. Duke marrë në dorë fuqinë e asaj që po të ndodh, të lejon të ndryshosh botëkuptimin tënd rreth gjithçkaje ndodh rreth teje. Burimi: Forbes/ Anabel

Categories
Këshilla

10 ushqime që nuk duhet t’i hani më pasi të keni mbushur 30 vjeç

Plakja është e pashmangshme, pavarësisht sa e mohoni apo sa operacione plastike mund të bëni. Plakja nuk ndodh vetëm nga jashtë por edhe nga brenda. Meqenëse nuk mund të ndaloni të pandalshmen, të paktën mund të përpiqeni ta ndikoni atë në një mënyrë të mirë. Pasi të keni bërë 30 vjeç, ju duhet të ndaleni një minutë dhe të mendoni për mënyrën e jetesës. Para së gjithash, mendoni për dietën tuaj, mënyrën e të ngrënit dhe atë që po hani.

1. Çokollatat e energjisë

Për të mos përmendur të gjitha elementet e dëmshme për organizmin tuaj që përmbajnë çokollatat e energjisë, ato gjithashtu nuk ju ndihmojnë as me rritjen e proteinave dhe as të energjisë.

2. Buka e bardhë

Në qoftë se nuk dëshironi që sheqeri dhe pesha juaj në gjak të kalojnë kufirin, do të hiqni bukën e bardhë nga lista tjetër e blerjeve. Nuk po themi të hiqni fare nga dieta, por ta merrni me kokrra gruri.

3. Oreot

Nuk është një sekret që oreot janë plot yndyra dhe kalori të pashëndetshme. Tani që keni mbushur 30 vjeç është më e vështirë të digjni kaloritë e padëshiruara.

4 .Kokoshkat me gjalpë

Ngrënia e kokoshkave me gjalpë ju çon një hap më afër sëmundjeve të zemrës. Aspak lajm i mirë, apo jo?

5. Margarina

Margarina është një rast i ngjashëm me kokoshkat me gjalpë. Margarina përmban yndyrna trans që mund të çojnë në të njëjtin rezultat si kokoshkat e lartpërmendura.

6. Mishi i papërpunuar

Për shkak të të gjithë nitrateve dhe nitriteve, nuk është e shëndetshme që të konsumohet ne baza ditore. Pas të 30-ave, konsumi i mishit të papërpunuar mund të #ojë në një rënie të parakohshme të lëkurës.

7. Ëmbëlsuesit artificialë

Ëmbëlsuesit artificialë ju ndihmojë të fitoni kile të tepërta. Gjithashtu mund të dëmtojnë mëlçinë tuaj. Prandaj qëndroni larg tyre.

8. Kafja e ftohtë

Në fakt, jo vetëm kafeja e ftohtë, por të gjitha pijet që përmbajnë kafeinë mund të çojnë në plakjen e lëkurës.

9. Supë e konservuar

Supat e konservuara përmbajnë diçka të quajtur BPA, e cila mund të jetë shkak i infertilitetit, shtimit të peshës dhe kancerit.

10. Alkooli

Alkooli nuk shihet kurrë si diçka pozitive, kur bëhet fjalë për ndikimin e tij në trupin e njeriut. Por kur plakeni, ndikimi negativ bëhet vetëm më i fortë.

Categories
Shëndeti

A e dini sa mirë i bëjnë organizmit dhe shëndetit ushqimet e fermentuara

Ushqimet e fermentuara dhe vlerat e tyre potenciale po bëjnë sërish bujë në mesin e lajmeve për ushqyerjen e shëndetshme.

Ushqimet e fermentuara përfshijnë kosin, kefirin, gjizën, lakrën turshi e të tjerë. Prej kohësh jemi mësuar që këto ushqime i bëjnë mirë shëndetit dhe duhen konsumuar rregullisht.

Sa e vërtetë është kjo ?
Sistemi tretës është i mbushur me baktere të mira, prania e të cilave është thelbësore për mbarëvajtjen e organizmit.

Baktere të tilla të mira që ndryshe njihen si probiotikë, mundësojnë fermentimin e produkteve të lartpërmendura.

