Categories
Shëndeti

Kikiriku është një opsion i mirë për zemrën për 3 arsye

Acidi oleik që përmban kikiriku mund të zvogëlojë kolesterolin e keq (LDL) dhe të rritet mirë (HDL). Kikiriku është një burim i mirë i proteinave dhe ka një përmbajtje të lartë të vitaminave, mineraleve dhe përbërësve bimorë.

Acidi oleik që përmban mund të zvogëlojë kolesterolin e keq (LDL) dhe të rritet mirë (HDL). Kikirikët janë në gjendje për të parandaluar sulmin në tru dhe sëmundje koronare duke rritur lipide të shëndetshme të gjakut.

Përveç kësaj, parandalojnë formimin e gurëve në stomak, kontribuojnë në lëkurën e ndritshme dhe përmirëson gjendjen shpirtërore.

Megjithatë, për shkak të përmbajtjes së lartë të yndyrës dhe kalorive në kikirikë, nuk duhet të ekzagjerohet në konsumim, dhe çdo ditë janë të mjaftueshme 30 gramë.

Uroj që këtë informacion ta merrni dhe ta shfrytëzoni për familjen tuaj. Nëse keni ndonjë sugjerim më tepër, mirëpres komentet ose mesazhet tuaja të sinqerta.

Mua më gjeni në dy faqe zyrtare të verifikuara në rrjetet sociale Facebook dhe Instagram.

Categories
Shëndeti

Lëng limoni dhe kripë: Si ta largoni dhimbjen e kokës në pak minuta

Dhimbjet e kokës por edhe ato më të fortat siç është migrena, nuk mund t’i përshkruajë kurrë saktë dikush që nuk i ka provuar ato. Këto dhimbje, sipas njerëzve që vuajnë nga migrena, të lënë kruspull e në gjendje amullie e të pashpresë. Kura magjike kundër dhimbjeve të forta të kokës apo migrenës nuk ka, megjithatë, ka disa produkte krejt natyrale që ofrojnë shpëtim të menjëhershëm.

Ju sjellim një trajtim natyral i cili përmban tre përbërës dhe ofron lehtësim të menjëhershëm për dhimbjet e forta të kokës. Ju duhet një gotë e mbushur tre çerek me ujë, lëngu i një limoni dhe një lugë çaji me kripë ( jo të mbushur plotë).

Përziejini së bashku dhe pijeni lëngun menjëherë. Për saktësi, duhet të dini që kripa që duhet të përdorni duhet të jetë e një cilësie të mirë, rekomandohet kripa rozë e njohur me emrin kripa e himalejeve (e gjeni në dyqane dhe markete) por mund të përdoret edhe kripa e zakonshme.

Çdo trajtim apo kurë natyrale funksionon ndryshe tek njerëzit. Dhimbjet e forta të kokës si dhe migrena prek 1 në 10 njerëz në botë dhe secili prej tyre rrëfen simptoma herë të ngjashme e herë të ndryshme. Kura me kripë dhe lëng limoni është e mirë për njerëzit që kanë simptomat e mëposhtme: të përziera e të vjella, mpirje, marramendje, ndjeshmëri ndaj dritës, zhurmës dhe aromave, dhimbje që zgjat nga 2 deri në 72 orë, dhimbje pulsuese të kokës.

Studimet, thonë se stresi mund të jetë një nga shkaktarët e dhimbjes së fortë të kokës por edhe migrenës. Dhimbjet në fillim zgjasin pak por stresi i vazhdueshëm mund të transformojë një dhimbje koke të thjeshtë në migrenë. Konsumi i alkolit dhe mungesat e vitaminave janë dy arsye të tjera të forta për shfaqjen e migrenës.

Por një nga shkaqet më të rëndësishme është dehidratimi dhe prishja e ekuilibrave të elektroliteve. Elektrolitet janë minerale të rëndësishme për funksionet e organizmit. Një prej këtyre mineraleve është magnezi, i cili ndër të tjera lufton inflamacionin.

Dhimbja e fortë e kokës besohet të jetë një reagim inflamator në organizëm. Kjo është edhe arsyeja përse kripa që duhet të përdorni në kurën e lartpërmendur duhet të jetë rozë sepse është e pasur me magnez.

