Categories
Receta

Avokado, mjaltë dhe tërshërë: Kjo maskë do e bëjë lëkurën tuaj më të butë

Hidratimi është shumë i rëndësishëm për lëkurën tuaj, pasi një lëkurë jo e hidratuar duket pa jetë dhe ju tregon edhe më të mëdha në moshë nga sa jeni. Kremrat hidratues në treg janë të shumtë, megjithatë një maskë në kushte shtëpie me përbërës 100% natyralë do t’ju ndihmojë të keni një lëkurë të ushqyer dhe të hidratuar.

Përbërësit që ju duhen: 1/2 avokado, 1 lugë gjelle mjaltë, 1 dorë tërshërë

Duket si një mëngjes i bukur për t’u fotografuar, nga ata të shohim në Instagram, por në fakt këta përbërës funksionojnë shumë mirë për lëkurën e fytyrës tuaj. Mjalti është një hidratues shumë i mirë, si dhe ndihmon në rigjenerimin e lëkurës së dëmtuar. Tërshëra është shumë e mirë për të ushqyer dhe qetësuar lëkurën e acaruar. Përzieni mjaltin dhe tërshërën me gjysmë avokadoje (vetitë e së cilës njihen gjerësisht) të bërë pure.

Lëreni për 15 minuta dhe më pas shpërlajeni me ujë të bollshëm. Lëkurën do ta ndjeni menjëherë më të butë dhe më të hidratuar.

Categories
Receta

RECETA: Tërshërë me mjedër dhe kivi për mëngjes

Përbërësit: 1 filxhan tërshërë, 1/4 filxhan qumësht kokosi, mjaltë, 1 banane të prerë hollë, 1/2 mango të qëruar dhe të prerë hollë, 1 kivi të qëruar dhe prerë në feta, 1/4 filxhan ananas në kubikë, 1 lugë gjelle pluhur kokosi, 2lugë mjedra

Hapat: Përgatisni bollgurin sipas udhëzimeve të paketës. Përzieni qumështin e kokosit me mjaltin dhe ndajeni bollgurin në dy tasa. Renditni frutat e freskëta sipër tërshërës dhe spërkatini me pluhurin e kokosit. Shërbejeni pjatën!

Kjo recetë u shkrua në NEPS

Categories
Këshilla

LISTA: 6 ushqimet më të mira për të nisur ditën tuaj

Mëngjesi konsiderohet si vakti më i rëndësishëm i ditës, pasi jep energji dhe stimulon metabolizmin. Opsionet e njohura për këtë vakt si bukë me gjalpë dhe reçel apo briosh nuk janë më të mirat pasi sigurojnë karbohidrate dhe yndyrna me cilësi të dobët. Një zgjedhje e mirë janë këto ushqime:

Tërshëra – Është e pasur me beta glukan, një lloj fibre që nxit ndjenjën e ngopjes dhe njëkohësisht ul nivelet e kolesterolit. Tërshëra gjithashtu siguron antioksidantë dhe acide yndyrore të shëndetshme omega-3, acid folik dhe kalium.

Veza – Është një nga burimet më të mira të proteinave cilësore dhe njëkohësisht jep vitaminë D, B, selen, jod dhe kolinë.

Arrat – Janë një zgjedhje ideale për të plotësuar nevojat e trupit për proteina, veçanërisht për ata që shmangin mishin. Arrat përmbajnë antioksidantë, magnez, kalium dhe yndyrna të shëndetshme.

Fara e lirit – Janë një superushqim, pasi grumbullojnë një sasi të konsiderueshme të acideve yndyrore Ω-3, proteina dhe fibra. Konsumimi i rregullt i farave të lirit shoqërohet me nivele më të ulëta të kolesterolit, përmirësim të ndjeshmërisë së trupit ndaj insulinës, nivele më të ulëta të sheqerit, por edhe një rrezik më të ulët të kancerit të gjirit.

Kos – Kosi, si shumica e produkteve të qumështit, është një burim i mirë i proteinave.

Banane – Përveç kaliumit, banania mbështet dhe funksionimin e duhur të aparatit tretës.

Categories
Lajme

8 arsye pse duhet të konsumoni tërshërë për mëngjes

Mëngjesi ështe vakti më i rëndësishëm i ditës. Një opsion i mirë dhe i shpejtë për t’u konsumuar është edhe tërshëra, e cila ndihmon shumë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës.

Tërshëra duhet të jetë e një cilësie të lartë, pa papastërti dhe grimca të huaja. Për të diversifikuar shijen e tërshërës, shtoni në përzierje fruta të freskëta, arra, kanellë, krem ose kos me pak yndyrë.

1.Do të keni një lëkurë më të mirë – Tërshëra është ideale për trajtimin e gjendjeve inflamatore, si ekzema ose acarimi dhe gjithashtu nxit lëkurën e shëndetshme. Karakteristikat unike të tërshërës rrjedhin nga prania e një larmi vitaminash dhe elementësh në përbërjen e saj. Zinku ndihmon në pastrimin e lëkurës, largimin e toksinave dhe komponimeve të tjera të dëmshme.

