Categories
Receta

Recetë për vaktin e drekës: Vezë marokene në shportë

Përbërësit: 1 thelpi hudhër, të grirë, ½ filxhan qiqra të konservuara, ½ lugë çaji garam masala, 1 kastravec, 1 lugë çaji gjalpë, 2 gota spinaq, kripë dhe piper të zi, për shije, 2 vezë

Nxehni vajin e ullirit në një tigan mbi nxehtësinë mesatare. Shtoni hudhrën dhe gatuajeni për një ose dy minuta, duke e trazuar derisa të aromatizohet. Shtoni qiqrat dhe gatuajeni për 3 – 4 minuta, derisa të jenë të buta.

Shtoni në tigan kastravecin dhe maselën garam dhe gatuajeni, duke e trazuar herë pas here, për 4-5 minuta. Më tej shtoni spinaqin dhe gatuajeni deri sa spinaqi të thahet. Nëse dëshironi shtoni një majë kripe dhe piper.

Duke përdorur një lugë ose shpatull, bëni një vrimë në mes të përzierjes së perimeve. Shkrini gjalpin në vrimë, pastaj hidhni vezët. Mbuloni tiganin me kapak dhe gatuajeni derisa vezët të bëhen sipas dëshirës tuaj (për mua janë rreth katër minuta). Rrëshqisni përzierjen në një pjatë dhe shërbejeni.