Categories
Shëndeti

Çaji i duhur kundër baktereve që ju sëmurin, si ta përgatisni

Çajrat ngrohtë dhe aromatikë janë mënyra më e mirë për të kaluar pasditet e vjeshtës apo dimrit. Gjithsesi përveçse janë aromatikë e të shijshëm, vlerën e vërtetë e marrin tek shëndeti që i dhurojnë organizmit. Që nga lashtësia mund të themi që janë mënyra më e mirë dhe natyrale për t’i bërë ballë shumë sëmundjeve. Njihen si antioksidantë shumë të mirë, ndihmojnë në shëndetin e mirë të zemrës dhe mbrojnë kockat.

Secili prej çajrave që tregtohet sot në botë ka vetitë e tij të mira për shëndetin. Një prej tyre mjekët e veçojnë, si për llojin ashtu dhe për ndihmën specifike që i jep organizmit. Në këtë artikull do të mësoni se cili është më çaji më i vlefshëm në luftën me bakteret e këqija.

Çfarë janë bakteret e këqija – Sa herë që sëmureni, trupi përjeton një lloj sulmi nga mikroorganizma të jashtëm e të panjohur për të. Kjo mund të përkthehet në viruse që ju sëmurin e mundojnë për një kohë të gjatë. Që prej vitit 1930 për largimin e tyre përdoren masivisht antibiotikët. Këto medikamente për shumë vite kanë qënë efektive në luftën kundër baktereve, por kanë edhe efektet e tyre anësore.

Siç edhe mund ta dini, janë shumë të fortë dhe nuk mund të konsumohen pa rekomandim nga mjeku. Pavarsisht kësaj të dhënat thonë se antibiotikët konsumohen masivisht në çdo cep të globit, ndërsa toleranca e baktereve të kqija nga këtij ilaçi është rritur. Teksa këto baktere bëhen gjithnjë e më shumë rezistente, mjekët sugjerojnë që të ktheni vëmendjen nga mënyrat natyrale të kurimit. Këto mënyra mund t’i përdorni krahas antibiotikëve të zakonshëm, gjithnjë nëse janë rekomanduar nga mjeku specialist.

Zgjidhja gjendet tek çaji – Një studim nga Universiteti i Mjeksisë dhe Veterinarisë në Mbretërinë e Bashkuar tregoi për një faktor specifik që ndihmon në veprimin e antibiotikëve. Bëhet fjalë për çajin jeshil i cili ndihmon shumë punën e antibiotikëve në eleminimin total të baktereve. Kështu që përgjatë kohëve kur po merrni antibiotikë të këshilluar nga mjeku, mundohuni të konsumoni edhe disa flixhanë çaj jeshil. Kjo do të ndihmojë në efikastetitn e ilaçit dhe do ta përforcojë atë. E rëndësishme është që gjithnjë të ruani balancën dhe të mos e teproni me mediakmentet, pasi mund të nxisin një sërë sëmundjesh.

Rreziku nga antibiotikët – Konsumimi i antibiotikëve pa recete ose në raste të panevojshme, mund të kthehet në një problem të vërtetë për të gjithë organizmin. Organizata Botërore e Shëndetit thotë se konsumimi i vazhdueshëm i tyre ul imunitetin dhe mbrojtjen e të gjithë organizmit. Kështu që mundohuni ta evitoni sa më shumë dhe merrni gjithnjë konsultën e mjekut. Ndërkohë në rastet kur e keni të detyrueshme, për të kaluar gripin bashkë me ilaçin, zgjidhni edhe çajin jeshil.

Si ta përgatisni – Mbushni një xhezve me ujë dhe vëreni të ziejë në zjarr mesatar për disa minuta. Kur uji të ziejë hidhni në ujë 4-5 gjethe të njoma çaji ose gjysmë luge çaji gjethe të thata dhe lërini në ujë për disa minuta. Më pas kullojeni ujin me kujdes dhe mund t’a konsumoni duke e shoqëruar me pak limon ose pak mjaltë.