Pikërisht këto baktere konsiderohen si pika më e fortë e ushqimeve të fermentuara. Fermentimi është një proces që krijon ushqyes që zakonisht nuk gjenden në variantin e pa fermentuar të këtyre ushqimeve.

Nga ana tjetër, bakteret i bëjnë ushqyesit në këto produkte lehtësisht më të tretshme nga organizmi.

E gjithë kjo gamë vlerash i bën ushqimet e fermentuar me një potencial shumë premtues.

Ushqimet e fermentuara ndihmojnë kundër disa çrregullimeve të zorrëve

Të dhënat shkencore mbështesin idenë se disa probiotikë mund të vijnë në ndihmë të organizmit kundër diaresë së shkaktuar nga përdorimi i antibiotikëve.

Probiotikët vijnë në ndihmë edhe në rastet kur zorrët janë të irrituara nga inflamacioni dhe probleme të tjera me tretjen.

Vlera të tjera premtuese shëndetësore
Studimet shkencore mbi këtë çështje janë të vazhdueshme.

Ato janë të përqendruara kryesisht në mënyrën se si probiotikët ndikojnë fusha të tjera të shëndetit siç është mbipesha apo problemet me sistemin imunitar.

Sfida e probiotikëve
Ushqimet e fermentuara arrijnë të plotësojnë jo vetëm sasinë e nevojshme por edhe llojin e baktereve të mira.

Disa ushqime të fermentuara ofrojnë doza të larta bakteresh ndërsa disa të tjera kanë nivele më të ulëta. Gatimi i ushqimeve të tilla, por edhe paketimi, pasterizimi dhe filtrimi i shkatërron këto baktere të mira.

Këto ushqime mund të jenë të shëndetshme në ofrimin e disa vlerave që ushqime të tjera nuk i kanë. Këta faktorë duhen marrë në konsideratë sa herë të përzgjidhni llojin e produktit të fermentuar.

Categories
Këshilla

​E rrezikshme për shëndetin: Mos e ngrohni orizin kështu

Orizi i nxehur, nëse bëhet gabimisht, mund të zhvillojë bakterin “Bacillus cereus” i cili shkakton helmim nga ushqimi.

Mund t’ju duket se orizin mund ta ruani në frigorifer për një kohë të gjatë, në mënyrë që të mos i përkasë “ushqimeve të rrezikshme” si spinaqi dhe mishi i grirë. Por nuk është kështu.

Sipas rekomandimeve të Departamentit Amerikan të Bujqësisë (USDA), sapo të gatuani oriz, mund ta mbani në frigorifer për një maksimum prej 3-4 ditësh, dhe në ngrirje (e cila nuk rekomandohet aspak sepse humbet shije), për një maksimum prej tre deri në katër muaj.

Dhe si nxehet?

Nutricionistja Betty Gold thotë se në fakt ky ushqim nuk duhet të nxehet aspak.

“Orizi i nxehur, nëse bëhet gabim, mund të zhvillojë bakterin ‘Bacillus cereus’, i cili shkakton helmim nga ushqimi”, tha ajo, duke rekomanduar disa mënyra “të sigurta”.

“Për të zvogëluar shanset e zhvillimit të baktereve, ftohni orizin duke e ndarë atë në enë të cekëta ushqimi me kapak.”

Ai gjithashtu vëren se ky ushqim duhet të ruhet në një temperaturë prej 4 gradë Celsius ose më të ulët, dhe nëse ka qenë jashtë për më shumë se dy orë – hidhni atë!

Si nxehet në mikrovalë?

Hiqeni kapakun nga ena. Shtoni nga 1 deri në 2 lugë ujë në çdo filxhan oriz. Mbuloni dhe ngrohni në mikrovalë për 3 deri në 4 minuta.

Si nxehet në tigan?

Transferoni orizin në një tigan me vaj dhe përzieni vazhdimisht në një nxehtësi të moderuar. Thyejini të gjitha gungat me pirun dhe sigurohuni që të nxehet në mënyrë të barabartë kudo.

Categories
Shëndeti

E dini si të kontrolloni shëndetin tuaj brenda 1 minute vetëm me ndihmën e një luge?

Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është të monitorojmë gjendjen tonë shëndetësore, por shumë njerëz nuk pëlqejnë të shkojnë tek mjeku.