Ai gjithashtu ngushton në mënyrë efektive poret dhe ka një efekt rinovues. Hekuri është një nga elementët më të rëndësishëm për ushqimin dhe ngopjen e lagështirës në qelizat e lëkurës. Mangani heq ënjtjen dhe inflamacionin dhe gjithashtu promovon shërimin e shpejtë të lëkurës pas plagëve. Magnezi normalizon qarkullimin e gjakut dhe siguron një rinovim të dukshëm të qelizave të lëkurës.

2.Muskujt tuaj do të marrin më shumë proteina – Një racion ose rreth 8 lugë tërshërë, i jep trupit tuaj 15% të sasisë së rekomanduar ditore të proteinave. Mos harroni për vitaminën E, antioksidantët dhe glutaminën, të cilat ndihmojnë në rigjenerimin e fibrave të muskujve më shpejt.

3.Nivele të larta antioksidantësh – Tërshërët përmbajnë beta-glukan, e cila ul sheqerin në gjak. Efekti i tyre përmirësohet me praninë e vitaminës C. Nuk është plotësisht e rastësishme që mëngjesi shpesh kombinon lëngun e portokallit me tërshërën.

4.Do të jeni plot energji – Tërshëra është e pasur me karbohidrate dhe siguron më shumë energji për trupin. Rekomandohet të konsumoni një tërshërë pak të thatë, pasi do të ndjeheni të plotësuar për një kohë më të gjatë, duke shmangur nevojën për ushqime të tjera.

5.Do të humbni peshë – Konsumi i përditshëm i tërshërës ndihmon në përmirësimin e metabolizmit, përshpejtimin e humbjes së peshës. Mëngjesi i bazuar në tërshërë gjatë një periudhe të gjatë kohore na lejon të përmbahemi nga marrja e tepërt e kalorive. Karbohidratet e ngadalta të përfshira në të, na lejojnë të rregullojmë oreksin, ankthin dhe të ruajmë nivelin normal të sheqerit në gjak. Lëndët ushqyese në të jo vetëm që përshpejtojnë metabolizmin tonë, por gjithashtu parandalojnë akumulimin e yndyrnave dhe toksinave në trup dhe na “ruajnë” nga mbingrënia.

6.Kolesteroli do të ulet – Tërshëra përmban një fibër të quajtur beta-glukan, e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në trup. Për shkak të acidit linoleik dhe fibrave të tretshme që përmban tërshëra, ndihmon në uljen e nivelit të triglicerideve dhe kolesterolit të keq në gjak. Këto lëndë ushqyese “pastrojnë” mbetjet e yndyrës nga muret e arterieve dhe mbrojnë trupin tonë nga zhvillimi i sëmundjeve serioze si ateroskleroza, sulmi në zemër dhe goditja.

7.Do të ulet rreziku i sëmundjeve në zemër – Tërshëra është e pasur me yndyrna të mira të shëndetshme që mbështesin qelizat e zemrës dhe sistemin e qarkullimit të gjakut. Falë antioksidantëve të pranishëm në tërshërë, probabiliteti i dëmtimit të mureve të enëve të gjakut nga radikalet e lira, zvogëlohet.

8.Do të çliroheni nga problemet me tretjen – Ekspertët rekomandojnë të hani fibra çdo ditë, diku tek 25 deri në 35 gram pasi kjo është ideale për tretje të mirë. Vetëm një pjesë e vogël e tërshërës përmban 1/5 të konsumit të rekomanduar ditor të fibrave.

Categories
Këshilla

Si të kuroni djegiet e diellit në kushte shtëpie

Një nga “makthet” më të mëdha të plazhit është djegia nga dielli dhe për pasojë rrjepja e lëkurës. Djegia e lëkurës çon në dehidratim, gjë e cila çon në dhimbje të trupit dhe të kokës, kështu që pini sa më shumë ujë dhe lëngje detoksifikuese për t’u hidratuar.

Ja disa mënyra që ju ndihmojnë të trajtoni të djegiet nga dielli në kushte shtëpie. Përdorni xhel Aloe Vera: Kjo bimë magjike ka veti qetësuese dhe rigjeneruese. Vendoseni xhelin e Aloe Veras në frigorifer për ta përdorur atë sa më të ftohtë.

Përdorni qumësht: Lagni një napë më qumësht të ftohtë dhe vendoseni në zonat e djegura më shumë. Qumështi qetëson inflamacionin dhe për pasojë lëkura do të jetë më pak e kuqe dhe më pak e ënjtur.

Përdorni tërshërë: Në një vaskë me ujë të ftohtë hidhni 2 gota tërshërë dhe rrini për 15-20 minuta. Më pas thajeni lëkurën me një peshqir pambuku pa u fërkuar.