Categories
Shëndeti

Qepa, manaferra dhe selinoja: 3 sekrete për t’u dobësuar shpejt

Po kërkoni një mënyrë për t’u dobësuar? Shtoni ushqime të pasura me flavonoide në dietën tuaj ushqimore dhe kështu do të keni një trup sa më perfekt.

Flavonoidet janë përbërës natyralë që gjenden tek fruta dhe perime të ndryshme. Sipas një studimi të ri të publikuar tek revista BMJ, njerëzit që konsumojnë ushqime të pasura me flavonoide shtojnë më pak peshë me kalimin e moshës.

Kërkuesit shkencorë analizuan të dhënat nga dieta ushqimore, ushtrimet fizike dhe mënyrën e jetesës të më shumë se 120 mijë personave të moshës së mesme dhe të moshuar. Ata zbuluan se personat që kishin konsumuar ushqime të pasura me flavonoide kishin mbajtur më mirë peshën trupore në krahasim me të tjerët. Disa prej tyre madje kishin rënë edhe në peshë.

Disa nga ushqimet e pasura me flavonoide janë: bananet, luleshtrydhet, rrushi, dardha, kumbullat e thata, majdanozi, qepa, specat, çaji jeshil, selino etj. Vera e kuqe dhe çokollata gjithashtu janë të pasura më këto përbërës, dhe ndihmojnë për të rënë në peshë.

Flavonoidet janë në lloje të ndryshme, por ai që funksionon më mirë për rënien në peshë është antocianina, e cila gjendet tek luleshtrydhet, manaferrat, qershitë, boronica, rrushi etj. Polimerët e flavonoidit, që gjenden tek mollët dhe çaji jeshil, janë gjithashtu të mira, ashtu si flavonolet tek çaji dhe qepa.

Një dietë e shëndetshme, sipas ekspertëve të dietave, duhet të përmbajë shumë fruta, perime, produkte deti, fruta të thata, shumë pak alkool dhe mish të kuq. Disa nga ushqimet që janë të shëndetshme dhe ndihmojnë për të mbajtur trupin në formë janë: brokoli, molla, boronicat e kuqe, peshku, veza, arrat, çaji jeshil, kosi, fasulet, spinaqi etj.

Categories
Shëndeti

Zanafilla e shumë sëmundjeve nis nga stomaku, ja çfarë duhet të bëni

Mbi 2000 vjet më parë, Hipokrati, i njohur si Ati i Mjekësisë, paralajmëroi se stomaku përbën zanafillën e të gjitha sëmundjeve. Shëndeti i stomakut dhe i të gjithë sistemit tretës në përgjithësi ndodh të anashkalohet. Ndonëse ky sistem përmban dhjetëfishin e baktereve të rëndësishme në krahasim me çdo pjesë tjetër të trupit.

Këto baktere, na mbrojnë nga infeksionet, mbështesin metabolizmin dhe përmirësojnë tretjen. Për fat të keq, pjesa më e madhe e popullësisë në Shqipëri dhe në Botë ushqehet keq dhe si pasojë vuan nga mungesa e baktereve të mira në stomak. Ekuilibrat e baktereve në stomak ndikohen jo vetëm nga ushqyerja e keqe, por edhe nga stresi, toksinat dhe përdorimi i tepruar i antibiotikëve.

Studime të ndryshme konfirmojnë se një pjesë e madhe e sëmundjeve shfaqen si pasojë e inflamacionit kronik në stomak. Ajo që ndodh është se në shumë raste, baktere të këqija të njohura si endotoksina lëshohen në gjak. Sistemi imunitar i identifikon ato si të huaja dhe i sulmon duke shkaktuar kështu një inflamacion kronik.

Inflamacioni mund të nxitet edhe nga ushqyerja dhe mund të përhapet aq shumë sa të shkaktojë rezistencë ndaj insulinës që më pas pasohet nga diabeti i tipit 2 dhe obeziteti. Një regjim ushqimor jo i shëndetshëm ndikon fort në rritjen e nivelit të endotoksinave duke nxitur kështu inflamacionin. Ushqimet e fermentuara si turshitë apo kosi dhe kefiri janë shumë të pasura me probiotikë dhe i bëjnë mirë stomakut.