Bright Side ka treguar një mënyrë të thjeshtë për të kryer një kontroll shëndetësor pa dalë nga shtëpia juaj. Merrni një lugë të zakonshme dhe fërkojeni atë në të gjithë sipërfaqen e gjuhës, duke e lagur me me pështymë.

Futeni lugën në një qese plastike transparente dhe vendoseni nën një dritë të ndritshme, në diell ose në një llambë.

Prisni 1 minutë dhe kontrolloni lugën.

Një lugë e pastër pa njolla apo aroma të pakëndshme do të thotë që nuk keni probleme me shëndetin e organeve tuaja të brendshme.

Nëse ka erë:

Të fortë – probleme me mushkëritë ose stomakun;

E ëmbël – mund të jetë diabet;

Amoniaku – probleme me veshkat.

Nëse ka njolla:

E bardhë ose e verdhë me një shtresë të trashë – mosfunksionimi i gjëndrës tiroide;

Vjollcë – bronkit, qarkullim i dobët i gjakut dhe nivel i lartë i kolesterolit;

Bardhë – infeksion i frymëmarrjes;

Portokalli – sëmundje e veshkave.

Mos harroni se kjo metodë është vetëm për qëllime informative dhe nuk zëvendëson konsultën e mjekut.

Categories
Shëndeti

Kur diçka nuk është në rregull me trupin tuaj, këto janë sinjalet e para që merrni prej tij

Kur diçka nuk është në rregull me trupin tuaj, trupi juaj dërgon sinjale.

Mund të jetë një dhimbje koke, dhimbje barku, ndryshime në peshë ose dëshirë për akull. Po, tingëllon e çuditshme. Këtu janë gjashtë shenja të pazakonta për të parë për shkak të shëndetit tuaj:

Ndjesia e dobët e nuhatjes

Ekspertët thonë se nëse keni një nuhatje më të dobët, kjo mund të jetë një nga shenjat e sëmundjes Alzheimer. Një studim i kryer mbi minjtë zbuloi një numër të rritur të qelizave nervore të dëmtuara në hundën e minjve me sëmundjen Alzheimer krahasuar me minjtë e tjerë. Mjekët sugjerojnë që është normale që nuhatja jonë të dobësohet pas moshës 70-vjeç, por nëse kjo ndodh ndërsa jeni shumë më i ri, diçka nuk është në rregull.

Ju dukeni më i/e vjetër për moshën tuaj

Njerëzit që duken më të vjetër se sa në të vërtetë, kanë një rrezik më të lartë të problemeve të zemrës. Një studim tregon se thinjat e parakohshme, rënia e flokëve dhe rrudhat janë shenja të një zemre jo të shëndetshme. Është treguar se njerëzit që plaken para kohe kanë më shumë se 50% rrezik të sulmit në zemër në 30 vjetët e ardhshëm.

Dëshira për akull

Dëshira e tepërt për të konsumuar akull mund të jetë një shenjë e mungesës së hekurit. Kur keni nivele të ulëta hekuri në gjak, kjo rezulton në ënjtje të gjuhës tuaj, e cila zgjon dëshirën tuaj për të thënë akull. Kërkimet kanë treguar se 40% e njerëzve me anemi dëshirojnë të konsumojnë akull.

Nevoja për të vjedhur

Ne e dimë që tingëllon e çuditshme, por shkenca konfirmon se ekziston një lidhje midis vjedhjes së gjërave dhe shëndetit të dëmtuar të trurit. Studimi zbuloi se nevoja për vjedhje është rezultat i ndryshimeve në tru, krahasuar me normat tipike shoqërore. Këto mund të jenë shenja të hershme të çmendurisë.

Skuqje nën thonjtë

Te njerëzit e shëndetshëm, thonjtë janë shumë të qetë dhe nuk kanë “turbullira”. Por, ekspertët thonë, nëse keni skuqje nën thonjtë tuaj, mund të jetë një shenjë e lupusit. Sëmundja autoimune shkakton skuqje të duarve, këmbëve dhe fytyrës. Nëse vëreni ndonjë skuqje nën thonjtë tuaj, kontrolloni menjëherë me mjekun tuaj.