Ndikimi i inflamacionit kronik – Inflamacioni është një reagim i imunitetit ndaj toksinave ose lëndëve të huaja në trup. Qëllimi i tij është që të ndihmojë trupin të eliminojë këto substanca të huaja dhe të riparojë dëmin e kryer. Inflamacioni kronik ose sistemik është i dëmshëm sepse trupi sulmon veten. Inflamacioni mund të prekë enët e gjakut dhe më pas trurin.

Inflamacioni kronik, shkakatari i saktë i të cilit nuk dihet akoma, besohet të jetë një nga shkaktarët e shumë sëmundjeve. Bëhet fjalë për sëmundjet e zemrës, sindroma metabolike, Alzheimeri, depresioni e të tjerë. Mënyra më e mirë për mirëmbajtjen e shëndetit të stomakut është të ushqeheni shëndetshëm, të flini mirë e të kryeni shumë aktivitet fizik.

Categories
Shëndeti

Si ta kuptoni nëse metabolizmi juaj funksionon vërtet? Nga Anila Kalleshi

Nëse doni të keni një formë të përsosur fizike është e rëndësishme që metabolizmi të funksionojë mirë. A keni menduar ndonjëherë nëse juaji funksionon mirë? Më poshtë janë disa simptoma që nuk duhet të nënvlerësohen.

Shëndosheni dhe dobësoheni shumë shpejt ose shumë ngadalë? Ndonjëherë ndiheni të fryrë pa ndonjë arsye? Mund të varet nga metabolizmi. Metabolizmi është kompleksi i reaksioneve kimike që konvertojnë kaloritë në energji. Pra, nëse ky proces funksionon mirë është shumë e thjeshtë të kesh një formë të mirë fizike. Ja si të kuptoni nëse metabolizmi juaj është mirë ose nëse duhet të kontaktoni një mjek; nuk është diçka serioze, por të paktën mund të veproni për ta rikthyer në ekuilibër.

Keni gjithmonë dëshirë për sheqer ose niseshte. Një dëshirë e fortë për këto ushqime është e barazvlefshme me kërkesën e organizmit për energji të plotë. Nëse keni dëshira të vështira për t’u kontrolluar, edhe pse hani dhe flini mjaftueshëm, ndoshta keni një metabolizëm disi të çekuilibruar.

Jeni gjithmonë të lodhur. Shkaqet e lodhjes janë shumë: lodhja mund të shkaktohet nga shumë faktorë: stresi, ditë e zënë ose thjesht mungesa e gjumit. Mes këtyre shkaqeve, ka edhe procese metabolike shumë të ngadalta dhe trupi ka shumë vështirësi në procesin e konvertimit të ushqimit në energji.

Shëndosheni edhe pse hani në mënyrë të ekuilibruar. Nëse kjo ndodh, bisedoni me mjekun e familjes. Një analizë e thjeshtë gjaku tregon nëse keni probleme me metabolizmin apo jo. Ka mijëra trajtime për t’i zgjidhur ato.

Keni lëkurë dhe flokë të thatë. Përveçse shkaktohet nga hidratimi i dobët, thatësia e flokëve dhe e lëkurës është një simptomë e metabolizmit jofunksional. Trupi nuk mund nuk arrin t’i mirëmbajë si duhet qelizat e flokëve dhe lëkurës.

Shpesh keni ftohtë. Proceset metabolike duke krijuar energji, prodhojnë energji që ngroh trupin. Nëse ndjeni vazhdimisht të ftohtë, kjo ndoshta ndodh për shkak të metabolizmit të ngadaltë.

Keni shpesh ndryshime humori. Ndryshimet e humorit mund të shkaktohen nga shumë arsye të ndryshme. Midis tyre është edhe metabolizmi i ngadalshëm. Nëse e keni këtë simptomë së bashku me të tjerat në këtë listë, përpiquni të hetoni njëherë metabolizmin tuaj së bashku me mjekun.

Categories
Shëndeti

Formula për një zemër të shëndetshme ka 3 hapa, sipas Anila Kalleshit

Shëndeti i mirë i zemrës është një objektiv parësor që duhet ta ketë çdo njeri. Ai nuk ka plotësisht një origjinë gjenetike dhe është në varësi edhe të stilit të jetesës. Rrjedhimisht, njeriu mund të marrë disa masa, sado të vogla, për të bërë një ndryshim rrënjësor në shëndetin e zemrës.

Rrez iku i sëmundjeve të zemrës pëson një ulje shumë të madhe kur njeriu heq dorë nga jeta pasive dhe angazhohet në aktivitet fizik për të paktën një orë në javë.

Sa më aktiv të jetë njeriu, aq më shëndetplotë është ai. Megjithatë, sipas studimeve një orë aktivitet i plotë fizik gjatë javës bën një ndryshim të rëndësishëm. Studimet e fundit rekomandojnë ndjekjen e planit 5-10-8 që synon të minimizojë rreziqet e sëmundjes së zemrës dhe të garantojë një shëndet të mirë dhe afatgjatë të saj. Gjeni më poshtë të shpjeguar në artikull formulën e jetëgjatësisë.

5 Racione Fruta Dhe Perime – Ngrënia e pesë racioneve me fruta dhe perime në ditë është e domosdoshme për shëndetin e zemrës. Në mëngjes mund të konsumoni një racion frutash dhe perimesh dhe më pas të konsumoni disa të tjerë gjatë vakteve. Bëni një përpjekje të vërtetë dhe qëndrojini parimit të pesë racioneve fruta dhe perime në ditë. Përzgjedhja e tyre është tërësisht në dorën tuaj.

10 Minuta aktivitet fizik – Këshillohet të kryeni çdo ditë të paktën 10 minuta aktivitet intensiv fizik në ditë. Njeriu duhet të lëvizë minimalisht për 30 minuta në ditë, por 10 minuta munden të bëjnë ndryshim. Studimet kanë treguar se një aktivitet fizik për 60 deri në 90 minuta në javë e ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës me 50 përqind. Ngjisni shkallët, ecni, lëvizni në të mirë të zemrës.

8 orë gjumë – Cilësia e gjumit është shumë e rëndësishme për zemrën. Garantimi i saj mund të jetë proces sfidues për ju, megjithatë është shumë e rëndësishme. Ndonëse nevojat për gjumë të njerëzve janë të ndryshme, synoni të flini 8 orë gjumë të mirë dhe pa shqetësime. Këto hapa mund të provohen fillimisht gjatë harkut kohor të dy javëve përpara se të bëni ndryshime madhore në stilin tuaj të jetesës.

Categories
Shëndeti

Supë me gjizë, domate dhe spec djegës – Receta e ditës

Përbërësit: 400 gr gjizë me kripë, 500 gr domate të pjekura mirë, lëng zarzavatesh të ziera
1 tufë borzilok, 1-2 thelpinj hudhre, spec djegës pluhur, kripë, Piper, spec djegës i freskët, bukë e ndenjur, vaj ulliri.

Në një tenxhere ku kemi hedhur 4 lugë vaj ulliri, skuqim hudhrën dhe kur të ketë marrë ngjyrë, e heqim. Shtojmë gjizën, pak spec djegës pluhur dhe i lëmë të skuqen për 2-3 minuta, duke i përzier herë pas here derisa gjiza të marrë shijen e specit.

Shtojmë domatet, të cilave ua kemi hequr më parë lëkurën dhe i kemi prerë në kubikë, di dhe lëngun e zarzavateve të ziera bashkë me to.

I shtojmë kripë dhe e lëmë të marrë valë për rreth 20 minuta ose derisa supa të trashet. Deri këtu jemi në rregull me hapat, sepse janë të thjeshta.

Nëse ju pëlqen shumë kremoze, kalojeni supën bashkë me lëngun në mikser. Bukën e presim në kubikë të trashë 1 cm dhe disa prej tyre i vendosim në fund të çdo pjate.

Më pas hedhim supën dhe i përfundojmë pjatat duke i zbukuruar me gjethe borziloku të freskët, copa speci djegës të freskët, vaj ulliri dhe kubikë buke. Supën e shërbejmë të vakët.

Categories
Shëndeti

Anila Kalleshi: 9 shenjat që tregojnë se jeni intolerantë ndaj glutenit

Gluteni mund të jetë një gabim i madh, por është një nga shumë gjërat më të mira të jetës. Ndërkohë që për shumë njerëz nuk është aspak problem, të tjerë kanë intolerancë ndaj guletnit. Ja disa nga shenjat e intolerancës nga gluteni që nuk duhet t’i injoroni:

1.Nuk mund të hani makarona pa u sëmurur – Ose bukë, ose kek. Kjo ndodh për shkak të dhimbjes së stomakut, pasi hani diçka që përmban gluten dhe simptoma është e zakonshme. Në të tilla raste sugjerohet që të mbani shënime për ushqimin që konsumoni për të identifikuar shkaktarët.

2.Ndiheni shumë të fryrë – Kjo ndjesi mund të shkaktohet nga shumë gjëra, nga hormonet te fasulet. Por nëse nuk jeni në gjendje ta digjni glutenin, barku juaj mund të fillojë të ndihet i fryrë.

3.Lëkura juaj është e thatë dhe e plasaritur – Ndërsa nuk ka ndonjë studim shkencor për ta mbështetur këtë, shumë njerëz intolerantë nga gluteni kanë lëkurë të tillë, duke përfshirë lëkurë shumë të thatë, të skuqur apo me akne.

4.Po humbni peshë pa e kuptuar – Humbja e pavullnetshme e peshës është një nga simptomat primare të sëmundjes, sepse kur zorrët tuaj janë dëmtuar, nuk jeni duke e absorbuar siç duhet ushqimin që hani.

5.Nuk përqendroheni dot – Intoleranca nga gluteni mund të kthehet në një sëmundje neurologjike dhe mund të ulë aftësinë tuaj për t’u përqendruar.

6.Ndiheni të pafuqishëm shumicën e kohës – Mund të keni ndryshime të humorit ose rritje të ndjenjës së depresioni/ankthit pasi keni ngrënë ushqime me gluten.

7.Jashtëqitja jote është qesharake – Jeni kaps gjatë gjithë kohës? Apo keni diarre? Problemet me jashtëqitjen janë një tjetër shenjë.

8.Nuk kujtoni asgjë – Një nga kryesore neurologjike të raportuara nga pacientët intolerantë ndaj glutenit është kujtesa e mjegullt.

9.Jeni aq të lodhur sa keni nevojë për një sy gjumë pasi keni fjetur.

Categories
Shëndeti

Hudhër për të eliminuar morrat, merreni seriozisht këtë udhëzim

Morrat që rrinë në kokën njeriut janë insekte të vogla, të cilat nuk kalojnë 3 mm madhësi dhe i bashkëngjiten kokës për të thithur gjak. Ky lloj infektimi mund të prekë të gjithë, sidomos gjatë fëmijërisë, dhe zakonisht kjo sëmundje ngjitëse ndodh nga kontakti direkt mes kokave.

Ajo që ka rëndësi është të veproni shpejt dhe në mënyrë të drejtë për të parandaluar që ata të pushtojnë kokën tuaj.

Në artikullin tonë sot do të ndajmë me ju një kurë natyrore bazë hudhrën që do të ju ndihmojë për të eliminuar morrat. Komponimet e squfurit të përfshira te hudhra dhe erë e saj depërtuese janë një ilaç i shkëlqyer kundër këtyre insekteve. Përbërësit: 8 thelpinj hudhër, 3 lugë vaj ulliri (42 g)

Si përdoret? Shtypni hudhrat deri sa të keni një pure dhe e përzieni me vaj ulliri për të formuar një pastë me qëndrueshmëri të trashë.

Aplikoni përzierjen në të gjithë kokën dhe e lini të qëndrojë për një orë. Më pas, lani flokët tuaj mirë, aplikoni balsam dhe pastaj i krihi. Përdoreni këtë mjet shumë herë gjatë javës.

Mos harroni se për të marrë rezultate të mira, ju duhet të përdorin këtë mjet në mënyrë të qëndrueshme, të shoqëruar nga masa të rrepta të higjienës personale.